Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje prezgodnja odpoved jajčnikov

prezgodnja odpoved jajčnikov

Pozdravljeni, oglašam se vam prvič, čeprav že nekaj časa spremljam vaše pogovore v upanju, da najdem odgovore tudi zase. S partnerjem že skoraj 5 let upava, a gredo stvari le na slabše. Najprej so pri njemu odkrili, da ne proizvaja spolnih celic, tako da sva se sprijaznila z dejstvom, da bova potrebovala darovalca. Nato pa so pri meni po hormonskih testih (povišan FSH, tudi klomifenski test ni bil ravno uspešen, na UZ pa je bil viden folikel 14mm) prišli na sum o prezgodnji odpovedi jajčnikov pri mojih ‘rosnih’ 37.h letih in trenutno čakam na posvet na Genetiki (preiskave so že opravljene, le izvida še nimam ‘v roki’). Čas pa neusmiljeno teče in vsak mesec je manj možnosti, da bi se pri meni našlo kakšno jajčece. Po vsem tem izgleda, da bi potrebovala darovano jajčece, oplojeno z darovanim semenom, kar pa pri nas seveda ni možno. ALi lahko med čakanjem karkoli storim za boljšo ‘kondicijo’ in delovanje jajčnikov?
Hvala za odgovore, nasvete, vzpodbudne besede in lep pozdrav

Spoštovani!

Glede na navedeno gre pri vas res za prezgodnjo odpoved jajčnikov. Tudi klomifenski test “ni bil ravno uspešen”, kar govori zato, da je rezerva jajčnikov zelo majhna. Za boljšo “kondicijo jajčnikov” konkretno sami težko kaj storite. Vsekakor je zdrav način življenja in čim večja neobremenjenost in sproščenost zelo pomembna. Pomembno je tudi, da negujete partnerski odnos in kljub vsemu poskušate zanositi po “naravni poti”. Včasih se zgodijo tudi čudeži. Tudi če ne bo uspeha je pomembno, da se z vašim partnerjem ohranita in nadgradita odnos, in se ne obreminita popolnoma s potomstvom.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close