Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Bezgavke (povečane in boleče)

Bezgavke (povečane in boleče)

Pozdravljeni!

Problem imam z bezgavkami na vratu pod ušesom, ki so zatekle in boleče.
To pa se mi dogaja že cca.3 leta in občutek imam da vedno, ko bi morala zboleti. V tem času sem bila le nekajkrat bolana pa še to zaradi drugih vzrokov in ne zaradi prehlada, gripe. Tokrat se je tudi začelo tako, da sem smrkala in kašljala.
Do sedaj sem se vedno obrnila na zdravnika, ki mi je predpisal antibiotike. Po tem je bilo nekaj časa dobro. Vendar sem sedaj ostala doma in pijem lekadol+C (danes je 4 dan). Bezgavke so manjše in manj boleče.

Zanima pa me, ali menite, da bi bilo za tem nenehnim povečanjem bezgavk lahko kaj drugega? Oziroma nenehni izbruhi kažejo na žarišče nečesa v telesu?

Iskrena hvala za odgovor!

Spoštovani!

Povečane in boleče bezgavke so znak vnetja, ki je lahko bakterijsko, virusno ali druge etiologije. Najpogostejši vzrok za vnetje zgornjih dihal in bezgavk na vratu in pred ušesom so virusi. Glede na to, da se vam je stanje izboljšalo po jemanju Lekadol+C, je lo tudi pri vas za virusno okužbo.
Niste jasno navedli ali so bezgavke povečane stalno, ali samo ob okužbi? Če so bezgavke povečane stalno bo morda potrebna biopsija. V tem primeru priporočam obisk pri izbranem zdravniku.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Bezgavke niso povečane stalno, vendar se povečajo ob vsakem večjem prehladu. Ali je to lahko nevarno?
Sicer pa imam povečane bezgavke na vratu, vendar se ne spreminjajo…so vedno enake, ne bolijo in punkcije mu niso delali, ker so na takem mestu (blizu žil). Vendar pa naj ne bi bile nevarne (na otip).

Še enkrat hvala za odgovor!

Spoštovani!

Glede na navedeno ne gre za “nevarno bolezen bezgavk”. Pripročam spremljanje in kontrolo pri izbranem zdravniku.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close