Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca boleča noga

boleča noga

Dober dan!
Nekaj sem sicer brala že na zgornji temi,ampak nisem si še čisto razjasnila stvari. Že par dni me boli desna noga (najbolj koleno in nižje). Ni otečena. Pri hoji me ne boli, najhuje je,ko sedim. Bi lahko bilo to povezano kaj s hrbtenico, saj imam težave z ledvenim delom hrbtenice? Me je malo začelo skrbeti,da ni kakšna tromboza, saj imamo v družini probleme s krčnimi žilami. Jemljem KT, sem ravno pred mesnstruacijo, stara 23 let. Rdečine na nogi tudi ni. Naj še povem, da čez dan zelo veliko presedim (študij). Bi se morala odpraviti k zdravniku na pregled ali ni nič hujšega.

Hvala za odgovor in lep dan!
Maja

Naj povem še, da sem prejšnjo sredo po dolgem času spet tekla (pol ure aktivnega teka). Bi lahko bilo to povezano?
Hvala in lp!
Maja

Spoštovani!
Tako hrbtenica kot tek sta možna razloga. Pri hrbtenici se bolečina prenaša v nogo, čeprav ne izvira v sami nogi, po teku gre lahko za bolećino iz sklepa (pogosto bolijo kolena) ali mišic. Pri venski trombozi je noga največkrat otekla vse do prstov.
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Najlepša hvala za odgovor,saj ste me s tem pomirili. Vprašala bi še, če lahko grem zdaj ponovno tečt ali moram par dni počakati,da se bolečina umiri (če je bolečina od teka). Kako si še lahko drugače pomagam? Obstajajo kakšne posebne vaje?
Hvala in lep dan!

Maja

Ker ne veva natančno, kaj je vzrok, je težko reči. Vsekakor pa vam lahko svetujem ogrevanje pred tekom, pa opazujte, kako ta vpliva na bolečino. Morda začnit manj intenzivno. Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Dober večer!
Ponovno se vam oglašam. Sedaj sem ugotovila,da me zelo bolijo stegna,ko dolgo časa sedim in se potem vstanem. V tem času sem dobila menstruacijo. Mi lahko pomagate z nasvetom ali naj grem do zdravnika? Ko nekaj časa hodim,je boljše.
Hvala in lep večer!

Maja

Dober večer!
Če si težavo prav predstavljam in ni nobenih oteklin ali drugih sprememb na nogah, verjetno ne gre za neko bolezen.
Tudi vam lep večer!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Dober večer!

Noge niso zatečene in tudi kakšnih sprememb ne vidim. Samo vprašala bi še,če lahko normalno telovadim (tek in fitnes), seveda ne bom pretiravala ali je boljše,da malo počakam?

Lp Maja

Ne vidim razloga, da ne bi smela. Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!

Danes sem bila pri zdravniku, saj me je leva noga nehala bolet, desna pa me boli zadaj v kolenu in malo pod kolenom. zdravnica je rekla, da je verjetno malo natrgana mišica in mi predpisala kremo Lokohepan in pa Aspirin protect 100 mg za vsak slučaj,ker jemljem KT, čeprav dvomi,da bi bila kakšna tromboza,saj ni nobene otekline. Pozabila pa sem jo vprašat, če lahko vseeno jem aspirin oziroma kdaj ga moram nehati, saj grem danes teden na manjši poseg (odstranili mi bodo zamašeno lojnico na trebuhu). Hvala za odgovor in lep dan!

Maja

Z aspirinom naj bi prenehala 7-10 dni pred posegom, to je toliko, kolikor trajajo učinki delovanja aspirina na strjevanje krvi.
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Torej je potem boljše,da sploh ne jem oziroma danes sem ga vzela. Potem ga lahko začnem spet jesti v petek po posegu? Hvala in lep večer!
Maja

Glede na to, da je aspirin bolj preventiva in v vašem primeru neposredno ne zdravi nič, lahko počakate z njim do posega.
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Dober večer!
Vem,da me imate verjetno že polno glavo, ampak meni tale bolečina še vedno ne da miru. Sedaj recimo,ko ležim na boku, me boli cela zunanja stran stegenske mišice, koleno in malo pod kolenom. Naj še omenim,da me občasno pika v glavi. Bi lahko bilo to pikanje v glavi imelo kakšno zvezo. Saj vem,da verjetno paničarim, ampak danes me je moja zdravnica tako na hitro odpravila, da se niti nisem mogla lepo pogovoriti z njo in me ni čisto pomirila,da ni nič nevarnega.
Upam,da vas ne obremenjujem preveč in da razumete moj strah.
Lep večer, Maja

V moji glavi je še prostor 🙂
Pikanje v glavi bi težko povezal z bolečinami v nogi. Kaj je dejanski vzrok bolečin je dodatno poleg ža povedanega sicer težko reči. Imam občutek, da vas bolj kot sam vzrok, skrbi da ni “kaj hujšega”. V dosedaj opisanem ni nič takega, kar bi kazalo na zaskrbljujoča stanja. Ostaja pa kopica možnosti v smislu mišične bolečine, bolečine, ki izvira iz sklepov ali tkiv ob njih, bolečine ki seva v nogo iz hrbtenice…. Če vas poleg tromboze skrbi kakšna druga konkretna bolezen, jo lahko “razjasniva”!
Lep večer!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Dober večer!
Skrbi me samo tromboza,saj me je le-te strah,da se ne bi prepozno odkrila. Sama pikanje v glavi povezujem s premalo spanja in preveč dela za računalnikom,vendar sem vseeno vprašala. To imate pa prav, da me bolj kot vzrok skrbi, da ni “kaj hujšega”. Ste me zdaj malo pomirili. Zanima me pa še, če je vzrok mišična bolečina, ki izvira iz sklepov oziroma hrbtenice…kako naj si pomagam,da bo čimprej minila,ker nisem ravno navdušena nad tem, da bi jedla tablete proti bolečinam (te vzamem,če je res zelo hudo). In po kolikem času naj bi se ta bolečina začela umirjati? Najlažje mi je,ko hodim, tako da čez dan skoraj ni bilo bolečine, sedaj pa ko sem se usedla oziroma v določenih položajih leže, pa me boli cela stegenska mišica do kolena in še malo nižje v določenih položajih. Bom očitno mogla skoz hodit 🙂 Mi že moji starši doma pravijo, da je to zaradi težav s hrbtenico in ker preveč dvigujem sinčka…amapak včasih ne gre drugače ;( Res se vam opravičujem, ker vas kar naprej morim in pišem in pišem.
Lep večer!
Maja

Kar pišite, da je le kaj od tega!
Tista tromboza, ki je ne maramo, je tromboza v globokih venah. Tista, ko se zamaši ali vname povrhnja vena, običajno ne predstavlja posebne škode. Tudi pri globoki se bolj bojimo, da ne bi kak del tega strdka priletel v pljuča, kot pa same tromboze. Najopaznejši znak je oteklina noge vse do prstov, ob pritisku s prstom ostane vdolbina. Noga ima v primerjavi z zdravo tudi večji obseg… … V dosedaj napisanem ni nič takega, kar bi napeljalo na misel, da imate trombozo.
Še enkrat…lep večer!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Dober večer!

Spet jaz 🙂 Od zadnjič se je bolečina v desni nogi bolj kot ne pomirila (občasno me je še malo bolela), danes sem bila spet na telovadbi (tek in vaje v fitnesu), sedaj pa me noga spet zelo boli (med kolenom in gležnjem).Nisem pretirala z vajami, vsaj takrat nisem imela takšnega občutka. In mene spet grabi panika 🙁 Nekako se mi zdi logično, da bi me zaradi telovadbe boleli obe nogi,saj sem obe enako obremenjevala. Kaj vi mislite,delam (spet) paniko ali ne?
Hvala za odgovor in lep večer!

Maja

Vidim, da je bilo nekaj časa bolje 🙂
Kaj dosti k napisanem tako na pamet težko dodam. Lahko pa rečem, da ni nujno, da imate simetrične težave, če počnete simetrične stvari. Lahko tudi, da je vadba ponovno razbolela ne popolnoma pozdravljeno težavo.
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!
Jaz se spet oglašam :)) Mene noga še vedno boli 🙁 Kakšen dan je boljše, kakšen dan pa slabše. Boli me pa bolj kot ne cela noga (največ pa pod kolenom, pa tudi koleno zraven), vendar ne zmeraj na istem mestu. Včeraj sem bila spet na telovadbi in je danes spet huda bolečina. Včeraj je skoraj ni bilo…ali bi lahko bila kakšna revma? Jaz res več ne vem,kaj naj. Grem nazaj k zdravniku, si nekaj časa povijam nogo ali kaj naj.
Lepo bi prosila še za kakšen nasvet in hvala ker me prenašate 🙂

LP, Maja

New Report

Close