Najdi forum

ogromno/preveč mleka

Ko prebiram o mastitisu, me je prav strah. ker imam ogromno mleka. Danes je 10 dan po porodu in moj fantek se doji na 3 ure, na obrok izprazni ( pa še to ne popolnoma) le eno dojko, kljub temu, da ima otrok celih 4,5 kg. Kaj mi svetujete, naj si dojko s črpalko izpraznim? Ali ne s tem stimuliram laktacije in bo mleka nato še več? Naj si raje dojko izpraznim pod vročim tušem?

Hvala, Bilka

Izprazni, samo toliko, da ti popusti “pritisk” v dojki.
Če boš preveč, se ga naredi še več…

upam da sem kaj pomagala, lp

Se popolnoma strinjam z nejko9.Jaz sem imela tako kot ti po porodu naval mleka,imela sem že rahlo rdeča prsa, zato so mi v porodnišnici dali sprej,da so se mi je z njegovo pomočjo prsa rahlo zmehčala in da sem si lažje iztisnila mleko ven.Situacija se bo kmalu umirila,saj se ti bo mleko začelo tvoriti na podlagi povpraševanja in ponudbe!!!!!!!!!

Dokler ni trdo, vozličasto, na dotik boleče in z rahlo rdečino, ni panike. Če te začne tiščati, pa ravnaj tako kot pravi nejka9 – dojke masiraj s krožnimi gibi od zunaj proti bradavici in na koncu malo izprazni.

meni se je to stanje umirilo 15 dni po porodu (dan prej pa sem res dobila mastitis, kriv je bil preozek modrc) – potrpi do takrat. Pa ne se ustrasit, da je zmanjkalo mleka;) Pa pazi, da te kaj ne tisci, tudi da se med spanjem ne zalezis na dojki!
Pa cestitke za korenjaka, ne!!

Jaz sem si morala prve 3 mesece vsak dan s pumpico izbrizgavati mleko, ker ga je enostavno bilo za trojčke. Enako je bilo s prvim sinom. Pri meni brez pumpice ne gre.
Mojca

Tudi jaz sem imela prva dva meseca vsako noč “poplave” in čez dan sem bila tudi takoj mokra, če je zamujal s hranjenjem par minutk. Nič se ne sekiraj! Le če te zares boli, si iz nepodojene dojke iztisni toliko mleka, da bolečina popusti, sicer pa pusti, da narava naredi svoje in izpostavi pravo razmerje povpraševanje/ponudba. Mastitis nikoli ne pride čez noč! Če pa kdaj začutiš bolečino v dojki, ki ne popusti v parih urah, tudi če si jo iztisneš ali ti jo dojenček izprazni, potem najprej pod vroč tuš dobro zmasirat, pa še enkrat probaj iztisnit, če pa še vedno ne pomaga, takoj h ginekologu, da ti predpiše eno razpršilo za vdihovat, ki pospeši izločanje mleka.

se strinjam z ostalimi. ponudba in povpraševanje se bosta ujeli. svetujem ti čimbolj enostaven modrc, da te ne bo slučajno kje kaj tiščalo.

Kot so že punce napisale, izprazni samo toliko, da te ne boli, sicer bo mleka še več. Pa brez skrbi, kmalu bosta joški pogruntali, da jima ni treba delati toliko mleka. Pa pogosto dojenje – na največ 3 ure. teja

New Report

Close