Najdi forum

bloxan

Pozdravljeni
Stara sem 40 let.Pred 10 leti sem imela neke težave pri srcu,naredili so obširne preiskave,pa nič našli,kar bi bilo narobe.Mene jae še kar naprej stiskalo pri srcu zato so mi dali bloxan četrt tabletke dnevno.In to jemljem zdaj že 10 let.Če slučajno pozabim vzeti imam takoj spet iste težave,kot bi mi srce nekje v grlu močno utripalo.Občasno grem na ekg in je vse vredu.Zdaj pa k vprašanjem.Ali res ne bom mogla nikoli prekiniti z temi tabletami,je res ko jih enkrat dobiš,da jih imaš do smrti?Ker meni se je zdaj pojavilo avtoimuno obolenje sarkoidoza,pa sem nekje prebrala,da betablokatorji lahko povzročijo tako obolenje,zato bi jaz rada probala prekiniti z njimi,a ne gre.Kaj vi menite o tem,a bloxan resnično lahko vpliva na avtoimuno bolezen?Je lahko nevarno,če bloxan vseeno opustim,čeravno ne vem ,če bo šlo?
Uf malo raztreseno sem tole napisala a upam da mi boste odgovorili.
Hvala lepa in lep dan vam želim

Ko menimo, da je potrebno zdraviti bolnikovo bolezen z zdravili, se vedno odločimo za zdravilo, ki se nam zdi najbolj primerno in najbolj učinkovito. Zdravilo moramo dajati dokler bolezen traja. Včasih je potrebno zdraviti skozi več let.
Ker imate dobre izkušnje z Bloxanom, priporočam, da ga ponovno jemljete vsaj nekaj časa (več tednov?). Upam, da vam Bloxan ne bo poslabšal poteka sarkoidoze.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

heila!

jst sm tut jemala bloxsan 1 leto. sedaj ga nejmljem več (3mesce), zaradi stranskih učinkov. trenutno se počutm dobrom, vendar mi srčk še vedno malo nabija.

Kakšne stranske učinke pa si imela?

Zamenji terapijo, obstajajo nova zdravila iz drugih skupin, ne betablokerji.
LP Smedli

Zdravo ,
tudi sama sem imela težave z jemanjem Bloxana.Imela sem kar nizek krvni tlak, še najbolj me je motilo, da se imela občutek, da nisem dovolj fizično zmogljiva.
Kot , da bi imela neko oviro, še najbolje opišem,kot bi poskušala peljati avto z zategnjeno ročno zavoro. Kardiolog mi je predpisal drugo zdravilo Concor COR 2,5, sedaj pa so začeli predpisovati Procoralan, ki ima dokazano zelo malo stranskih učinkov.

Po pogovorih ima zelo veliko bolnikov stranske učinke pri zdravilu Bloxan, zato je najbolje prositi za zamenjavo zdravila. Sicer je Bloxan že kar precej staro zdravilo.

Lep pozdrav!

Zdravo
Js mam PSVT in imam zdravilo Tenormin že cca 7 let(star sem 21) pre tem sem imel Rytmonorm in pa še ene vendar se ne spomnim imena.
Kaj menite kaj o tenorminu?
Moram se prijaviti na pregled sedaj sem pri dr. Šinkovcu prej sem bil na pediatrični.
Problem pa je v tem da sem športnik se zelo intenzivno ukvarjam z borilnimi veščinami fitnesom in pa kardio treningi.Do sedaj mi ni nič od tega škodilo, kot pa vemo da v športu brez kakšnih športnih pripomočkov, ko si enkrat v top formi ne gre me je začelo malo skrbeti glede tega in bi rad kar največ izvedel kaj in kako s kakšnimi zdravili,ablacijo lahko treniram,…

Tenormin je tovarniško ime za “atenolol”. Enak preparat je “Ormidol”. Oba preparata spadata v skupino betablokatorjev, ki so zelo koristni pri zdravljenju nerednega utripanja srca. Ker “betablokatorji” zavirajo pospeševanje srčne frekvence pri telesnih obremenitvah, jih ne predpisujemo vrhunskim športnikom..
Napisali ste,da ste naročeni na pregled pri odcentu Šinkovcu. Ne pozabite ga vprašati ali lahko nadaljujete zdravljenje s Tenorminom ali Ormidolom.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close