Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Kronično ventje oči?

Kronično ventje oči?

Spoštovani!

Na okulističnem pregledu so šestletni hčerki ugotovili kronično vnetje oči, diagnoza: conj.chr.ou … Dlo:zunanji deli bp, v forniksih pseudociste, manjša epifora. Dobila je mazilo Chloramphenicol in kapljice Systane. Doktor je dejal, da se vnetje ne bo nikoli pozdravilo, na pregled pa naj prideva čez štiri mesece. Skrbi me, zato vas vljudno sprašujem za vaše mnenje o tem vnetju in morda nasvet o morebitnem zdravljenju ali ponovnem pregledu.
za vaš odgovor se vam iskreno zahvaljujem.

Brez pregleda težko odgovorim, takoj pa sem pomislila na alergijo, ali ste se morda kaj pogovarjali tudi o tem?

mag. Kristina Mikek, dr.med. spec. oftalmologije Morela okulisti d.o.o. Center za očesno refraktivno kirurgijo Tehnološki park 21, stavba D, 3.nadstropje Ljubljana Tel: 01 5102340 www.morelaokulisti.si

Hvala za vaš odgovor … zdravnik je res vprašal, če je otrok alergičen, ampak do zdaj hči ni bila nikoli na nič alergična.
Ali gre pri tem za alergijo na zunanje stvari, npr. cvetni prah ipd.?

S soprogom sva se že kar odločila, da jo bova peljala še na en pregled v zasebno ambulanto, saj se nama zdi obdobje štirih mesecev predolga doba … mazilo, ki ga je zdravnik predpisal pa za celotno obdobje sploh ne bo zadostovalo. Res ne veva, kaj naj si misliva. Malo nam je v uteho, ker mazilo vsaj malo pomaga. Hči ima po dveh dneh mazanja sicer še vedno tisti občutek v očeh, ampak se je – ugotavljamo – malenkost le omilil.

Je pa zdravnik omenjal, da tovrstna vnetja navadno izvenijo v puberteti. Najbolj od vsega me je prestrašil izraz “ciste” … a so te nevarne?

Če je mazilo pomagalo menim, da je to dober znak in se bo stanje lahko izboljšalo, nikoli pa ne moremo zagotovo reči. Ciste – to vam pa brez pregleda težko rečem zakaj gre.

mag. Kristina Mikek, dr.med. spec. oftalmologije Morela okulisti d.o.o. Center za očesno refraktivno kirurgijo Tehnološki park 21, stavba D, 3.nadstropje Ljubljana Tel: 01 5102340 www.morelaokulisti.si

New Report

Close