Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja antibiotik “sredi noči” – polomija

antibiotik “sredi noči” – polomija

Naš tamali je staknil vnetje ušeska in dobil antibiotik. Seveda je takoj učinkoval, vendar tale noč je bila pa strašljiva. O desetih sva ga z možem dvignila in mu dala antibiotik, potem pa se je skorajda celo noč drl. Sedaj se sprašujem, ali je vredno. Kolikor sem esznanjena, se je treba držati tistih 8 ur, vendar vseeno. Naš mali gre spat ob 8. uri zvečer in se potem prvič zbudi ob 5 uri zjutraj – bi bilo hudo narobe, če mu dam antibiotik takrat (ob 20. in potem ob 5. uri) ? Pa tudi sicer me zanima, ali dajete ob vnetju ušes antibiotike? Nam ga je za tak primer predpisala že aprila, vendar mu ga nismo dali, ker sploh ni bil videt tako slab (na pregledu sva bila zaradi sistematskega, pa je ugotovila zdravnica, da je “ves zabasan” vključno z vnetjem ušes…
Hvala!

Antibioitk se daje +/- dve uri. Tako nam vedno reče pediater in si uredimo, da je čimmanj nočne frke.

Dovoljen zamik je odvisen od časovnega razmaka posameznih doz. Če jemljete antibiotik na 8 ur, ena ura zamika ne bo nič hudega in je tudi nam že pediatrinja rekla, da se taki rahli zamiki lahko delajo.

Vladka

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

No, evo, nam pa zamik dve uri. Zdaj pa vedi.

Če pediater predpiše antibiotik ga je treba otroku tudi dati. Posebej z vnetjem ušes se ni za šalit, lahko pusti trajne posledice. Sicer pa sedaj ko se tako “špara” v zdravstvu zdravil ne predpisujejo če res ni potrebno.

Kadar dobimo antibiotike vedno prosim da nam predpiše tiste ki jih jemlješ na 12 ur in tako se ognemo nočnim bujenjem in vsemu kar ponoči sledi.

Jaz pa jim dam antibiotik ponoči s pomočjo flaške ali pa šprice, ki jo ima zraven npr. sirup Daleron. Počasi jim špricnem zdravilo v usta in se sploh ne zbudijo ampak pogoltnejo in je. Potem pa še šprico vode, če mi uspe in je zadeva rešena. Probaj, ker najhuje je če ga zbudiš in to seveda kmalu potem ko je zaspal.

Antibiotik ponoči mu dam v flaško skupaj z malo čaja, tako da zagotovo vse popije. Ti povem, da se tudi zbudi ne.

Nam pediater sicer še nikoli ni predpisal antibiotika, žal pa sem jih bila veliko deležna sama. Vedno sem bila prepričana, da je potrebno antibiotike jemati ob točno določenih urah in s čimmanj zamika, da je koncentracija zdravila konstantna, saj če pade, se bakterije spet začno množiti pa razvijati rezistenco.

A.

Mislim, da je tudi odvisno od antibiotika. Ni vsak antibiotik za vse in tako tudi ne smes vsakega zamikati. Nam je za Ceklor (mislim, da se tako napiše) v lekratni rekla, da največ pol ure.

Helena

Mi tudi dajemo antibijotike s pomočjo brizge, ki je pri Daleronu, otroku samo brizgo nastaviš na usta in počasi stiskaš, otrok sirup sproti pogoltne in je, se sploh ne zbudi. Vodo, mi spustimo.

New Report

Close