Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Testiranje za otroške bolezni

Testiranje za otroške bolezni

Spoštovani g. dr. Kersnik!

S partnerjem v bližnji prihodnosti načrtujeva otroka, zato imam za vas nekaj vprašanj in upam, da mi boste lahko pomagali. Zanima me, katere nalezljive otroške bolezni, poleg seveda rdečk, so še nevarne za nosečnico in plod. Kot otrok sem namreč prebolela samo norice, pa še te v izredno blagi obliki. Za ostale bolezni ne vem. Enkrat sem sicer imela neke izpuščaje, podobne rdečkam, pa tudi zdravnik ni bil čisto prepričan, ali so rdečke ali niso. Ali je možno opraviti kakšno testiranje, da bi ugotovili, katere bolezni sem prebolela in katerih ne? Ali to delajo tudi na Gorenjskem ali je treba v Ljubljano? Ali takšne storitve krije zdravstveno zavarovanje ali bi me vzeli le kot samoplačnika?
Za odgovore se Vam že vnaprej zahvaljujem in Vam želim lep preostanek poletja!

Anuška

Spoštovani!

Rdečke. Če jih niste preboleli, potem ste bili cepljeni in ste tako zaščiteni proti rdečkam. Ostale otroške nalezljive praviloma nimajo tako usodnih posledic na nosečnico in otroka.

Naslednja nevarnost je toksoplazmoza, tj. bolezen, ki jo prenašajo mačke, zato se jim velja izogibati.

Za vse nevarne bolezni boste testirani ob zanositvi in med nosečnostjo, nekatere pa lahko opravite pri vašem ginekologu že pred tem, le do njega stopite in boste uredili.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close