Najdi forum

Tako zelo slaba mati

Tako sem žalostna in razočarana sama nad seboj saj sem zelo, zelo, zelo slaba mati. Imam 8 mesecev starega sinčka, ki je tako ljubek in tako zelo srčkan, jaz pa tako grdo ravnam z njim. Vesčas ga imam na očeh in ravno takrat ko za sekundico pogledam stran (ko kaj kuham) on pade iz sedežne in to vedno direktno na glavo in udari v parket. Imam raztegnjeno (160×200) vendar on tako skače, sedaj pa se je začel še plaziti, da je v trenutku na tleh. To se mi je zgodilo že 5x in sedaj sem že čisto iz sebe. Ne vem več kaj naj, na tla ga ne morem postaviti, kajti imamo majhno stan ovanje in kjer bi bilo možno piha skozi vrata. Tako zelo me skrbi, da bi bilo kaj narobe, predvsem z njegovo glavico (kakšne notranje poškodbe).
Ali se to dogaja samo meni ali se je kaj podobnega zgodilo še kateri od vas?

OBUPANA

Saska, oprosti, ampak otroka imej na tleh! Ne moreš pričakovati, da bo 8-mesečnik, ki je že “mobilni” počakal na sedežni.
Če piha pod vrati, položi spodaj zvito deko, sedežno skupaj in se igrajta na tleh. Otrok potrebuje stik s tlemi za plazenje, kasneje dvigovanje in končno, da bo shodil… otrok potrebuje “svobodo”.

Vladka

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

Še to… morda bi lahko premislila tudi o stajici, če ni prostora v stanovanju, kupi zložljivo stajico (ali prenosno posteljico), ki jo boš zvečer pospravila, da raztegneš kavč za posteljo??

Vladka

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

Alo,

otrika imej na tleh pa če je stanovanje še tako majhno…če piha pri vratih pa jih obloži s koco ali s čim podobnim..

Otrok, star 8. mesecev spada na tla, da se bo lahko plazil in tako razvijal svojo motoriko..ali pa v stajico…

Jaz te razumem glede pihanja pod vrati… Tudi mi imamo tako stanovanje, majhno in zdi se mi, da piha povsod, tudi skozi zid, pa naj podlagam karkoli hočem. Predlagam ti, da okoli kavča postaviš kakšne stole ali pa na tla kakšne blazine, da ne bo padel ravno na parket. Jaz sem pri prvi hčerki imela okoli kavča kar kovtre po tleh, da se ne bi kaj takega zgodilo, potem pa je bilo hvala bogu poletje in smo jo dali na tla. Kakšnih posledic najverjetneje ni, ampak vseeno ni ravno najboljše, da kar naprej pada na trda tla na glavico. Slaba mamica pa vseeno nisi, samo poskrbi za to, pa bo 🙂

živjo,

kaj pa če bi pred vrata dala kako staro deko, da bi manj pihalo? Jaz mam mojo 6 mesečnico na tleh ali v ležalniku.

čao

Zakaj pa ne nabaviš vsaj stajice ali prenosne posteljice? Varnost otroka je na prvem mestu in pri nas v stanovanju se je vse podredilo temu – umaknili smo vse zanj nevarne predmete, predalov ne more odpirati, vtičnice so zaščitene; na kavč ga pa samega itak nikoli nismo puščali. Od 9. mes pa itak sam raziskuje dnevno in kuhinjo, seveda sem jaz vedno zraven.
Lp, Sara:)

kaj naj ti rečem- kar direktno. Ko sem tole brala sem si mislilsa ja groza, da kar pustiš 8mesečnika na sedežni?? Ne morem rečt da si slaab mama, ampak to meji na nekaj podobnega.
Mojega 18mesečnika ne puščam na sedežni samega, pa čeprav gre sam na njo, že hodi in vse, ker še vedno lahko pade nazaj na hrbtenico. Pa saj ne rečem se zgodi, ampak pri tebi že 5krat, toliko mpoj v enem letu pa pol ni padel dol iz postelja ali česa podobnega. Imam še 4 mesečnico ki leži vedno v ležalniku, kmalu pa gre v stajico.
kupi prenosno posteljo pa jo uporabljaj čez dan kot stajico, ponoči kot poteljo-poznam take tudi pa je čisto o.k.

Verjamem da di dobr mama, lepo bodite in daj otročka na tla

LP, MOJCA "Življenje nam vrača samo tisto, kar dajemo drugim"

Otroka daj na tla, za prepih so ti že predhodnice povedale. V trgovini se dobi tudi en tak trak, ki ta nalepiš okoli oken. Trak je kot nekakšna spužva in po tistem se okna zapirajo malo bolj težko, ampak prepih pa malo zaustavi. Če ti piha zaradi slabih oknov, šip, pa na okna obesi kakšne goste zavese in tako ujemi mrzel zrak med okna in zavese.

Ti bom povedala, kaj sem s svojim stanovanjem naredila jaz. Moj najljubši gugalni stol sem pospravila, ker sem se bala, da bi mali dobil spodaj prstke in ga zagugal. Vsa stojala za rože so romala na hodnik, da jih ne bi prekucnil nase. Na spodnje police na omari v dnevni sobi sem otroku nastavila njegove igrače. Vse steklene stvari, vse težke stvari, ki jih po omari otrok lahko doseže sem umaknila. Čaka me še stoječa luč, ki se bo že zgužvala nekam:), vtičnice (jih zaenkrat še ne doseže) in predali, ki jih že veselo odpira, vendar vedno v moji prisotnosti. Še kaj bi se našlo… Res ne zgleda najbolj lepo in urejeno stanovanje, a mi se s tem ne obremenjujemo preveč.

Moja prijateljica ima po tleh neko spužvo, ki ji jo je predpisala fizeoterapevtka. Mi smo se znašli tako, da sva mu kupila preprogo za kopalnico. Veš, tisto, ki jo prodajajo na metre, kot nekakšna spužva je. Če se greva igrat na tla, jo pogrnem, drugače pa jo imam zvito.

Čim manj padcev ti želim, poljubi sončka,

Bacilka.

Mi smo tudi v majhnem stanovanju in skrbelo me je, kako bo, ko se bo začel plaziti naokrog, tudi zaradi raznih stvari, ki jih nimava z možem kam umaknit in so se zdele sprva nevarne. No, pa se je vse uredilo. Zaprla sva vtičnice, umaknila res nevarne reči in to je to. Pod vrati nam je tudi vleklo, pa sva kupila tisti samolepilni trak od Tesse in je nekoliko bolje. In kot so rekle predhodnice, če je prehudo, spodvij še kakšno odejo.
Zloži posteljo, pogrni po tleh kakšno peno in pusti malčka naj se lepo giba. Plazenje je tudi zelo pomembno za razvoj in nima smisla otroka omejevati. Saj stajica je neka rešitev, ampak večno pa tudi ne bo not sedel. Mi kombiniramo valjanje v posteljici (zdaj že sam pokaže, da hoče not) in plazenje po tleh. Pa imamo tudi samo parket, by the way. In je vse ok.

Sigurno nisi slaba mama, saj s takimi mislimi se je gotovo ukvarjala še vsaka izmed nas. Samo malce poguma in iznajdljivosti in čim manj kompliciranja, pa bo.

Uživajte.

tako zgleda če pišeš z otrokom v roki

LP, MOJCA "Življenje nam vrača samo tisto, kar dajemo drugim"

Draga Saška,

Nisem redna forumovka (občasno kaj preberem, redko pa se oglasim), vendar danes ne morem biti tiho. Najlažje je “metati kamne” in igrati vlogo brezmadežne matere (kar se na tem forumu kar pogosto dogaja) ko si skrit za zaslonom pod debelim psevdonimom.

Ti vsekakor NISI SLABA MATI!!! Najbrž si DOBRA, SKRBNA in LJUBEČA mati, ki se šele uči biti mati (sklepam da si mamica v prvo). Kako že rečejo “najtežji poklic je poklic mame”?! Ja, žal ob porodu ne dobiš natančnih navodil kako ravnati v vseh nemogočih situacijah. Verjamem da si želiš (poskušaš) biti super mama in vem da te jezi (boli) dejstvo da ti to vedno ne uspe. Zato ne biti razočarana in slabe volje. Stavim da tudi svetnice imajo svoje hibe. Za tolažbo:
Sem mati 2 otrok. Tudi sama sem iz istih razlogov pogosto 1. otroka dala na zakonsko posteljo medtem ko sem likala, ali pospravljala sobo. In… zgodilo se je, da je otrok padel. Najbrž sem tulila bolj kot otrok. Vendar življenje je šola. Takoj sem si nabavila nahrbtnik in od takrat sva skupaj likala, obešala perilo, kuhala in pdb. Tudi drugega otroka sem dala na posteljo (iz istih razlogov). Drugi otrok kot dojenček ni nikoli padel, zato pa zdaj pri 2 letih redno pada. Zakaj? Kljub temu da imata svojo sobo (5 x 3,5 m) je najina zakonska postelja še vedno idealno plesišče, vesoljska ladja, trampolin, škratova hiša, plaža…

Srčno upam da nisi dobila kompleks slabe matere. Ta kompleks je od vseh najhujši in močno pritiska na srce. Nasveta ti ne bom dala, kar sama ga boš pri sebi poiskala (“dobronamerni” nasveti niso vedno namenjeni prejemniku, pogosto so zdravljenje lastnih ego tripov).

Glavo gor PRIDNA in tvojemu otroku NAJBOLJŠA mami (le zavedaj se da boš občasno delala napake – do svoje smrti). Ciao!

Punca, ne se igrat!!! To je tako majhen otrok, da moraš res pazit na njegovo glavico! Še tako se bo dostikrat zgodilo, da bo tudi na tleh kam bucnil, nikakor mu pa ne smeš dat pogojev za to! Jest sem jih preprosto imela na tleh. Stajica je bla zame preprosto preprosto preveč podobna ječi, zato je nisem kaj dosti uporabljala, sta pa bila oba otroka pač na tleh. Naredi tako kot so že druge svetovale: malce založi vrata, kupi kakšne blazine in mu daj igrače na tla. Motoriko bo mnogo bolje razvijal, če bo na tleh. Pa zraven moraš bit. Tu ni kaj! To je pač obdobje, ki zahteva nenehno skrb mame. V bistvu moraš biti nenehno zraven, pa vse kar lahko pade na otroka moraš odstranit, ker vse vleče nase. Čim bo pa shodil, maš pa spet druge probleme. Tko pač je. Samo nikoli ti ne bo žal, če boš sedaj malce stisnila zobe in potrpela, pa kakšno stvar naredila manj v gospodinjstvu, ker bo sicer posledice nosil tvoj otrok in verejmi mi, ti pa še bolj! Ko dobiš otroka se moraš pač mnogo stvarem odpovedat, samo enkrat boš bogato poplačana!
Sori, nisem hotla pridigat, samo sama imam dva otročka, stara 2 in eno leto in lahko si misliš da imam vse probleme dvojne! Samo, verjemi mi- gre!!!

Vsem se je to zgodilo samo ene priznamo na glas druge so pa tiho, ne vem zakaj. Meni je tudi moja punčka padla večkrat ZAKAJ ravno meni ? Zato, ker smo mi mamice največ z otrokom inn utrujene smo od drugih opravkov . Ne imeti slabe vesti z mano je bilo enako celo na urgenco sem šla z njo, da bi ji slikali glavo pa nič ni bilo hudega . Paziti je seveda treba ampak ne da se izogniti takim situacijam zgodi se vsakemu. Nisi slaba mati, če bi bilo tko potem bi vse bile slabe mamice. Brez skrbi.

saska, samo zaradi tega nisi slaba mama. Vse se pri prvem otroku učimo, delamo napake, ga tudi kapitalno poserjemo, je pa prav, če se iz teh napak tudi kaj naučimo. Čim otrok postane mobilen, spada na tla. Prvi padec je prvi padec, ne vem, če je kdo zvozil brez njega, peti – no ja, peti te pa težko še preseneti, a ne? Ne glede na to, kako velika je sedežna, bodi prepričana, da je malemu raziskovalcu premajhna- vedno. Mi smo imeli 25 let stara okna, vrata pa samo vhodna, na WC-ju, kopalnici in spalnici. Povsod drugje notranjih vrat enostavno ni bilo. Vleklo je na vseh koncih, pa smo podložili k vhodnim vratom enega “psa”, tistega dolgega 1 m, ki je fino debel, pa še lahko se odmika in prislanja nazaj na vrata. Zgleda kot zrolana deka. K balkonskim vratom smo založili deke, enako k spalničnim, z obeh strani. Zoprno, vsakič ko si šel ven in not, si zalagal, ampak tko je. Mali ni nikoli nosil kapic notri, je pa vedno imel ene žabice in en rokavček več, kot midva. Na tleh je bil od 3-eh mesecev dalje, najprej v stajici, ko pa je splazil, največ na tleh. Imeli smo terapevtsko blazino, verjetno pa že veš, da je bil povsod, samo tam ne. Namesto terapevstke blazine si lahko nabaviš tiste velike penaste puzzle ali pa kopalniški tepih – tisti penasti- zdaj imajo tudi do 1m širine. Odlično izolira tla.

Ne glede na to, kako majhno stanovanje imaš, spada otrok na tla. Predvsem na tla. Zloži sedežno, pogrni tla, založi vrata in daj otroku varnost ter svobodo. Kako naj se na sedežni nauči hodit? Pravilno plazit? Kako naj raziskuje, če je pa na neki “polici”, daleč od tako zanimivega sveta? In kolikokrat naj še telebne dol? Ti nisi otrokov angel varuh, ne moreš 300% bedet nad njim in sedet zraven njega, vsak piš in prepih pa tudi ne ugonobi otroka.

Potolaži se, nisi slaba, ampak učeča se mama, pocrkljaj svojega malčka, zvečer pa naredi reorganizacijo stanovanja in spusti dete na veliki raziskovalni pohod. Boš videla, koliko veselja bo jutri :))

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

Naša je stara 15 mesecev in že od pribl. 10 meseca sama zleze s kavča. Tudi mi imamo sedežno raztegnjeno in to je njeno najljubše ‘igrišče’. Čeprav so vse moje predhodnice ogorčene (in na mene se bo verjetno vsul plaz pripomb), jo jaz brez skrbi pustim sedeti ali se plaziti na sedežni. Ko se naveliča, itak pride za mano. Brez padca. In to že od pribl. enega leta starosti! Res včasih pade (ne sicer na glavico), ampak to zaradi tega, ker narobe oceni razdaljo. Se pa to zgodi zelo redko. Vendar tudi tiste mamice, ki zdaj otroke ‘zavijajo v vato’, so svojčas milijonkrat padle. Otrok ima do 1.5 leta (pribl.) ‘luknjico’ na glavi (se trenutno ne spomnim, kako se reče, nekaj na f), ki prepreči večje poškodbe. Pa tudi kosti so še mehke. Zato se otroci manj poškodujejo pri padcu kot odrasli.

Ne mislim, da moramo zdaj ne vem kako brezbrižno gledati, ko se otrok poškoduje, ampak pretirane skrbi, očitkov (predvsem kakšnih tašč – ‘jaz sem jih bolj pazila’) ni treba!

Torej, nauči otročka čimprej, kako sestopiti s sedežne! Stajica ni ne vem kakšna rešitev, ker otroci niso radi v njej.

atina, našemu so se fontanele -“luknjica” v glavi – povsem zarasle pri 6 mes. Je bila cela panika okoli tega. Tko da je nima vsak tako dolgo. Tudi naš je hitro skapiral, kako gor in dol, dvomim pa, da 8-mesečnik to zmore. Od 15 mes do 8 je gromozanska razlika. Res pa je, da otroci “gumijasti”. Naš je kar je dostikrat od kje telebnil, pa do zdaj -trkam na les- hujšega ni bilo. Kajti, ko začnejo plezat, plezajo tudi na zelo visoke pozicije in čmoknejo dol. Večinoma se tudi naučijo past tako, da si glavo zavarujejo in se lovijo na roke. Ampka to šele takrat, ko že dobro plazijo.

Stajica je rešitev za varno odlaganje otroka. Ni pa trajna rešitev. Med padcem na glavo in protestom v stajici izbirem slednje. ZA moje pojme spada 8-mesečnik na tla. Vse drugo je (še) veliko prenevarno. Ko bo pošteno splazil, ko bo shodil, potem pa sedežna in druge lokacije spet pridejo v poštev. To je itak samoumevno 🙂

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

Mimogrede- sama sem pri slabih dveh letih padla s stopnic, ki vodijo na teraso (zunanjo), na tla (po mojem tri štiri metre) in sem imela počeno lobanjo. Komaj so ugotovili, ker me najprej sploh niso hoteli slikat. Ko sem imela štiri leta, sem zletela v (kar globoko) jamo, ki so jo pripravljali za greznico. Pa mi ni bilo nič. Mami se je verjetno blazno sekirala, ampak z mojo glavo je vse v redu, pa tudi zanjo nisem nikoli zaradi teh dogodkov mislila, da je slaba mama, prej zaradi česa drugega…. poznejših dogodkov…

Toliko morda v spodbudo, če se že ravno žreš, kaj bi bilo lahko narobe…. Verjetno se bomo vsi zaradi česa žrli, vsak nekoč odpove, ampak tragično je pa le redkokdaj… Hvala Bogu.

Tajna30

Nobene variante ni, da je 8-mesečnik na postelji. Mislim, da je manj škode, če mu na tleh malo piha, kakor pa da faše lahko tudi težke nepopravljive poškodbe glave.

Tukaj nimaš kaj premišljevati.

LP A

Zato še nisi slaba mati. Predlagam ti, da okoli sedežne daš deke ali pa vzglavnike. Tudi, če pade, pade na mehko. Tako jaz prakticiram tudi kadar gremo na dopust.

New Report

Close