Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost Nezgodno zavarovanje

Nezgodno zavarovanje

Pozdravljeni!

Iskala sem po forumih pa nič prav ne najdem, pa me zanima, če mi lahko svetujete:

1.)Kje se je najbolje “nezgodno zavarovati”, pri kateri zavarovalnici?

2.)In kje je najboljša varianta za “življenjsko naložbeno zavarovanje”?

Zadnje čase se dost o tem govori, vsak finančni svetovalec pa itak hvali svoje, tko da sem čist zmedena, sploh pa ker velikokrat je kej prikrito prav v drobnem tisku!! Kaj menite o ZM produkt Prizma, kao da ima trenutno najboljše sklade in najnižje stroške?

Vsaka pomoč je dobrodošla, hvala in lep pozdravček

Bo kar držalo ja.

Ravno danes sem mal skakal po zavarovalnicah ravno iz tega razloga.
Najprej kaj se sploh splača:
– kot prvo, življensko zavarovanje na prvem mestu in sicer naj ti naredijo paket: 40 % življensko nezgodno, 40 % življensko preko vzajemnih skladov, 20 % samo nezgodno (govorim za procente glede na obrok-trajnik)
– kot drugo: samo nezgodno (minimalna letna premija oz. vsaj za 40.000 eur zavarovalne vsote)) še pri dveh drugih zavarovalnicah

Med zavarovalnicami so kar velike razlike tako da se bo pač treba mal časa vzet in se pozanimat. Napišem pa samo primer za danes: Pri zavarovalnici Maribor je za 16.000 eur zav. vsote treba plačati 140 eur na leto, s tem da je dnevna odškodnina 5 eur. Pri Triglavu pa je treba za zav. vsoto 20.000 eur plačati 110 eur na leto, dnevna odškodnina pa je 10 eur.

Resnica pa je da je treba življensko zavarovanje pustit na miru in ga ne pipat vsaj 20-30 let da se splača. Hec je v tem da se vložek začne obračat šele po 13. letih( zaradi rizika), je pa res da 35-40 let vlaganja na koncu nanese desetkratni končni znesek. Pri življenskem zav. je všteta tudi odškodnina za smrt ki niti ni tako majhna.

Po svojih izkušnjah se splača pri Tilii, Generali, Triglavu, za druge ne vem. Pri Generali imajo zdaj prednost pred drugimi, saj ti šenkajo dvakrat po 300 eur bonov za uveljavljanje pri življenskem zav, zav. hiše in zav. avta. Pri avtu se pozna tudi do 30 % ceneje pri registraciji.

Če se hočeš imeti dobro zivljensko zavarovanje, ga lahko dobiš samo pri KD-group. Imajo produkt, ki se imenuje KD-pokojnina in je edini takšni produkt v Sloveniji. Polica je vezana na sklade in ima donosnost med 8 in 12% letno.
Primer, če daješ 100 na mesec, v 30 letih to znaša približno 160.000 EUR!! Če te zanima konkretno, mi lahko pises na mail [email protected].
LP

glede na to, kak inflacija raste, bo tistih 160.000 takrat dosti manj, kot pa se to danes vidi. tile skladi pa to je ena čista napizdrancija da večje ne more bit

Mene pa tole zanima. Ker imam kredit, ne bi rada, da bi ga morali odplačevati otroci, če se mi kaj zgodi. Kaj moram ukreniti?
Lp

“je pa res da 35-40 let vlaganja na koncu nanese desetkratni končni znesek.”

Vso to goro denarja ti seveda zavije v folijo in dostavi g. Svizec.

Mogoče nisem dobro razumel kaj si hotel povedat ali pa klatiš bedarije.

_________________________________________________________________________ Dragon - Bog ima obraz.

“Polica je vezana na sklade in ima donosnost med 8 in 12% letno. “

Aha, donosnost skladov je znana kar vnaprej. V take sklade bi pa tudi jaz vložil. In potem bomo vsi milijonarji.

_________________________________________________________________________ Dragon - Bog ima obraz.

Vidim, da ste negativno nastrojeni proti skladom. Pa vam bom razložil lepo po vrsti. Na vprašanje, koliko bo 160000EU vredno čes 30 let? To se ne ve, zato pa imamo indeksacijo, to pomeni, da se vsako leto premija poveča za toliko, koliko je bila inflacija. Primer: Če letos skleneš naložbeno življensko zavarovanje in plačuješ mesečno 100 EU, boš naprimer naslednjo leto 103 EU, seveda ba bo tudi končni znesek temu primeren. Kar se tiče skladov, je stvar taka. Z vplačili v sklad se kopuje delnice oz. obveznice. Obveznice so zelo varne, ker imajo jamstvo, naprimer neke države, zaradi tega pa imajo manjše donose. Delnice pa mislim, da so vsem jasne. Če konkretno opišem KD-Galileo. Ta sklad je bivši Dadas(znane afere glede tega sklada, kako so ljudje izgubljali…).Ustanovljen je bil po osamosvoitvi in je imel padce in uspone. Kdor je vložil v njega na začetku in ima denar še vedno v njumu, je zaslužil 90X in vrednost še vedno raste. KD-Galileo vlaga 50% v Slovenijo (Merkator, Petrol, Krka,NKBM…) ostalo v pa tujino.
Če še kdo reče, da skladi niso varni, nima pojma!!!!!!
Vprašanje, kaj se zgodi, če imam kredit in umrem in Kako je z mojo družino? Če najemeš kredit ga moraš tudi vrniti. Če se tebi kaj zgodi, bo morala dvoja družina kredit vrniti. Zdej si pa predstavljajte, da imate 2 otroka in moža/ženo, vzamete kredit, potem pa umrete. Svojci bodo kar nekaj časa nesposobni za delo, stroški pogreba so veliki, potem pa dobijo pošto z banke, naprej plačevati kredit, ali pa gre hiša, avto… Rešitev je naložbeno življensko zavarovanje, kjer ste zavarovani v primeru smrti. Zavarovalna vsota pa je odvisna od vaših potreb. Če imate kredit za 100.000 EU, se zavarujete za 120.000 EU in ste rešeni. Če pa se vam nič ne naredi, pa dobite denar po izteku nazaj skupaj z dobičkom.

Lep pozdrav

Dobro napisano. Sej to je bistvo življenskega zavarovanja, da v prihodnosti poskrbiš za tvoje svojce, ne pa da si narediš kupček do penziona. Pol ga itak ne rabiš več , če si pa kripl in ti zdravje pomeni največ, pa sploh.

Ravno sem se odločila za KD naložbeni paket KD družina za 30 let.

Delam za primit, to je ena firma ko trži za grave. Pa mate za 50 eurov na leto 40000 eurov kritja ob 100% invalidnosti.Če ki najdete bolj ugodn prosim na forum napište. Poleg tega ma najbolši sklad, to lah preberete v fiNANCAH(NEVEM TOČN KIRA ŠTEVILKA). Zqa doplačilo 7 eurov NA LET če se seveda življensko zavarujete, se ob vaši nezgodni smrti zavaarovalna vsota podvoji. P?rimer vaša zavarovalna vsota je 23000 EUR če umrete naezgodne smrti dobijo svojci 46000EUR. Zej bote vsi rekl da se hvalmo, ampak vse kar sm napisu se da previrit. če je kje bolša nezgodno zavarovanje napišter kje

100 eurov letno za 150.000 eur ob 100% invalidnosti. Kasneje povem kje!

Potrebujem življensko zavarovanje, paket dobra dnevna odškodnina vsaj 25eur, bolnišnični dan 30 eur.

Koliko ste pa stari?

Najverjetneje je za vas najboljši produkt UFOS od avstrijske banke Vinerstetishe, kjer gre 99 % sredstev na varčevanje v 64 svetovnih skladov Tempelton in le 1% sredstev za stroške zavarovalnice.

S tem pridobite zavarovalniški produkt, kjer te po 10 letih prosti davka in med tem časom lahko denar prosto dvigujete z računa ali ga nanj polagate.

Najbolje pa da se obrnete na neodvisnega svetovalca, ki trži vse zavarovalnice in pozna vse najboljše produkte ta ti bo svetoval neodvisno. Če ne poznate nikogar vam ga predstavim jaz oz njemu vaše podatke in vam svetuje kaj je najboljše za vas.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close