Najdi forum

mene pa zanima kaj povzroča krče v nogah:
namreč žena ima s tem probleme,enostavno jo prime krč v meči nad kolenom
in to grozno boli.do tega prihaja tudi med spanjem.
namreč si masira noge z domačim žganjem namočeno na divji kostan.
mene zanima če ima kdo s tem probleme in kako jih obvladuje.
hvala za nasvet.

Jaz sem jih rešil z dodatkom magnezija vsak dan. Dokler se niso mišice navadile. Odvisno zakaj ima krče. Zaradi rekreacije ali na splošno vedno. Če je problem rekreacija (in nenavajenost mišic) potem magnezij pomaga. Drugače se bojim da ne in je stvar bolj za osebnega zdravnika kot pa tale forum.

If you are not doing it for fun ... you are doing it for the WRONG reason !

Tako kot Draconu je tudi meni magnezij pomagal. Dokler so mišice zakrčene prihaja do tega. Meni se je zadeva sanirala v 14-ih dneh redne vadbe in pitja. Magnezij sem pila 1 uro pred vadbo. Sem pa imela krče izključno zaradi vadbe.

kot so že zgoraj svetovali, Mg šumeče tablete pomagajo, vsaj v nosečnosti in se tudi priporočajo za ublažitev in umiritev krčev.

Mogoče samo še to… Kako je kaj z vnosom tekočine (vode) skozi cel dan ? Pije dovolj ? Po požirkih počasi skozi cel dan ? Mišični krči so lahko tudi ravno tako pomanjkanje tekočine v mišicah !

If you are not doing it for fun ... you are doing it for the WRONG reason !

Fela, tudi jaz sem imela podobne težave, ponoči me je krč v mečih. Vendar je že dve leti mir, kar prešlo je, niti ne vem zakaj.
Imaš pa spodaj nekajo krču, če ti kaj pride prav!

Krč
Boleč krč mišice, ki ga povrzroči čezmerno dolgotrajno skrčenje mišičnih vlaken. Krči so splošen pojav in navadno trajajo nekaj trenutkov.

Vzroki
Krči se često pojavijo med gibanjem ali takoj po njem, ker se v mišicah ustvari mlečna kislina (zaradi povečane mišične dejavnosti) in zaradi manjših okvar mišičnih vlaken.
Krči se lahko pojavijo tudi pri katerih koli ponavljajočih se gibih, kot je pisanje (glej Krč, pisalni), ali pri stanju ali ležanju v nerodnem položaju. Vse, kar povzroča močno znojenje, kot na primer vročina, zelo toplo vreme ali dogotrajna vadba, lahko povzroči krče pri počivajočih mišicah; izguba natrijevih soli z znojem zmoti aktivnost mišičnih celic.
Za nočne krče ni znanega vzroka. V nekaterih primeri so lahko posledica periferne žilne bolezni (zoženja krvnih žil v nogah).

Zdravljenje
Krč lahko olajšamo z masažo ali raztezanjem prizadetih mišic. Če se krči redno pojavljajo ponoči, lahko zdravnik predpiše zdravilo s kalcijem ali kininom, ki pomaga preprečevati neprijetno pojavljanje.
Če traja krč več kot približno eno uro, je verjetno posledica kakega resnejšega dogajanja in je treba nemudoma poiskati zdravniško pomoč.
Vir: Družinska zdravstvena enciklopedija Britanskega zdravniškega združenja, str. 481, DZS, 1994

Fela, tudi jaz sem imela podobne težave, ponoči me je krč v mečih. Vendar je že dve leti mir, kar prešlo je, niti ne vem zakaj.
Imaš pa spodaj nekajo krču, če ti kaj pride prav!

Krč
Boleč krč mišice, ki ga povrzroči čezmerno dolgotrajno skrčenje mišičnih vlaken. Krči so splošen pojav in navadno trajajo nekaj trenutkov.

Vzroki
Krči se često pojavijo med gibanjem ali takoj po njem, ker se v mišicah ustvari mlečna kislina (zaradi povečane mišične dejavnosti) in zaradi manjših okvar mišičnih vlaken.
Krči se lahko pojavijo tudi pri katerih koli ponavljajočih se gibih, kot je pisanje (glej Krč, pisalni), ali pri stanju ali ležanju v nerodnem položaju. Vse, kar povzroča močno znojenje, kot na primer vročina, zelo toplo vreme ali dogotrajna vadba, lahko povzroči krče pri počivajočih mišicah; izguba natrijevih soli z znojem zmoti aktivnost mišičnih celic.
Za nočne krče ni znanega vzroka. V nekaterih primeri so lahko posledica periferne žilne bolezni (zoženja krvnih žil v nogah).

Zdravljenje
Krč lahko olajšamo z masažo ali raztezanjem prizadetih mišic. Če se krči redno pojavljajo ponoči, lahko zdravnik predpiše zdravilo s kalcijem ali kininom, ki pomaga preprečevati neprijetno pojavljanje.
Če traja krč več kot približno eno uro, je verjetno posledica kakega resnejšega dogajanja in je treba nemudoma poiskati zdravniško pomoč.
Vir: Družinska zdravstvena enciklopedija Britanskega zdravniškega združenja, str. 481, DZS, 1994

Kalcij je rešitev.

Ja, zdaj pa še kalcij!? 🙂 Komaj sem se Mg navadil pit. Ampak a mi znaš povedat zakaj bi bil Ca rešitev!?

hm kaj če pa kr zagrabi in potem več dni drži. Kar stiska i ob nepravilnem gibu zelo zaboli. Če poskusiš raztegniti je pa le še slabše. Sicer je sedaj malce bolje, ker takrat ko zagrabi, nič ne premikam noge. Ni pa to zaradi preveč gibanja, ampak kadar moram več časa sedeti…

Ca nima veze z nočnimi krči v nogah.

drugače pa pomankanje minerlaov lahko povzroča marsikaj. saj ni nuno d apišej čisti Mg, poskusi z tistimi ki vsebujejo meš
anico vit. in mineralov, le da je noter Mg pazi.

lahko pa je vzrok v krčih še kje drugje. tako d ače ti vsi ukrepi ne pomagajo, morda samo morda povprašaj ob priliki izbarnega zdravnika kaj je vzrok in kaj se da nardit.

Meni je pomagal magnezij – ena tableta na dan ( šumečka ).

Marjana

Pozdrvljeni,

Imam vprašanje glede krčev na nogah, zanima ma pa predvsem za mojo mami, stara je malo čez 40 in je približno 15 let kuharica, in odkar pomni ima krče, spolšna zdravnica ji pove da je to od takega dela in da naj čim več počiva… u glavnem nesposobna..

sama pa je opazila, da kadar koli poje kakršnkoli mlečni izdelki in še nekaj stvari (se jih trenutno ne spomnim) ponoči vedno dobi krče (zanimivo se mi zdi, da tudi če poje zjutraj en jogurt, jo ponoči takoj primejo krči), včasih je samo na spodnjem delu noge, drugič jo zagrabi v stopalo, tretjič pa gre čisto gor po stegnu do kolka… tako da res ne veš kaj bi naredu… včasih primejo čisto malo in kmalu ponehajo, kdaj pa jo prime tok da joka tudi eno uro in da jo slišim v sobo pod spalnico…

torej če sm dobro prebrala prejšne poste, nekaterim pomaga Mg in Ca… mogoče bo tudi mamici?
upam da bo to kaj pomagalo in da se ji končno to uredi…

No, lep pozdrav in da bi bilo čim manj nadležnih krčev 🙂

Pozdravljeni,

Imam vprašanje glede krčev na nogah, zanima ma pa predvsem za mojo mami, stara je malo čez 40 in je približno 15 let kuharica, in odkar pomni ima krče, spolšna zdravnica ji pove da je to od takega dela in da naj čim več počiva… u glavnem nesposobna..

Sama pa je opazila, da kadar koli poje kakršnkoli mlečni izdelki in še nekaj stvari (se jih trenutno ne spomnim) ponoči vedno dobi krče (zanimivo se mi zdi, da tudi če poje zjutraj en jogurt, jo ponoči takoj primejo krči), včasih je samo na spodnjem delu noge, drugič jo zagrabi v stopalo, tretjič pa gre čisto gor po stegnu do kolka… tako da res ne veš kaj bi naredu… včasih primejo čisto malo in kmalu ponehajo, kdaj pa jo prime tok da joka tudi eno uro in da jo slišim v sobo pod spalnico…

Torej če sm dobro prebrala prejšne poste, nekaterim pomaga Mg in Ca… mogoče bo tudi mamici?
upam da bo to kaj pomagalo in da se ji končno to uredi…

No, lep pozdrav in da bi bilo čim manj nadležnih krčev 🙂

Mineralne vode majo dosti vsega tega v steklenici, le v manjših količinah. Nekaj časa poskusi z donatom.

1000 ml vsebuje
Kationi mg
Amonij 1,05
Litij 3,3
Natrij 1500
Kalij 13
Magnezij 1030
Kalcij 380
Stroncij 6,8
Železo < 0,1
Mangan 0,17

Anioni
Fluorid 0,23
Klorid 59
Bromid 0,29
Iodid 0,08
Nitrat < 2
Nitrit < 0,007
Sulfat 2400
Hidrogenfosfat < 0,02
Hidrogenkarbonat 7700

Nedisociirane spojine
Metaborova kislina 16,6
Metasilicijeva kislina 156
raztopljen ogljikov dioksid, pribl. 3800

Lp

Imam krče od kolena navzdol. Lahko počivam ali ponoči nerodno obrnem nogo mi jo skrči in to zelo boli. Ali mislite, da bi magnezij tudi temu pomagal.

Nimaš kaj zgubit, kr probaj.

Lp

Lešniki in orehi imajo ogromno magnezija, ker jaz osebno Donat ne morem preveč piti. Pojem cca 20 lešnikov na dan in je načeloma mir. Pa še aritmija srca se mi je popolnoma umirila.
Več o magneziju in kako pomaga telesu:
donat MG – Magnezij
maxximum portal – o Magneziju
maxximum portal – mišični krči

New Report

Close