Najdi forum

spet ta hrana

Živjo

Jaz sem čisto obupana. No naša bejba je danes jedla korenje in potem bruhala. Mislim, da je samo malo preveč pojedla. No pa sem vseeno poklicala pediatrinjo, da preverim, če bi bilo treba naredit kaj pavze.

Seveda sem jih slišala, da kako da ji spasiram, ….
No zdej sem čisto zmedena, ker vsak govori nekaj drugega in povsod piše kaj drugega.

Par vprašanj:
1. kdaj ste dale meso?

2. kako ste ga dale – skupaj spasiranega z ostalim?

3. Ali vedno dajete samo eno vrsto hrane ali tudi kaj mešate?

Najlepša hvala

Čao

Ne vem koliko ste stari, no mi smo pol leta in sem začela kuhati in pacati in seveda stran metati.
Najraje ima mlečno kašico na žlico. Samo mleko (Conformil) z riževimi kosmiči, pa še kakšno sadno od Milupe (bananino, jabolko korenček).
Od sadja gre edino banana, ampak zelo malo. Jabolka noče pogultniti in se trese in kremži kot da bi mu dala limono. Noče sveže, noče skuhane, vse zelo fino spasiram. Zadnjič je celo jedel malo polente na vodi in potem zmešane z conformilom in spasiran brokoli z mlekom in zgoščen z riževimi kosmiči.
Potem pa pride dan ko mu diši skoraj samo ziza. Mislim, da sta na poti naslednja zobka. Se pa kar trese ko vidi sestrico ko je in bi dal vse za kos kruha. :)))

Od prijateljice hčerka pa pridno papca banano s sokcem od pomaranče (citrusov se jaz izogibam) in tudi jabolko, rižkota pa ne prenese.

Ni kaj bo treba testirati. Poskusi s kakšno mlečno kašico ki jo pripraviš z vročo vodo, enostavno lahko narediš zelo majhne količine.

naš miško je star 6,5 meseca in danes sem mu prvič dala malo piščančjega mesa … skupaj s cvetačo, korenjem, ohrovtom in kolerabo … meso in polovico zelenjave sem zmiksala … ostalo samo z vilco pretlačila in je pohrustal vse.

drugače sva midva začela uvajat pri 4,5m … kuhano jabolko … pa surovo jabolko, pa kuhano korenje … dajala sem mu recimo 1x na 3 dni 🙂 … po petem mesecu sem mu vsak dan ponudila kak gost obrok … nekako do pred enim tednom .. sem mela filing da vse skupaj bol probava kot zares je …

za zajtrk mu dam
banano – s svojim mlekom ali s kuhanim jabolkom
kuhano jabolko z riževimi kosmiči (ne instant)
ta teden sem mu začela dajat kruh … skorjo v roke in on se kr trese ko v roki drži to skorjo in gloda :)))

za kosilo
raznorazno zelenjavo … najprej v kombinaciji po 2 zelenjavi + riževi kosmiči ali polenta ali riž ali krompir ali makaroni (zadnji teden)
zdaj mu dajem tudi že več vrst zelenjave skupaj … pa mal kumine mlete zraven in včasih mal kisle smetane ali pa moje mleko.

na začetku sem mu s paličnim miksala … samo ima raje v koščkih … ful uživa ko grize 🙂 .. ima 3 zobke… četrti na pohodu.

popoldan dobi spet ali jabolko(kompot) ali banano (ampak to mogoče 2-3 žličke … več nebi:)

zvečer pa mu nardim v jabolčnem kompotu redko polento … ali pa kruh notri nadrobim … ali pa milupino kašico v kompot stresem skupaj z jabolki od kompota …

poje kakor kdaj … včasih žličko včasih pa vse kar naštimam … vseeno pa se še vedno ful velik dojiva …. po ali med obroki … zvečer preden gre spat in ponoči 2x 🙂

uh sem napisala :))

po moje je od otročka odvisno kaj in kako mu paše … če ima raje zmiksano ji miksaj … če ima raje samostojni okus … ne kombiniraj preveč (tak je moj starejši sine) … skratka … ravnaj se po otroku … če sta ravno začeli z gosto hrano pa vedi … da bo trajalo kak mesec preden bo osvojila žličko.

lepo papcita 🙂

B.

Zivjo!

Jaz sem moji začela dajat najprej kuhan korenček, ki sem ga samo z vilico pretlačla in malo vode, da je bilo redkeje, pa je prvič tudi malo bruhnila (sicer po dojenju) potem pa nikoli več.

Z gosto hrano “se igrava” dobra 2 tedna. Zelenjavo začuda kar mljaska, medtem ko se pri jabolku kremži in zavija z učki 🙂

Mesa sicer se nisva probale, ga bom pa verjetno prakticirala, tako kot je napisala Barbara (spasirala z ostalo zelenjavo)

Res pa je, da vsako novo stvar jeva “samostojno” 3-4 dni, potem pa kombiniram: cvetača-korenček, jabolko-korenček, krompir-bučke… Seveda pa ji vsa stvar bolj tekne če ji dodam malo riževih kosmičev (oz. zdroba, ki ima že dodano mleko).

Dober tek

M.

1. meso sem prvič dala otroku pri 10 mesecih in nič prej.

2. meso sem spasirala s kaolahko zelenjavo in malo zalila z juhico ali prekuhano vodo.

3. jaz mešam, sedaj pa sem slišala, da to ni dobro. Verjetno mora prebavlajti vsako stavar posebej.

Moj mali sine se je tudi kremžil, ko sem mu dala jabolko. Potem sem probala tako , da sem jabolko skuhala in dala malo cimeta ali košček vanilije in seveda je vse pojedel.

New Report

Close