Najdi forum

Oj!

ne vem če je to pravi forum, saj lahko rečem življenje ah to življenje.
Stara sem 33 let zaposlena, urejeno stanovanje. S fantom sva bila skupaj 6 let in ko bi se bilo treba odločiti za družino je on stisnil rep med noge. Ves čas mi je govoril kako si želi otroke, kako se jih veseli…bla, bla..No ko sem mu pa rekla da sedaj je pa že skrajni čas, je pa rekel da se ne čuti dovolj odgovornega da bi še imel otroke (otroke ima že iz prejšnje veze). In tako sem začela razmišljati da…moškim ne bom več verjela, ker iz njihovih sladkih besed ni drugega kot bolečina, otroke si pa želim že od nekdaj. Brez otrok se mi zdi da življenje nima smisla. Zanima me če mi lahko kdo pomaga in pove v kateri državi oploditev samske ženske ni v nasprotju z zakonom. Na koga se lahko obrnem po pomoč, ker biološka ura mi že pošteno tiktaka in postajam že prav depresivna.

Hvala!

p.

v najlepših letih, pa umetn oploditev? Če si še odločena, ali ni bolje,če si sama izbereš otrokovega očeta?
sploh pa, po moje se pri 33 se biološka ura še zdaleč ne izteka – danes ogromno žensk rojeva v poznih 30-ih ali na začetku 40-tih..

baje se hodi na češko

ti misliš, da bo otrok v tem trenutku izhod v sili in dal smisel tvojemu življenju. popolnoma napačno gledanje na materinstvo, če mene vprašaš, ker boš lastnega otroka izkoristila za svoje namene.

raje začni bolj pozitivno gledat na druge ljudi, tudi moški se najdejo boljši. imaš še dovolj časa, tudi za otroke.

ne porebujem nasvetov kako naj razmišljam, pa kaj pomeni materinstvo, ker sem vse dobro premislila. Lastnega otroka izkoristila za svoje namene??? Kako so pa izkoriščeni tisti otroci ki živijo v nasilju, alkoholizmu, neurejenih razmerah, revščini…ja lastne namene….

Sem na podobnem kot ti. Sva še vedno skupaj, sicer na “odstavnem” pasu. Govoril sladko, delal sladko, sedaj pa rabi malo miru, da se bo odlimal od bivše in “odvadil” otroka.

Sprijaznila sem se, da če mi je usojeno bom kdaj mama, če mi ni pač ne bom. Me je pa dolgo za misel bolela.

Sem pa bila v enem obdobju čisto na tleh in sem razmišljala tudi o tem, da bi nehala papcat tabletke in bi zanosila. Glede možarkarja pa, če me ljubi bi ostal, če me ne tako kot pravi, bi ga pa sigurno odslovila.

dr.House je v nadaljevanki svoji nadrejeni lepo pokazal kaj pomeni tako oplojevanje.
pripeljal ji je osebo, ki si jo je ona izbrala po napisanih podatkih. bog pomagaj…… napisano je bilo pa res vauuuuu

je le dobro, če kaj več veš o očetu tvojega otroka kot samo rasa, barva las, oči, zobrazba …..

v otroku je namreč tudi del očeta in ta otrok te bo nekoč vprašal kdo je oče…. in kaj bo rekel v šoli – stric pod številko 8756

drage ženske – imeti otroka ni tako zelo enostavno.
priti do njega je zelo enostavno, biti mama in ga vzgajati, predvsem pa povzročiti mu čim manj frustracij zaradi svojih zablod…

ne moreš trditi, da si vse dobro premislila iz čisto enostavnega razloga – NA TEM PODROČJU SI ZELENA, KER NIMAŠ POJMA O TEM, KER ŠE NISI MAMA IN SE TO NISI ŠE ŠLA. TO KAR TI MISLIŠ, DA SI RAZMISLILA JE SVETLOBNA LETA DALEČ OD RESNICE. NE MOREŠ VEDETI, ENOSTAVNO NE MOREŠ VEDETI !!!
LAHKO SI SAMO NEKAJ PREDSTAVLJAŠ IN NAPLETAŠ V GLAVI TO PA JE TUDI VSE.

Enkrat si boš našla partnerja in verjetno ti bo huda referenca, da si se šla umetno oploditi.

Kako neprijazne ste ženske v svojih odgovorih, da ne govorim o tem, da tudi ne pokažete nobenega razumevanja.

Sama se sicer ne spoznam na to področje in ti na žalost ne morem svetovati, ampak pojdi na tisti forum, kjer govorijo o nosečnosti, oploditvi z biomedicinsko pomočjo in o neplodnosti, tam so ženske, ki te bodo lahko napotile na pravi naslov glede umetne oploditve (samske ženske). Poznajo celo naslove klinik v Pragi, v Španiji, Avstriji, Angliji.

Poskusi tam in veliko sreče ti želim!

Ne pusti, da ti neke moralizatorke brez empatije vzamejo voljo ali veselje!

očitno si zgrešila bistvo, ni stvar v empatiji ali moraliziranju.

če ima nekdo željo po otrocih – kot naj bi jo imel partner, potem bi ženski najbrž sam predlagal, da naj preneha s kontracepcijo. nekatere ženske pa imajo silne potrebe po tem, da jim nekdo govori, da jih ima rad in ko moškega dvajsetič v enem dnevu vprašajo ali jih ima rad, jim seveda vedno pove, da jaaaaaaaaa (zaradi ljubega miru, dejanja pa so velikokrat drugačna in govorijo svoje).
podobna zgodba je z otroci, seveda, da si jih želi, kaj ne, kdo jo bo pa poslušal, če reče da ne…….. nekatere ženske pa si rade mečejo pesek v oči in potem čez leta, ko so pripravljene pljuniti tudi v svojo skledo si priznajo, da bi s tem razmišljanjem že prej lahko videle, kaj je resnična želja po nečem in kaj je prikimavanje partnerju zaradi ljubega miru, izgogiba konfliktov in dostikrat tudi zaradi tega, da te nekdo pere in lika…
ob koncu takih zgodb morda katero izmed njih bolj boli dejstvo, da si je nametala tone peska v oči, kot pa vse ostalo, a ženska naivnost in sklonost leporečju velikokrat ne pozna meja. treba jo je treščit ob tla, da se resetira in začne realno razmišljat.

tudi moški si znajo želeli in takrat znajo pokazati, ženska pa je tista, ki mora v svoje dobro znati ločiti med resnično željo in glasbo, ki se predvaja samo za njena ušesa.

polona, v miru se resetiraj, vse bo še dobro

Polona 31, vprašanje zastavi v forumu Neplodnost – zelo prijazne punce in veliko vedo.
Polona resda sprašuje samo po državi in ne zastavlja vprašanja, oploditev da ali ne. Ok, teme gredo vedno malo v širino, zato ni nič hudega, če se reče kaka beseda več o tem.
Aleksandra – velike črke pomenijo vpitje, in ti se dereš na žensko, ki trenutno ni v najboljši koži.
Polona31, kar že koli si jaz mislim o oploditvi samskih, je ta hip prav vseeno. Najbolj se mi zdi tragično, da si bila s tipom šest let, si ves čas želela otroke, zdaj pa je ugotovil nekaj tako spolzkega kot “zrelost, odgovornost ipd.” Vse lepo in plemenito povedano za vsebino: Daj mir, s tabo nočem nobenih otrok.

Želim ti, da čim prej preboliš fanta in da se prav odločiš.

… Polona 31, ne gori še voda! Kar počasi, vse še bo!

… in preskoči tole:
Kar se tiče tega vprašanja na splošno, pa lahko rečem le: KATERI KRETEN SE JE SPOMNIL DATI VPRAŠANJE UMETNE OPLODITVE SAMSKIH ŽENSK NA REFERENDUM???? Kaj hudiča imajo o tem za odločati ortocerkveno usmerjena ženska srenja ali pa zafrustrirani pijanci, ki se bojijo, da jim potem ‘nobena ne bo dala’ – tako in tako jim ne bo nobena dala (kreteni!) …

tole pa že postaja dolgočasno. Saj vem, da ženske rabite jokanje na ramenih, pa razumevanje, pa ker je še teh iracionalnosti, ampak..

Razum: gospa Polona se predstavlja kot razmišljajoča oseba z razčiščenimi pojim o sebi, okolju in prihodnosti.
Navedeno predpostavlja tudi ustrezno raven izobraženosti ali splošne razgledanosti.
Glede nato in na raven razvitosti informacijskih tehnologij ter interneta, ji res ne bi smelo biti težko doma ali v tujini najti klinike, kjer je možno z plačilo izvesti umetno oploditev.

Če pa ji to je pretežko ali ne zmore ali ne zna, potem je pa bolje da tega ne stori. Ker sem prepričan, da potem tudi za otroka ne bo mogla skrbeti kot bi bilo treba

Sicer pa: sem skoraj prepričan, da je šlo za trenutno slabost in da Polonca že veselo išče srečneža (!?!), ki ga bo bolj ali manj uradno “pripustila”, kor bi rekel slavni pravkar preminuli psihiater

bravo borg 🙂

Eh?

… hja, naj bo ena Rugljeva za VSE: “Vse ženske so frigidne, nadute, slepe, sadistične in poniževanja vredne. Moški pa so kilavi, lenobe, pijanci, impotentni, pedrasti…”

… borg, mislim da drži vsaj to, da Polonca tega foruma ne obiskuje in ga ne rabi obiskovati več …

pa dobr, no..sej nism mislil tako orto rugelj, no, hehe
Ženska je najbrž res obupana, če jo je tip postavi na realna tla, ampak tole z umetno oploditvijo pri 33 je pa too much, no

… pri 33tih res še ne gori voda, drži!

Naj gre na umetno oploditev pri petdesetih? Mislim, kaj se tebe to tiče in kako si sploh dovolite kaj komentirat. Odločitev je njena, telo je njeno in vi se nimate nobene pravice vmešavati v njeno življenje. Če si otroka tako zelo želi, da bo šla na umetno oploditev v tujino in prenašala vse predsodke slovencev na ta račun, ne dvomim da bo znala dobro poskrbeti za otroka. Grem stavit, da bo boljša mamica od vseh samohranilk ki so rodile po “naravni” poti.

Polona, čestitke za tvoj pogum, da si spregovorila o tem. Veliko sreče ti želim. Naj ti uspe!!!

Popravljam: ne rodile ampak spočele po naravni poti.

Pozdravljena Polona!

Poglej v naši vasi je vsaj 20 mladih moških primernih za pripust, pa še samski so trenutno vsi. Pa nikoli ne boš imela problemov z otrokom kako mu razložiti kdo je njegov oče. Pa čeprav bo po tvojem to smrdljiv kmečki fant, seme bo pa le dal in geni bodo tudi vrhunske kakovosti…

Ma kakšna umetna oploditev za samske ženske, da bo potem svoje frustracije izživljala nad otrokom!? Hvala bogu, da je pri nas to prepovedano…

New Report

Close