Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija popek

popek

pozdravljeni,dr. tanč,

imam 1 mesec starega sinčka, kateremu popek se še ni zaprl.do sedaj sem ga čistila z alkoholom, prejšnji teden pa je pediatrinja rekla, da je bolje, če ga pogleda še neonatolog. popek je bil brez vnetnih znakov, samo ‘cedil’ se je, tudi brez granulacij. pri neonatologu pa so postavili dgn:granuloma umbilici in ga lapizirali. ker ni bilo nobenega ucinka, so ga čez 3 dni ponovno. tedaj se mu je vnela kozica okrog popka, popek sam pa ni postal nič črn, kot naj menda bi. sicer se je ‘granulom’ pomanjšal v roku 4 dni, ni pa še čisto ok. ali mi svetujete ponovno lapiziranje ali naj počakam, če se bo sam zaprl. imam malce slab občutek ker se temu nihče ne posveča pretirano, vse skupaj v ambulanti poteka čisto ‘by the way’,pa tudi navodil nisem dobila, razen, da ga ne polagam na trebuh.hvala za vaš odgovor in pomoč.

Pozdravljeni, b*k,
počakajte še kakšen dan, medtem pa čistite z alkoholno palčko.
Granulom popka je tako običajna in pogosta zadeva, da se zdi zdravniku v bolnišnici pač stvar, ki je ni potrebno ne dramatizirati ne posebno obravnavati ali delati še kakšne posebne preiskave. Če se bo cedilo, bodo vzeli bris in svetovali zdravljenje, sicer pa počakajte še dan ali dva in pojdite nazaj, če bo še sveža granulacija.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spoštovana ga. Tanč,

pri tej temi bi se priključila tudi jaz in sicer imam sina, ki je danes star 14 dni. Pred dvema dnevoma mu je odpadla popkovina in sicer tako, da je kak cm ostal (je gledal) iz popka. Del tega ostanka popkovine mu je še odpadel in kake pol cm pa se je zavil v popek.

Danes je bila pri nas patronažna, ki je ocenila, da mora popek požgati v sredo, ko pride ponovno.

Zanima me ali bi bilo dobro počakati z požganjem popka ali je to dobro narediti čim prej.

Popek ne krvavi, čistim z alkoholom ca. 3 x na dan (kot mi je bilo naročeno), je pa nekaj izcedka iz njega. Ni rdeč. V popku je videti skorajda belo oz. rahlo, res rahlo rumenkasto.

Zanima me tudi, ali je bolje, da peljem otroka k pediatru, da še on oceni stanje in morebiti on izvede postopek.

Hvala za vašo pomoč.

Zaupajte patronažni sestri, običajno imajo one največ izkušenj s popki:=)

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close