Najdi forum

Zanima me kako ste pripravile krst za otroka in koliko kakšna stvar stane. Prtiček, sveča, konfete, ….
Koga in in kam ste povabili, itd…
Skratka čim več informacij prosim, ker se mi zdi, da bo to drag špas.

Mi ga bomo imeli sedaj v začetku maja. Nč ne kompliciramo, botrica bo nabavila svečo itd…. starši so mi kupili kompletek za tamalo, pol gremo pa skupaj z mojimi in njegovimi starši,ter seveda botrico nekam na kosilo, to je vse. Že to bo dovolj stalo. Enostavno ni denarja za kakšno večje slavje. No, sej konec koncev se gre za to da se otroka krsti, ostalo ni nujno ane?

Halo, krst ni še eno ne vam kakšno zunanje razkazovanje, kupovanje ne vem česa itd. Če ste verni in veš, kaj pomen zakrament krsta, potem veš, da gre predvsem za duhovno pripravo, molitev za malega otročiča, da bi tudi sam v življenju prevzemal vrednote miru, ljubezni, zaupanja itd. Potrebujete samo svečko in ‘belo oblačilo’, ki je ponavadi prtiček. Mi smo za naše otroke dali v Karmelu v Sori izdelati sveče, na katere so napisali ime otroka in datum krsta, za belo oblačilo pa smo jim kupili en kvadratni meter svile, ki smo jih obrobili s čipko, zgoraj smo zavezali trak, tako, da smo otroku privezali okoli vratu. Spodaj pa smo izvezli otrokovo ime in datum krsta. Po krstu se povabi botra, krstitelja in starše h kosilu in to je to.

mi nismo nič komplicirali. krst smo imeli na začetku aprila. povabila sva botro in botra njuni družini babice dedija pa prababico in strica, pač najbližnji. botra sta kupila svečo pa prt in zapestnico pa knjigico in še nekaj malenkosti. glede oblačil nisem nič komplicirala, tudi oblečena ni bila v belo ampak v roza kompletek in je bila prav luštna mala pupika. potem smo šli še na kosilo in to je to. se mo zdi, da je to taka bolj intimna stvar in ni glih, da bi povabil še pa još ljudi.

karolina

Sam krst nas ni stal ne vem koliko, ker nismo komplicirali. Svečo smo dobili od župnika v cerkvi pri krstu. V bistvu bi lahko rekla, da je bilo skoraj zastonj.
Oblečen je bil v en lep komplet, ki ga je dobil za darilo ob krstu. Boter in botra sta mu skupaj eno zlato verižico (to je bila moja želja, ker mislim, da dveh verižic ne potrebuje, pa tudi škoda nepotrebnih stroškov) ter mu kupila sveto pismo in dala prispevek župniku za krst. Župnik je imel s seboj en bel prtiček (ni bilo nujno, da je otrok oblečen v belo) ter otroku na koncu prižgal tudi svečo, ki jo je obdržal za spomin. Moje in njegove starše ter botra in botro smo povabili domov na praznično kosilo, kjer smo prižgali tudi svečo.
To je vse. Kot vidiš naša varianta ni bila draga…

Bistveni del priprave se mi zdi izbira botrov…. Ostalo pa je postranska zadeva. POtrebuješ svečo in bel prtiček- jaz sem dala 5 jurjev (običajno kupiš pri kakšnem svečarju ali v trgovini s podobno robo- v LJ vem, da je na Mačkovi), z župnikom se pogovoriš o samem obredu (niti ni tako enostaven…, če je brez maše). POvabljeni so ponavadi bližji, hrana pa po izbiri. MI smo šli v gostilno in nas je (v ne ravno poceni) prišlo 60 jurjev za 11 ljudi. Botrca in boter pa sta kupila darilo po svoji izbiri. Jaz sem rekla samo to, da naj bo praktično. Verižico si bo dečva že sama kupila, zlato se mi itak zdi čist mim….

Tajna30

Pri karmeličankah v Sori stane sveča z imenom otroka in bel prtiček (= belo oblačilo) 6.500 SIT.

New Report

Close