Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Genetika v nosečnosti in NIPT Izvid NS in amniocinteza

Izvid NS in amniocinteza

Pozdravljeni

Prosim samo za eno mnenje.
09.10. sem bila noseča 11 5/7tednov, imela sem NS pri svojem ginekologu, ki izmeri 2,1mm in tveganje 1:786. Pošlje me na odvzem krvi za DHT, izvide še čakam.
Teden kasneje sem šla na drugo merjenje NS k dr. Pušenjaku. Prvo NS ki izmeri, izmeri 3,1mm!!!!!!!Tveganje temu primerno 1:45, lahko se odločim za amniocintezo. Predvsem pa me zanima vaše mnenje glede vsega tega, kajpomeni NS 3,1mm, kako si razlagate to, da je bila potem NS merjena še večkrat pri dr. Pušenjaku in je bila izmerjena o 2mm do 3,1mm, vendar se je dr. odločil da vzame tisto vrednost, ki je bila prva izmerjena.

Zanima me, kakšno tveganje nosim s to NS,glede na to da je izmerjena v razredu od 2-3,1mm. Sploh ne vem v bistvu pri čem sem :-((. Koliko je tako visokih NS in koliko potem otrok z DS? Ali amniocinteza pokaže vse možne nepravilnosti na plodu, ali samo kromosomske, predvsem ali ima otrok DS ali ne? Kaj vse se izve iz izvida amniocinteza?

Verjamem, da je moj post nekoliko zbegan, kakršen koli odgovor pa je dobrodošel

Hvala vam
lp

Glede na izvid NS in tveganje za rojstvo otroka s kromosomsko napako vam pripada genetsko svetovanje in amniocenteza na napotnico.
LP

New Report

Close