Najdi forum

Spoštovani,

zanima me, kaj lahko ukrene športnik v smislu preventive, če ima mišice (noge), katere so zelo trde in zakrčene in ima treninge 4x na teden, včasih še več.

Kako si lahko sam pomaga doma? Ali je dovolj športna masaža 1x tedensko?

Zakaj sploh pride do zakrčenosti mišice?
Hvala in lep pozdrav.

Spoštovani,

najpogostejši razlog za zakrčenost mišic je opustitev ogrevanja pred obremenitvami ter predvsem raztezanja (“stretching-ga”) pred in tudi po obremenitvah. Posamezne raztezne položaje je potrebno držati 3 krat po 30 sekund!

Če se stanje na ta način ne bo izboljšalo, Vam priporočam pregled in zdravljenje glede na ugotovitve pregleda.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala za vaš odgovor, zanima pa me še, kakšen pregled ste mislili, pri kakšnem zdravniku , kaj naj si dam pregledati ?

Hvala in LP

Spoštovani,

mislil sem na pregled pri zdravniku, ki se ukvarja s športniki. Lahko se oglasite tudi v eni izmed naših ambulant. Spodaj je naveden telefon naše tajnice.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close