Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Življenje, ah to življenje Združenje slovenskih katoliških zdravnikov – kaj pravite na to?

Združenje slovenskih katoliških zdravnikov – kaj pravite na to?

Nekaj vprašanj in odgovorov s spletne strani http://www.katoliski-zdravniki.si/

Moje mnenje: nujno bi bilo potrebno označiti vrata ordinacije z znakom združenja, če je dotični zdravnik član.

Se strinjam s teboj. To je vsaj najmanj kar mislim, da je potrebno narediti.

Meni se zdi to njihovo razmišljanje enostavno grozno in dejansko upam, da nihče tako ne razmišlja.

Je pa res da linka nisem pogledala, ker me je že tole preveč užalostilo in hkrati razjezilo.

Ma daj no pa a so normalni. Saj jih veže hipokratova prisega d apomagajo vsakemu ki pride k njim al kako?! Se pravi če pride k njim posiljena in noseča najstnica bo blebetal tam o ugovoru vesti???? Tale katoliška cerkev tone čedalje globlje v srednji vek… Ravno zaradi tega ne hodim več v cerkev, tudi otrok ne bom dala k verouku, pa sicer verujem…

Očitno se združenje katoliških zdravnikov ukvarja zlasti z ginekološkimi vprašanji, kjer so etične dileme dovolj jasne in tudi ugovor vesti je z zakonom opredeljen.

Najbolje bo ustanoviti še združenje versko tolerantnih zdravnikov, da se bo vedelo pri izbiri zdravnika, pri čem si.

Mogoče pa imajo ugovor vesti ravno zaradi hipokratove prisege- življenje varujejo, ne ubijajo.

Pacient ima pravico zelo jasno vedeti, na podlagi česa se zdravnik odloča – stroke ali osebnih prepričanj oz. ugovora vesti.

Nedopustni so taki “tihi ugovori vesti”, kjer zdravnik pacienta prepričuje v svoj oseben prav glede zdravljanja (splava, OMBP, operacij), obenem pa skrbno zamolči, da dela izven pravil stroke in da pacienta prepičuje na podlagi ideologij. In to se žal dogaja v po moje ne tako majhnem procentu.

Če nekoliko zbanaliziram, najbrž bi vsak od nas rad vedel, da nam bo določen zdravnik, ker je Jehovova priča, poskusil odreči transfuzijo, tudi če jo bomo potrebovali.

Moj ginekolog je to delal prikrito, pri nekaterih znankah. Ko pa sem bila jaz noseča, sem mu povedala, da mi mora povedati VSE in da se jaz odločam o nadaljnjih postopkih in ne on. On jih sam predlaga.

Ja, nalepša bi bila nujna ali pa vsaj javno objavljen seznam, da se takim na daleč ognemo.

Meni pa je po eni strani lepo, da še kdo razmišlja, kaj se dogaja z zarodki. A ni grozno, da ti vsadijo enega ali dva, ostali “neizbrani” pa grejo naprej za poskuse? Hvala, moji ne!

Ja saj je vse skup grozno, tud to vem (mi je povedala moja sestra ki dela na pediatrični kliniki), da je tudi do 80% otrok ki so umetno oplojeni potem vodeni v razvojnih ambulantah zaradi raznoraznih razvojnih težav… Proti naravi težko človek kaj naredi., Ampak vseeno no ne morejo pa takole. Če se je odločil da bo zdravnik, je že vnaprej vedel da bo marsikaj skregano z njegovo vestjo, ampak mislim da je tukaj profesionalnost na prvem mestu. KOnec koncev je varovanje življenja lahko tudi splav, če recimo zanosi ženska, katere življenje bi bilo ogroženo z nosečnostjo, Govorim čisto teoretično…

Poznam primer kjer je bil zdravnik jehova priča im med operacijo ni dovolil transfuzije, čeprav pacient ni bil jehovec in ni nasprotoval temu. Njegovo stanje se je zaradi velike količine izgubljene krvi med operacijo zelo slabšalo in ko je že kazalo da se bo vse skupaj zelo slabo končalo je pod pritiskom drugih članov ekipe vendarle dal transfuzijo. Bolnik se je na koncu izvlekel z veliko truda ostalih zdravnikov. Če bi dobil transfuzijo pravočasno pa do takih zapletov kot so bili sploh ne bi bilo.

Niso za vse krivi samo katoličani. Glede na to kaj se dogaja v vseh mogočih verstvih pa se še najbolj nagibam k budizmu.

Grem stavit, da je tvoja sestra medicinska sestra. Ker je to, kar si napisala, popolna bedarija in take bedarije ponavadi prihajajo iz ust polizobraženega kadra, ki precej uživa v tem, da laike starši.

Za zacetek, nevstavljeni zarodki ne gredo za nikakrsne poskuse, ampak jih, ce jih je vec, v soglasju s starsi hranijo zamrznjene in jih po dolocenem casu unicijo.

Drugic, mijakina sestra, ki dela na pediatricni kliniki, govori stvari, ki so v popolnem neskladju z meni znano strokovno literaturo; ce namrec primerjamo vse pomembne parametre (starost nosecnice, spremljajoce bolezni, stevilo plodov, etc), ni razlike med otroci, spocetimi v postopku OBMP in tistimi, spocetimi spontano. Nekaj studij je bilo napravljenih tudi na ljubljanski enoti za reprodukcijo, rezultati so podobni.

Da proti naravi clovek tezko kaj naredi, se mi pa zdi nekoliko hecno razmisljanje po stoletju uporabe antibiotikov, citostatikov, kirurskih tehnik in bogve cesa se. Smo del narave in s poznavanjem naravnih procesov, med katere spadajo tudi bolezni, neplodnost, staranje, lahko naravno dogajanje v mnogih primerih obrnemo v drugo smer – seveda pa ne vedno.

O zdruzenju katoliskih zdravnikov si pa seveda mislim svoje, zlasti po prebranem na linku, kjer so objavljeni nasveti v direktnem nasprotju celo z resnico, kaj sele etiko.

SG

Draga janis, moja sestra ni medicinska sestra. Se je pogovarjala s samo dr Zavrlovo in dr Drobeževo, ki sta dokaj znani na področju razvojne pediatrije. Tako da, od kje pa tebi da negiraš kar sem napisala?

hehe, kdo pa je pol tvoja sestra, da postavlja tako “znanstvene” hipoteze?

Je luštno nekoga potunkati za verjetno slabo tolmačene izjave. Ne bi pa potunkala svoje sestre, še njo z imenom in priimkom?

NO še dobro da ste se obesili zdaj na te uboge otroke iz OBMP, ki sem jih jaz samo mimogrede omenila, in ne na originalni post, ki je govoril o katolških zdravnikih….
Ne svoje sestre ne bom omenila, sploh vam mesarkam ne, ker je vse bolj očitno da ste eni na tem forumu žejni krvi in ko jo zavohate, udri po človeku. Ne vem pa tudi ali sem komu stopila na žulj, ko ste tako planile na tole al kaj.
Ehh grem raje ven na sonce kot pa viset tule in debatirat z ljudmi, ki se itak ne znajo pogovarjati drugače kot da naredijo na koncu kreg.

Mijaka, to so zal tako resne stvari, da ne mores kar malo natrest takih rekla-kazala slabo razumljenih zadevscin iz tretje roke. Ze zaradi vseh tistih zensk, ki cakajo otroka iz OBMP ali se za postopek sele odlocajo, pa si jim s svojim zapisom morda temeljito poslabsala dan.

In seveda govorimo o samoooklicanih katoliskih zdravnikih, ampak z njihove strani perfidno in nedvomno premisljeno zavajanje nezadostno poucenih ljudi pa olajsujejo tudi taki, ki brez razmisleka pisejo stvari, za katere potem niso pripravljeni prevzet odgovornosti, ampak zacnejo kalimerovsko cvilit, cim jim natreses soli na rep.

SG

Če se ustanavljajo neka združenja zdravnikov po filozofskih in etičnih načelih, ali to pomeni, da lahko svoje združenje ustanovijo tudi vegetarijanski zdravniki? In svojim pacientom ne predpisujejo zdravil, ki so bila preskušana na živalih?

Samo še tole, potem pa se res ne mislim več javljati. SE opravičujem, če sem kakšno mamo prizadela, prestrašila.
San giorgio mogoče imaš prav, bom drugič bolj premislila kaj napišem. Mi je pa sestra res to rekla in si ni izmislila, ampak je bilo res o tem govora na nekem izobraževanju. Jaz o natančnostih nisem debatirala ker nisem iz stroke, se mi je zdel pa zelo zanimiv in pretresljiv podatek. Predvsem sem hotela izpostaviti da današnja znanost ne pozna ali pa noče poznati meja in zelo hitro lahko tudi z razno raznim manipuliranjem z zarodki prestopimo etične in še kakšne druge meje… SEm pa proti takšnemu združenju, če to pomeni kratenje pravic pacientov..

New Report

Close