Najdi forum

gibanje/hujšanje

Lep pozdrav,
prebiram forume in sem se odločila, da se tudi jaz spravim v akcijo,
da do pomladi nekako gubim odvečni tovor.
Kar se tiče prehrane ne bom delala drastičnih sprememb- pač jedla bom v okviru zdrave prehrane, me pa zanima gibanje, namreč

imam orbitrek in me zanima, koliko bi mogla vsak dan gonit, da bi bili tukaj rezultati. Vem da več kot 15 min :). Kondicijo imam, si moram pa zastavit en plan.

Problem imam prdvsem okrog trebuha – ali trebušnjaki delujejo ;)? Hm, pa me ponovno zanima, koliko naj jih bi delal, tistih osnovnih, da bi bilo kaj vidno. 3 krat serija po 30 je verjetno premalo, ali pač.

Orbitrek najmanj 30 minut. Če imaš kondicijo pa zmerno lahko tudi eno uro. Boljše rezultate dosegaš če vadiš bolj zmerno in dalj časa kot pod maksimalno obremenitvijo in posledično krajši čas.

Trebušnjaki oz treniranje mišic nima absolutno nobene povezave z maščobo nad njimi (To sicer ne drži 100% ampak če želiš kuriti maščobo nad mišičnimi skupinami ki jih treniraš boš rabila vaditi z osebnim trenerjem vsak dan. Pa še takrat je uspeh tko… 15% boljši nič več) Maščoba se porablja enakomerno s celega telesa (hvala bogu da je tako !) Tako da trebušnjaki ti lahko kvečjemu utrdijo mišice in posledično potisnejo želodec bolj v trebušno votlino. Kar ni slabo ali nevarno. Obseg se ti zmanjša. Ne pa tudi količina maščob !!! 3×30 je zagotovo dovolj če delaš vsak dan ! Pod pogojem da nisi še natrenirana seveda

If you are not doing it for fun ... you are doing it for the WRONG reason !

moja osebna opažanja in izkušnje – pilates dela čudeže za trebuh (mišice), pri meni je po dveh mesecih vidna sprememba…

Ja jaz tud dosegam čudeže pri trebuhu, čist trd raven z zelo malo truda, sam ritke pa ne morem dvignit :o( mislm da je padla dol ker je zgubla volumen… najbolš bo da nekoga vprašam ki se spozna na to kakšne vaje naj delam posebej za zadnjico ker z vajami, ki jih delam sedaj in tekom imam čedalje lepše oblikovana stegna sam ritka se pa vseen noče dvignt :o/

Hvala Bogu za oprijete kavbojke :o)

TNZ- to je prava vadba za kritične predele žensk! Sama sicer ne hodim, poznam pa eno, ki je doživela pravo preobrazbo odkar je na TNZ-ju. Za moje pojme je postala kar preveč mišičasta v rit in stegna!

Ola. Tudi jaz sem se lotila hujšanja. PRed poletjem sem z 3md shujsala dobrih 6 kg in bila še kar zadovoljna, čeprav sem hotela vsaj še toliko manj. Nažalost se je vse ustavilo.. Pojdla se 900 kcal na dan pa ni šlo nikamor in tako sem po mesecu dni poslala vse u k.. in se začela basat z vsem kar mi je prišlo pod roke tako da sem prišla nazaj na svojo začetno kilažo+3 kile več :(:( Uglavnem sem se iz svoje napake naučila da so te popularne diete en drek in da ni druge kot prava hrana in gibanje.. Nažalost moram še enkrat shujšati ampak važno je da je kliknilo. Zdaj hodim ob pon, sre, pet na fitness, ob tor, čet na pilates, med vikendom kak badminton, sprehod, tenis, squash itd. En dan počivam..
Imam pa eno vprašanje glede hrane. Če se prehranjujem normalno (torej brez sladkarij, kakršnih koli predelanih OH) ,zmerno (5 obrokov dnevno, proti velik vode in nesladkanega čaja..) in ne jem kakšnih super duper fitnes dodatkov a imam kakšno možnost za uspeh? Že nekaj časa berem fitness forume in podobno.. Vedno znova se najdem v situaciji ko pojem samo pašto s paradižnikom in solato za kosilo in se potem cel dan sekiram kr nisem jedla proteinov za kosilo.. ALi pa pridem domov iz pilatesa ob 23h in me je strah pojest kos kruha ker to je pa res samo OH.. Kaj je narobe z mano 🙁 pomojem se preveč obremenjujem s to hrano, ampak ne vem kako nehat s tem :(:( če ima kdo kak nasvet ali samo vzpodbudno besedo naj kar pove..
Aja čisto za info. stara sem 20 let imam pa 172cm in pa +15 kg

LP

Kot prvo. 900 kalorij na dan je KREPKO premalo ! Pod 1200 kalorij na dan ne smeš ! Nikakor ! Ker potem upočasniš BM in to je potem hudič popraviti nazaj ! 1200 naj ti bo minimum !

Proteine (beljakovine po domače) vsekakor nujno vključi v svoje obroke ! Tako kot OH in M ! Telo rabi čisto vse ! Če cel dan ne ješ B ali M se ne sekiraš brez veze. Ker… to ni dobro. Ravno zato ločevalna dieta se odsvetuje za daljši čas. Telo je pod precejšnjim stresom. Ni problema če imaš za kosilo samo polnozrnate testenine zmezgo. Zato pa naj bo popoldanska malica in večerja beljakovinska.

Možnosti za uspeh imaš 100% In fitnes dodatkov ne potrebuješ. Čeprav se ti mogoče zdi da se rekreiraš full. V primerjavi s profesionalnimi športniki je to… nič. Jaz sem letos recimo s kolesom naredil 2.000km. In sem bil ves navdušen. V fitnesu prijatelj ki pazi NI profesionalen kolesar jih je naredil nekaj čez 10.000 Profi kolesarji jih torej naredijo… Super duper dodatki so namenjeni tistim ki jih nujno potrebujejo zaradi pretiravanja. Nič ne bo narobe če si kupiš kakšne. Ampak kakšne posebne koristi ne bo. Nekaj bo zagotovo. Ampak ne toliko kot boš odštela denarja. Če imaš pravilno organizirane obroke skozi cel dan potem ni potrebe po dodatkih. Ampak kot sem rekel prepovedani niso niti. Prinesejo mogoče par procentov v celotnem planu. Če si pripravljena za par procentov plačevati potem.. je to kul 🙂 Jaz recimo sem. Pa vem da jih ne potrebujem in vem da mi ne koristijo. Ampak… neko razvado človek mora imeti.

P.S. Drugače je če se misliš resno ukvarjati z body buildingom recimo ali kaj podobnega.

If you are not doing it for fun ... you are doing it for the WRONG reason !

Saj mi je jasno da je 900 kcal totalno premalo ampak takrat sem bila tako obupana da sem jedla samo kosilo in pa sadje, teža je pa stala. Nevem kaj mi je bilo.. Je pa res da nikoli več ne bom podlegla raznim hitrim dietam in kapsulam, vsaj nekaj 🙂 Trenutno ciljam kar na 1500kcal ampak jih ne štejem ker sem probala en mesec, pa sem bla cisto preokupirana s tem.. Sem malo obsesivne narave in pri takih stvareh se mi cisto zmesa.. Grem nekako kar po filingu, le pašto, riž ipd si stehtam za kontrolo.
Glede proteinov pri vsakem obroku.. Nažalost ne živim sama, pa še tati je vegetarijanec, tako da mesa ni v našem hladilniku. jaz si ga moram sama kupiti in pripraviti(pa nisem nek dober kuhar, komaj sem se naučila speči file piščančjih prsi). Jemo pa zdravo hrano, tudi soja in ribe so velikokrat na našem jedilniku (ja sej vem da pol ni taprav vegetarijanec).. Vendar pa ne VSAK DAN!! In potem se jaz obremenjujem s tem.. In ko berem kako eni jedo na dieti me tudi bruhat prime včasih.. Enostavno rabim da mi nekdo pove da lahko z normalno hrano tudi shujšam – ne z normalno količino, ampak da se ne rabim silit z tuno v lastnem soku, ki je -bodimo iskreni- odurna in pa pusto skuto ki gre težko po grlu. Pa ni da sem izbirčna pri hrani. rada jem vso zelenjavo, sadje(razen kaki), meso, ribe, tudi tuna mi je dobra ampak navadna, jem vse polnozrnate zadeve in so mi pravzaprav bolkše od navadnih (recimo pirin kruh pa testenine so njami)

Mah..Jamram sto na uro.. Preveč forumov sm že pregledala preveč knjig o dietah prebrala da se mi ze mesa..

Hvala za odgovor dracon.. Nekako je lazje ce ves da nisi edini.. Doma so vsi fit pa tudi moj fant je suh pa čeprav je na tone sladkarij in potem me v principu noben ne razume, pa tudi nobenga niti ne briga ker to ni njihov problem.. Saj 10 kil ni veliko bi eni rekli.. Ampak takrat ko sem jih zgubila 6kg sem bila tako srečna, tako zadovoljna sama s sabo, enostavno en oblak je zginu na mojem obzorju in sem se lahko osredotočila na druge stvari, ki so seveda bolj pomembne od tega koliko kil ima kdo..

Joj filozofiram.. LP

Hej KittKatt

Potem se v tem primeru poslužuj beljakovinskih dodatkov. Proteinov. Iz določenih lahko pripraviš božansko dobre zadeve mešanice med pudingom in pšeničnim zdrobom po obliki in okusu. Dobesedno sladice ki jih lahko ješ zvečer namesto večerje brez slabe vesti

Uspelo pa ti bo zagotovo tudi brez ! Beljakovine so pač gradniki naših celic posledično mišic. Tudi zelo težko se pretvorijo v maščobo. Ogromno energije telo porabi za razgradnjo v sladkor. Posledično se od beljakovinske hrane težje zredimo. Zato pa tudi bolj obremenjuje ledvica. Tako da samo beljakovinska hrana spet ni dobro ! Če jih primanjkuje pač… hujšamo še vedno edino telo se počasneje oblikuje. Mišice itd. Vsekakor bi bilo bolje če bi jih lahko imela dnevno na jedilniku. Nekako… ne vem sicer kako 🙂 Teorijo poznam praksa je malo težje v tvojem primeru.

Mogoče še kakšen članek na to temo ?

http://www.map-amino-acid.com/clanki/Prava%20mera%20beljakovin.pdf
Samo informativno imaš ogromno tega gradiva na internetu.

If you are not doing it for fun ... you are doing it for the WRONG reason !

“Potem se v tem primeru poslužuj beljakovinskih dodatkov. Proteinov. Iz določenih lahko pripraviš božansko dobre zadeve mešanice med pudingom in pšeničnim zdrobom po obliki in okusu. Dobesedno sladice ki jih lahko ješ zvečer namesto večerje brez slabe vesti”

No ravno to sem ti hotela predlagat ko sem vidla da imaš težave z pripravo mesa zvečer, veš tud men se ne da piščanca pečt ob 9h ko pridem iz treninga zato sem si kupla proteine, za trenutke, ko rabim beljakovine, pa ali nimam kaj pametnega v hladilniku ali pa se mi enostavno ne da narest. pa še proteinski puding je jami… kot pravi dracon odličen nadomestek za sladico.

Veliko uspeha.

Hoj,

Še dobro da obstaja ta forum… meni tudi verjetno manjka beljakovin. Na proteinske dodatke pa niti pomislila nisem. Snofla, Dracon kje kupujeta proteine, kaj kupujeta… prehranskih dodatkov se še nikdar nisem posluževala tako da se sploh ne znajdem.

pa en lep dan vsem,

Tina

Jaz sem probala kazein vanilijo pa mi ni všeč. Dobri so mi low carb barsi ampak to je bolj za malico in ne vsak dan. Katere dodatke vi uporabljate? V fitnesu vidim da si pripravljajo te proteinske šejke pa me zanima če so dobri?Ta šejk šteje kot obrok?

LP

ja te šejki so bol dodatek k prehrani, mislm, da je pa ipak bolš če vsaj to zaužiješ kot nič… oz bolš kot kakšno belo žemljo, če nimaš drugih beljakovin na razpolago.

Jaz jem whey 85 iz tega nardim puding-okus vanilija(hudo dober) jem zvečer po treningu.
Danes sem pa naročla še whey pro (sirotka) in nekaj beljakovinskih ploščic bom vidla kakšn bo tam okus.

Naj pa samo povem, da iz mojih izkušenj tiste praške ki jih v DM prodajajo niso senca tega kar imam sedaj.(če pogledam sestavine)
Pa še okus je bolši :o)

Jaz jem še kapsule z omega 3 maščobami 3 na dan.

Živ,

Kje pa naročaš snofla?

Tina

Jaz sem moje low carb ploščice naročila prek neta pri THE nutrition in so mi res dobre ampak saj pravim ne bi rada pretiravala z njimi. Mislim da sem dobila whey tester zraven ploščic ampak nevem kam sem ga dala 🙁 Nebi spet kupila celo kilo nečesa kar mi ni okusno ://

LP

New Report

Close