Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Skrinjica idej! dobra knjiga za računovodstvo/kontroling

dobra knjiga za računovodstvo/kontroling

Sem sicer ekonomistka, ampak sem vedno delala v marketingu pa od moje diplome je že 15 let… Zdaj grem na nov oddelek, kjer bom delala z računovodskimi zadevami, financami itd, pa se moram malo bolje spoznati. Knjižila bo kolegica, vendar moram poznati vse, ker bom skrbela za plačevanje, cashflow ipd. Obstaja kakšna dobra knjiga, slo ali ang?

Glede na to, da ne ločiš pojma računovodstva od financ, ti zagotovo ne bodo poturili zelo zagonetnih računovoskih in finančnih opravil. Po mojem bo zato vsak srednješolski učbenik o financah in poslovni matematiki zadostil vsem tvojim potrebam.

Glede na to, da boš zadolžena za plačevanje, boš na podlagi izpisa odprtih postavk in omejenih finančnih sredstev na podlagi navodil nadrejenih pisala plačilne naloge ter sprejemala jezne klice dobaviteljev, ki jim ne boste plačevali v roku. Po mojem ne potrebuješ nikakšrnega učbenika.

Lahko pa se motim. In boš na podlagi sprejetih poslovnih načrtov pripravljala finančne projekcije, iskala najcenejše vire financiranja, računala koeficiente likvidnosti in solventnosti, se ukvarjala s portfeljem naložb, ocenjevala finančna tveganja, se pogajala o obrestnih merah ter predlagala če že ne sprejemala vse druge odločitve, ki se nanašajo na upravljanje z denarjem.

Zakaj ne ostaneš raje v marketingu?

Lolita, delala bom to, kar pišeš v zadnjem odstavku.Ker se tudi ti nisi rodila s tem znanjem in ker sem inteligentna oseba, se bom naučila tudi jaz. Prepričana sem namreč, da to ni neka znanost. Ampak če so vse babe v financah take hoh-pi*ke, sorry izrazu, me pa mine.

Še vedno pa čakam na kakšno kul knjigo.

ja jaz bi šla v knjižnico in izbrala najnovejšo izdajo pol pa menda ti bo kaj kapnilo iz študija. saj nenazadnje ostaja zanje ki si ga znala, in ki ga ne uporabljaš v podzavesti.

Pojma nimam kakšne so babe v financah. Vem pa, da se na cobissu najde svašta, če noter vtipkaš finance.

Inteligentost se oobičajno dokazuje tudi s tem, da si znaš literaturo izbrskati sama.

New Report

Close