Najdi forum

prekuhana voda-do kdaj

Pozdravljene,

do kdaj ste svojim malčkom prekuhavale vodo? Hčerka je stara leto dni in mi vodo še vedno prekuhavamo. Svakinja pa mi je rekla, da on že od 7. meseca svojemu ni več prekuhavala. Kako je pri vas?

Mi pri 10 mes še prekuhavamo.

Mi smo stari skoraj tri leta in veliko popija čaja. Vodo mu prekuhava še sedaj tako za navdni filter čaj kot tudi instant čaj. Še vedno prekuhavamo.

lp

A.

Mi smo nekje do 7. mesec prekuhavali vso vodo, za čaj, kaše, za splahovanje dudice. Potem smo postopoma prenehali, le za čaj damo še prehuhano vodo, za pitje pa ustekleničeno.

LPT

Moja mami je pa stara že več kot 50 let in še vedno prekuhava vso vodo. Mislim, da jo bom začela tudi jaz za vse nas ne glede na starost. Prekuhavanje ti vzame slabih 15 minut, pretočiš v plastenke in imaš. Glede na to koliko svinjska voda teče iz pipe, mislim da sploh ni slaba ideja.

jaz ze od 5 meseca ne vec, se mi zdi brez veze prekuhavat vodo, medtem pa prelize vse igrace, ki se valjajo po kavcu in po tleh. Ok, razen ce skuham bebi caj, pol itak, da se prevre.
instant caj pa naredim s toplo vodo iz pipe.

in, se 1x mami, cemu mislis, da se boste na ta nacin izognili???

Nekje pri trinajstih mesecih smo nehali s prekuhavanjem. Res pa je, da menda voda iz pipe ni vsepovsod enaka. Jaz jo pijem za žejo kar iz pipe in se mi zdi odličnega okusa in čista in tudi naši punčki jo natočim. Ko pa smo bili na morju, kjer smo imeli na razpolago samo vodo iz vodnjaka, hči pa je bila takrat stara 6 mesecev, smo za umivanje njene posode vodo prekuhavali, za kuhanje in pitje pa smo za njo uporabljali ustekleničeno vodo in bom tako delala tudi letos, čeprav bo že starejša. Sem smatrala, da je v redu, da sem tako previdna, saj tam drugače mimogrede “kasiraš” kako drisko. Zato pa doma res ne kompliciram.

Meni pa je prekuhana voda slabšega okusa kot iz pipe (vsaj kar se tiče doma). Za 9,5m sina vodo samo zavrem (za mleko, čaj) je pa ne prekuhavam. Če pripravljam instant čaj pa dam toplo iz pipe.

Draga cebelica1, čemu bi se pa mogla izogniti? Samo malo manj svinarije bi spravili v svoja telesa kot jih do sedaj. S tem, ko vodo prekuhaš uničiš večino bacilov, bakterij, ki so v njej. In kaj se zamudiš? Včasih smo jabolka tudi neumita jedli, sedaj jih pa umijemo. In čemu se izogneš?? Neumno vprašanje.

jaz sem bila nazadnje med nosecnostjo prav srecna, da sem jedla neoprana jabolka in neu,it korenje z vrta in tako staknila tokso ze davno v otrostvu – in preziverla celo nosecnost brez skrbi pred njo.
a jabolka pol tudi s prekuhano vodo umivas?

Draga Cebelica,

Eni tko, drugi drugače. Npr., jaz svojemu otročku nisem nikoli dovolila lizati igrač, ki ležale direktno na kavču ali celo na tleh, …pa imamo zelo čisto stanovanje, samo nekje je pa meja ,…halo!

ja in kaj boš s tem dosegla. Mislim da si ena izmed tisti maldih mamic, ki močno pretiravajo s čistočo. Veš kam to vodi. V to da bo tvoj otrok popolnoma neodporen. Zadnjič sem brala zanimiv članek ne to temo. Ugotovili so da je veliko alergij in da je vedno več bolezni, ki so povezani s tem da živijo otroci v preveč sterilnem okolju. Otroka ne boš mogla skoz varovati pred tem da bi prišel v stik z umazanijo.

Da ne bo pomote. Tudi jaz sem zagovornik čistoče, vendar z njo ne pretiravam. Mislim da je otrebno uporabiti zdravo kmečko pamet.

evo, nene, sva ze dve. imunski sistem se lahko normalno razvija edinole tako, da prihaja v stik z antigeni.

Mi smo nehali prekuhavati vodo, ko sta začela jesti gosto hrano, in smo jima začeli dajati ustekleničeno. Se mi ni več zdelo smiselno to prekuhavanje.
Kar se pa igrač in lizanja tiče, moj starejši je tudi jedel zemljo iz vrta, pazili smo le na to, da ni zraven pojedel še kakšnega deževnika:-)! Malo za hec, ampak otroci morajo pojesti približno 2 kg svinjarije, da zgradijo tak imunski sistem, kot je treba.

moj 6 m sine ne dobi več prekuhane vode, ker se mi ta še bolj gnusi, ker ima veliko vodnega kamna(bele pikice).dobi pa zelo vročo vodo iz pipe, ki je segreta skoraj na 80 stopinj in mislim, da tudi v tej ni več veliko nevarnosti.
zanima me pa , če sem slaba mama, ker mu vsako igračo ne umijem, ko mu pade na tla in ker ga ne preoblečem, ko se umaže in mu ne umijem rok, ko ga prime za roko starejši z “umazanimi” rokami,…lepo vas prosim.človek lahko znori, če se obremenjuje s takšnimi malenkostmi, otrok pa zboli.tako in tako.potem pa berem, da imate živali v stanovanju(mačke, psi,…)a to pa je zelo zdravo in sploh nič umazano.
samo moje mnenje.LP

Naš je star 13 mesecev in ne prekuhavamo več vode. Za čaj prekuham, za pitje pa ne. Zdaj je že bolj odporen na nepredvidene parazite.

Poleg tega punce, tiste stvari, ki so v vodi in najbolj škodijo zdravju, jih s prekuhavanjem ne uničiš (npr. nitrati…). To so snovi, ki niso živa bitja, ki bi jih enostavno zavrela in bi jih pobilo. Za nekatere snovi trdijo, da bi lahko bile po prekuhavanju še bolj škodljive. Podrobno se ne spoznam.

Vem pa tudi nekaj, da naša zakonodaja dovoljuje, da proizvajalci vode lahko tudi pri pipi natočijo vodo in jo pač prodajajo v trgovinah v plastenkah po desetkrat višji ceni – dovolj je, da je voda po določenih merilih pitna. Morda ne bi bilo slabo , kdaj pogledati, kaj v bistvu sploh vsebuje ustekleničena voda oziroma če sploh kaj manj čudnih snovi kot tista, ki nam jo zagotavlja komunala.

Zagotovo pa ni dobro, da otrok živi v preveč sterilnem okolju. Mora v sebe dobiti tudi nekaj “umazanije”, da telo razvije protitelesca in zgradi vzdržljiv imunski sistem.

Lep pozdrav!

N.

Mi smo prekuhavali vodo do približno 7 meseca. Je pa res, da imamo mogoče malce boljšo vodo kot je v Ljubljani. Moj otrok je sicer zelo zdrav, pa sploh ne pretiravamo s čistočo. Tudi sama sem mnjenja, da mora otrok utrditi svoj imunski sistem. Naj povem, da moja sestra, ki ima tri otroke pretirava s čistočo vendar mislim, da se ji vse to obrestuje na zelo slab način. vsi trije otročki, so nenehno bolni, imajo razne alergije, predvsem pretirava z mehčalci in nasploh s čistili. sicer pa stvar vsakega posameznika kako se odloči za zelo sterilno ali mogoče malo manj sterilno pa vseeno v mejah normale se razume.

jaz NIKOLI nisem prekuhavala vode:)

Mi smo pri prvi piki vodo prekuhavali nekje do prvega leta starosti. Zaenkrat – trkam!!! – je že vse svoje življenje zdrava kot dren 🙂

čao

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

New Report

Close