Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja obvezno cepljenje – nujno pomoč

obvezno cepljenje – nujno pomoč

Ker sem odločno proti cepljenju, me zanima kakšna kazen je predvidena če odklonim . Ali je potrebno razlagati zakaj?
Hvala za hitre odgovore, sam imamo vabilo že za to soboto.

Lep dan vsem

ce imas tehtne razloge (bolezen, alergije…), potem te bo pediater verjetno (vsaj ce je OK), poslusal, se boste lahko zmenili za cepljenje kdaj kasneje, pod bolnisnicnim nadzorom… ce si proti kar tako, potem verjetno ne bos dosti dosegla – no cepit ga pac ne morejo, ce ti tega ne pustis. ne vem kaksne so kazni, sigurno pa ga ne bos mogla dat v vrtec. sicer ‘obvezno’ cepljenje pomeni, da je obvezno, o razlogih smo ze veckrat debatirali, ne bi ponavljala.

Iz intervjuja z dr. Ajdo Cimperman:
… za vse starše, ki odklonijo ceplenje velja enak postopek. Podpisati morajo obrazec, s katerim potrjujejo, da odklanjajo ceplenje. Ta pobrazec zdr. skupaj s svojim mnenjem pošlje na ministrstvo za zdravje. Če z ministrstva dobi odg. da ne obstajajo nikakršne kondraindikacije za ceplenje, sledi še en pogovor s starši, sledi opomin zdravstvenega inšpektorja, nato tožba.
Mislim da otroka res ne moreš dati v vrtec.
Lp
Maja

Hvala za odgovore, pa lep dan

Ne vrtec in ne šola zaenkrat ne moreta in ne smeta zavrniti otroka zaradi necepljenosti! Po zakonu že ne.

…tako kot je navedla že Skr bna…….tole o zavrnitvi vstopa v vrtec ne drži!

Sam postopek pri zdravniku pa tudi ni določen v zakonu, čeprav je že potekel enoletni rok, ki ga je postavilo Ustavno sodišče RS v svoji odločbi Državnemu zboru….namreč starš v postopku sploh nima možnosti nastopati kot stranka, kar je v neskladju z ustavo……. (v tem roku se mora v zakonu urediti tudi odškodninska odgovornost države za škodo, ki bi nastala zaradi stranskih učinkov cepljenja)

Postopek o prekršku, ki je sledil postopku na ministrstvu, so do letošnjega leta vodili Sodniki za prekrške, sedaj pa odločajo o tem Okrajna sodišča.

Kazenska določba Zakona o nalezljivih boleznih, ki določa obveznost cepljenj, pa je postavljena kar široko:

4. točka 1. odstavka 57. člena navedenega zakona namreč določa:

Z denarno kaznijo najmanj 20.000 tolarjev se kaznuje za prekršek posameznik:

– če se izmika ali onemogoča obvezno cepljenje iz prvega odstavka 22. člena tega zakona;

Zelo pomemben pa je 2. odstavek istega člena : ” Za dejanje iz 1. do 6. točke prejšnjega odstavka se kaznuje za prekršek z denarno kaznijo najmanj 20.000 tolarjev roditelj ali skrbnik mladoletnika, ki je storil prekršek, če je to neposredna posledica opustitve dolžne vzgoje in skrbi za mladoletnika.”

Ob odločanju o odgovornosti staršev se bi moral vsekakor upoštevati nevedeni drugi odstavek, torej, da je starš odgovoren le takrat, ko je izmikanje ali onemogočanje (ali zavrnitev) cepljenja “neposredna posledica opustitve dolžne vzgoje in skrbi za mladoletnika.” To pa brez podaje zagovora in izvedbe drugih dokazov vsekakor ni mogoče.

Zut, toliko še v dodatno vednost….in naj tvoje prepričanje ne omajejo te določbe…… Srečno !

Aly hvala.
To delam edino in le zaradi ljubezni do otroka, se pravi v njegovo dobro.
To pa je tudi namen, kajne?

Pa hvala za podporo

Se strinjam s teboj !

Ja, a misliš da naši otroci so pa manj vredni in mi jih imamo manj radi, ker jih damo cepit. Če se samo nekaj % staršev odloči, da otrok ne bodo cepili, ne nastopi noben problem, saj so vsi ostali cepljeni in se nalezljive bolezni ne širijo. Če bi se pa tako odločili vsi starši (vsi imamo svoje otroke radi in vsi bi vse naredili, da bi jim bilo čim lepše), pa bi se nalezljive bolezni spet pojavile. Ne vem, če bi ti bilo to všeč? Jaz mislim, da to ni le skrb za otroka, ampak velika sebičnost.

Glede vstopa v vrtec in šolo pa necepljenje nima nobenega vpliva. Moj sin je imel v vrtcu in sedaj v šoli sošolko, ki je vegeterijanka in ni cepljena.

“Mislim da otroka res ne moreš dati v vrtec.”

To se mi zdi prav. Brez zamere, samo moje mnenje.

Pozdravljena Zut!
Tudi jaz sem se po tehtnem razmisleku in proučitvi velikega števila strokovnih člankov odločila, da moje deklice ne dam cepiti. Cepljena je bila le v porodnišnici in prvo di-te-per cepljenje, potem pa nič več. S svojo pediatrinjo sem se skušala pogovoriti in ji omenila, da imam pomisleke do cepljenja, pa mi je rekla, da me sicer razume, a da me po zakonu mora žal prijaviti.
Po tem sem se na nekaj vabil na cepljenje opravičila, nekaj pa sem jih enostavno zignorirala. Pred dvema dnevoma sva bili s punčko na sistematskem pregledu in nihče v posvetovalnici cepljenja še omenil ni. Punčka je stara 3 leta in zdrava kot riba (kar v veliki meri pripisujem tudi ne-cepljenju).

popolnoma razumem tvojo odločitev in prav je, da imajo starši možnost izbire. Sama sem po poklicu tudi zdravnica in sem prepričana v to, da ne samo, da cepljenje ni učinkovito, temveč je celo škodljivo. In če bo potrebno bom svoje prepričanje tudi argumentirano zagovarjala.
Menim tudi, da se bodo glede cepljenja sčasoma tudi pri nas zadeve spremenile in ne bo več tako striktno. Zdi se mi, da se na tihem premika že sedaj.

Svetujem pa ti, da se nežno in nekonfliktno izogibaš cepljenju. Na ta način tudi zdravniki to lažje sprejmejo, če pa se greš agresivno konfrontirat je izkoristek gotovo mnogo slabši.

Veliko sreče,
Minka

LP Minka

Minka, hvala za vzpodbudne besede, in to iz ust zdravnice.
Veseli me, da obstajajo zdravniki, kateri niso slepo zaverovani v tisto kar jim narekujejo.
Sem se že pozanimala, predvsem pri ustanovi Svood, katera ima res veliko koristnih informacij s tega področja.

Vem, da ne smem biti boja, oziroma direktno povedato svojega mnenja ( na žalost), zato bom enostavno malce zavlačevala.

Vem ,da je to dobro za mojega otroka, zato ne dovolim nikomur, še najmanj pa državi da odloča o tem.

Pa hvala vsem za vzpodbudne besede

Minka, tudi jaz sem zelo vesela tega mnenja.
Ravnotako sem proti cepljenju in sem s cepljenjem za Di-Te-Per pri (če se ne motim) 12 mec. ??? zavlačevala do 3. leta. Ko sem pa otroka dala cepiti je bil pa cel hudič in njegova pulmologinja je dobesedno ponorela in mi celo napisala, da mora naslednje cepljenje potekati na KC v LJ pod nadzorom.
Torej imam še 1 razlog več PROTI cepljenju.
Hvala in lep sončen dan vsem
M

Ja, dekleta tako je to. Na žalost se bomo očitno morale še po sodiščih preganjati, in to le zato, ker želimo svoje otroke obvarovati pred strupom, katerega država prikazuje kot nujno potrebnega.
Žalostno, da se služi na račun zdravja, oziroma v nekaterih primerih celo življenja naših otrok.

Tudi jaz sem se spretno izmikala, zakompliciralo se je sedaj pred vstopom v šolo.
Res ne vem, zakaj ljudje tako slepo zaverovano sledijo nečemu, kar jim uradne ustanove prikažejo za edino dobro.
Saj so v času naših mam otroka ob vročini tudi oblačili in pokrivali kot zmešani, pa dojenčki so bili poviti kot v mumijo…
Če bi takrat kakšna mama upala delati po svoje, kot to delamo sedaj bi jo gotovo kamenjali.
Tako kot sedaj nas, le da v bolj prefinjenem smislu.

Pa srečno vsem katere imate pogum da se uprete temu sistemu zavoljo vaših otrok… če ne drugače se pa vidimo kaj v zaporu…ha ha

Lep vikend

Tako stare objave in hvala, ker so nastale! Hvala, ker nas je vedno več takšnih, ki smo informirani, da je to strup, škodljivo in ne nekaj, kar bi koristilo. Upam, da bodo to dojeli vsi starši, ki svoje otroke cepijo misleč, da koristijo svojim otrokom. Hvala bogu tistim otrokom, ki jim nič ne manjka po cepljenjih, lahko ste veseli in imate srečo. Večina otrok pa žal zboleva, hudo zboleva in ja umira, žal in je vse tiho bilo. Če bi bila cepiva tako dobra, korista kot se govori potem to ne bi bila prisila oz. dolžnost.
še ena zanimiva zadeva je. Zdravniki zelo radi govorijo, da imajo naši otroci pravico do zdravljenja, na način, kot da je dolžnost, so kar malce napadalni.
ŽALOSTNO VSE SKUPAJ! In mi mislimo, da zdravniki zdravijo s čudežnimi tabletkami 🙂 jok brate odpade!

http://www.skeptik.si/pogosti-argumenti-proti-cepivom/
Poznam veliko zdravnikov in farmacevtov in vsi so svoje otroke cepili, tudi dodatno. Noben otrok ni umrl in noben nima posledic. Na katerem pkanetu pa ti zivis?

New Report

Close