Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Genetika v nosečnosti in NIPT antibiotiki v casu nosečnosti

antibiotiki v casu nosečnosti

Spoštovani!

Imam sicer dve vprašanji na isto temo, eno se tiče mene, drugo pa kolegice. Jaz sem namreč v 32.tednu nosečnosti, ki je bila neplanirana, zato so temu primerne težave. Ginekologinja mi je spregledala nosečnost in mi predpisala Efloran antibiotike za zdravljenje vnetja. Seveda sm bila v tem času noseča(zadnja m.-20.04.2007, tablete sem jemala od 12.05.do 20.05.-torej dve škatli) oz sem v tem času zanosila. Na pregledu nuhalne svetline je bilo vse bp, takratna ginekologinja mi je dala napotnico za genetski posvet pri Dr. Rudolfu,ki je bil mnenja-to je kar sem si najbolj zapomnila- da zarodek v tem času deluje na vse ali nič. Omenjeno zdravilo naj se ne bi jemalo v prvem trimestru, vendar so testiranja opravili le na živalskih zarodkih. Torej zanima me še vaše mnenje o omenjenem zdravilu, čeprav je pri meni že vse dorečeno in se tudi ne more kaj storiti, saj se naglo približujem roku poroda-01.02.2008.
Drugo vprašanje je pa podobno, moje kolegica je v 7. tednu nosečnosti, pred 4 tedni pa je jemala antibiotike Diflucan za zdravljenje vnetja mehurja.Tudi tukaj me zanima vaše mnenje o omenjenem zdravilu.
Vnaprej se Vam zahvaljujem za Vaš dragocen čas.
Lp!

Z mnenjem dr. Rudolfa se povsem strinjam. želim vam, da bi se nosečnost t dobro nadaljevala tudi naprej.
Če bosta vaša kolegica in njen ginekolog mnenja, da so zdravila, ki jih je uživala lahko nevarna, jo bo verjetno napotil na genski posvet.
LP

Pozdravljeni!

Zadnjo menstruacijo sem imel od 20.11.- 24.11., test na nosečnost je potrjenpozitivno, tudi test beta HCG potrjuje nosečnost.
Pred štirimi dnevi sem dobila zelo velik furunkul, ki so mi ga hiruško odstranili pod narkozo. Sedaj zaradi vnetja jemljem antibiotiki Anaclosil 500.
Prvi pregled pri svojem ginekologu imam šele, 05.01.11. Antibiotiki moram jemati ze zdaj.
Prosim odgovorite, ali je to lahko nevarno z plod v tako zgodnje nosečnosti.
Hvala in lep pozdrav!

Elena

Pozdravljeni,

antibiotik kloksacilin (Anaclosil 500), ki ga prejemate, je varen za plod tudi v zgodnji nosečnosti.

Srečno!

Mene pa zanima če je antibiotik Hiconcil 500mg nevaren za plod v prvih tednih (3, 4 teden) oz. na sploh v nosečnosti??
HVala in lep pozdrav!

Pozdravljeni,

tudi Hiconcil je v nosečnosti varen antibiotik.
LP

Pozdravljeni,

sem na koncu 10 tedna nosečnosti, stara sem 37 let, že približno 14 dni pa se počutim slabo z bolečinami v mišicah, imela sem tudi izcedek iz nosu, ki se je že umiril, v zadnjem tednu pa se je pojavil zelo suh kašelj. Obiskala sem splošno zdravnico, ki je preverila krvno sliko ter urin. Urin je bil bp, povedala pa je, da imam malce povišane levkocite (11,3), da se sicer v nosečnosti levkociti zvišajo, a tako zgodaj v nosečnosti najverjetneje še ne. Ker je menila za gre za vnetje z bakterijo, mi je predpisala antibiotik Ospamox 1000mg.

Zanima me, če je zdravljenje z antibiotikom v mojem primeru res nujno in ali povišano število levkocitov vedno pomeni bakterijsko okužbo (ali je možna viroza ali kaj podobnega).Bi bilo smiselno, da se o jemanju antibiotikov pogovorim še z mojo ginekologinjo?

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Pia M.

Pozdravljeni,

antibiotik Ospamox vsebuje učinkovino amoksicilin, ki med nosečnostjo nima stranskih učinkov za plod. Kar pa se tiče vaših pomislekov glede samega jemanja zdravila, predlagam, da se o tem pogovorite s svojo osebno zdravnico ali ginekologinjo.

Lep pozdrav,
Anamarija Brezigar

New Report

Close