Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija Histamin

Histamin

Pozdravljeni!

Pred nekaj dnevi sem bila na Golniku za testiranje alergij in sicer na izvidu piše sledeče:

‘standardni kožni vbodni alergološki testi:
histamin 5mm, ostalo negativno

z opravljenimi preiskavami atopijskega statusa ne prikažemo. Terašija z naše strani zaenkrat še ni potrebna.’

Nekje sme brala, da mora biti test na histamin poziiven in če je ostalo negativno ni nobene alergije? Ali to drži? Kje se nahaja histamin oz. v kateri hrani ga je največ?

Hvala za odgovore.

test na histamin je v vašem primeru pozitiven (5 mm), ker pa je ostalo negativno “ni” dokazane alergije -ampak kožni testi so lahko tudi lažno negativni (pri moji hčeri na kožo nikoli ne pokaže alergije, zato ji vedno opravijo le krvne teste)

histamin mora biti pozitiven, da se lahko opravijo kožni testi, zato ga najprej nanesejo – ne gre za alergijo na histamin 😉

Histamina imajo veliko ribe,jagode… zato se jih alergikom odsvetuje

mislim da je z histamin mišljena pozitivna kontrola.
ob pric testiranju se najprej nanese pozitivna kontorla (histamin), na njo je reakcija normalna in še negativna kontorla (to je običajno fiziološka raztopina) in bi naj bila brez reakcije.

potem se nanesejo alergeni za katere menijo da delajo težave. da gre za alergijo na določen alergen se smatra vse kar je enako ali večeje od pozitivne kontrole. čeprav so pri nas upoštevali tudi le urtiko brez rdečine na arašid in ja je imela tudi manjšo reakcijo na negativno kontrolo (rdečina), kar so razložili z zelo občutljivo kožo.

Tudi pri naših dveh vbodni testi niso nikoli nič pokazali le krvni.

to je normalno, nam je zdravnica razložila da ni nujno da je oboje pozitivno, dovolj je da je pozitiven eden od testov. nam je šele po 6 letih prvič pric pokazal alergijo na KM pa je visoko poz. od prvega testiranja krvi pred prvim letom. med tem ko je pršico letos prvič pokazala tudi kri, na pric pri 4 letih.
arašide pa smo imeli vendo neg. ker so uporabljali tes za lešnik, ker pač po mnenju bi naj ne bi prenašala tudi lešnikov. samo ko sem povedala da po lešnikih ji ni nič, po arašidih in tudi po kikirikijih bruha v loku, so na nasldnjem testiranju delali z arašidom (menda ga prej niso imeli) in ja je bila urtika brez rdečine.

New Report

Close