Najdi forum

Zivjo

Mene pa zanima, ce ima kdo izkusnje o samoizdelavi finske savne. Na kaj tocno je treba vse pazit? kje ste kupovali material? ……?

hvala za odg

sam jo nameravam delat v zelo kratkem.
les za notranjost bom kupil pri enem izmed slovenskih izdelovalcev savn, in sicer kanadsko čugo (hemlock) ali pa sibirsko cedro (še iščem).
klopce bom naredil sam iz jelše.
vrata še iščem, saj hočem imeti lesena z majhnim okencem in nikjer ne dobim takšnih z vgrajenim jeklenim okvirjem, da jih potem ne bi zvilo.
od zunaj bom dal ene lepe široke panele iz finskega bora.
7 kW pečko bom kupil v bauhausu.
savna bo za 4 osebe, kotna izvedba. in to je to. nisem še točno prepričan, kakšno izolacijo bom dal v steno, verjetno plošče iz lesne volne. vsekakor pa bom delal iz najboljših materialov, namen samogradnje ni, da prišparam, ampak da imam najbolj kakovostno savno, pa še hobby mi je, da sam kaj naredim.
pa ti? kakšen je plan?

Mi smo savno naročili po meri v Lesmi v Cerknici. Narejena je iz sibirske cedre, ki jo iščeš. Mogoče ti informacija kaj koristi.

Živi in pusti živeti

Ja, jst se iscem info in vse ostalo. Ne bom delala sama savne samo zaradi tega da prisparam pri delu, ampak zato ker prostor kjer bo je mansarda in se po vsej verjetnosti bo ali trikotna ali v L. Seveda pa tudi uzivam ko delam take stvari 🙂
Tudi moja savna bo za cca 3 osebe (leze) ali 4-5 (na pol leze).

Ko bos imel kako novo info se lepo priporocam.

Gretka, hvala za info, koristi koristi 🙂

Gretka, ce ni skrivnost, koliko pa je prisla cena savne? finska? kolk je pa velika?

hvala

Cena savne je bila cca. 1.200.000 SIT. V to je vračunana sibirska cedra, ki je veliko dražja od drugih vrst lesa, peč od Tyla, štirje infra rdeči grelci tudi boljše kakovosti, Steklena vrata in steklena stena, lučke ki spreminjajo barve, peščena ura z merilnikom temperature in vlage ter verdo z zajemalko. Poleg lahko računaš še delo po meri. Velika je 220 x 200 cm.

Živi in pusti živeti

to je kar ugodna cena, glede na to, da je to savna top kvalitete. tudi njihovi katalogi so mi všeč, sem dobil nekaj novih idej, verjetno bom pa celo kakšno stvar pri njih kupil, predvsem pečke bi znale bit dobre. žal nimam možnosti dimnika, si ful želim imeti klasično savno na drva. uživajte!

Savna je res vrhunska. Tudi izdelana je zelooo lepo. V nej uživamo vsaj 2x na teden :-).

Živi in pusti živeti

New Report

Close