Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje kaj je dobro vedeti preden zanosiš

kaj je dobro vedeti preden zanosiš

Pozdravljeni,
tako fino vas je tukaj brati kako srečne ste ko zanosite. Ste me kar malo navdušile.
Imam dve vprašanji.

Prvo – kako veš, da si otroka želiš? Imam vse pogoje, ampak kar naenkrat kr nebi. Res da je služba tle veliko kriva, ampak… a začutiš to…

Drugo – ginekologinja. Ne vem če je Ok tale moja. Ok, za recepte, pa redne 3 letne preglede nič ne rečem, ampak kar se tiče nosečnosti bi rada bila 100 prepričana, da je OK… Na kaj ste pozorne oz. na kaj moram biti ko bom zanosila…

Aha, še tretje- kolk časa preden se lotim zanosit bi morala jemat folno kislino? Je katera določena al lahko kar pač je na trgu…

Vsem lep dan…

Preveč kompliciraš če mene vprašaš.
Za otroka se pač odločiš, ko tako čutiš – pri tem ne G, ne služba ne igrata pomembne vloge. Vse ostalo pač prilagodiš svojim željam in potrebam.

[url=http://tickers.families.com][img]http://tac.families.com/ezb/922750.png[/img][/url][url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/av487735.jpg[/img][/url]

tako, kot pravi Punca Lunca, malo preveč kompliciraš. lepo je, da misliš na take stvari preden zanosiš in si odgovorna, ampak se raje prepusti. da si želiš otroka, boš enostavno vedela, služba, denar, …nima nič s tem. kako tak občutek izgleda, boš vedela sama. jaz sem enostavno vedela, da je čas.
če z nosečnostjo ni nič narobe in poteka normalno, mislim, da je tvoja ginekologinja ok. če pa meniš drugače in ob njej nisi sproščena, potem jo enostavno zamenjaj.
folno kislino začneš jemati 3 mesece pred zanositvijo, ampak tudi če jo začneš jemati, ko izveš, da si noseča, ni nič narobe. ponavadi v lekarni dajo Tifol, ampak je vsaka druga prav tako ok. sicer pa folno kislino dobiš tudi v hrani.
ne razmišljaj preveč. ko bo čas, boš vedela ;))

www.spela.mojforum.si

Mislim, da še velik let ne boš primerna za bit mati, pol bo pa itak že prekasno, tako da, kar pozabi. TAke kot si ti in tebi primerne je bolš, da ste same, jaz bi vam tud sexat prepovedala.

ja preveč kompliciraš in razmišljaš. glede folne k. pa ko se boš odločila in nehala jemat KT začni jemat folno k., ene tri mesece se osvetuje da zanosiš (po KT), oz. poglej kaj piše v navodilih tvojih tabletk.
za začetek je dovolj le folna kislina, tako da lahko ješ folacin, tifol, pol pa boš potrebovala še druge minerale in vitamine, pa ti bodo že svetovali naprej. čisto dobre so tudi tiste iz DM, derma… mami(ne vem celega imena)

Jaz pa imam repliko na komentar mame Marije….želim si čim manj takšnih mamic, kot je tale Marija. Prvič ženske niti ne poznate in drugič nihče si ne sme jemati pravice, da bi nekomu prepovedal imeti otroke samo zato, ker ima malo dvomov in ker o tem RAZMIŠLJA pred zanositvijo. In če imate vi, mama Marija, otroke, upam da nimate hčere.

se strinjam, mateja 🙂 ampak mislim, da v resnici ne razmišlja tako…je tako napisala iz principa, da se o tem pogovarjamo 🙂

v glavnem, ko si boš otroka želela, te tudi služba od tega ne bo odvrnila, pri G samo ti veš, če ti odgovarja ali ne, kot je omenjeno, ni problema, če ne vse ok 🙂

folno pa lahko začneš jemat, ko izveš da si noseča ali ko začneš delat na tem, da boš 🙂

Preveč kompliciraš. Marsikatera ko zanosi sploh še nima službe pa ravno tako zmore, tudi kakšno ginekologinjo imaš ni tako strašno pomembno oz. že sedaj lahko vidiš če ti ustreza in če ti ne pač menjaš.
Glede folne kisline je pa tako: če nosečnost res načrtuješ je vredu da jo jemlješ kakšen mesec dva prej, če te preseneti jo začneš jemati takoj ko izveš. Drugače pa tudi če jo nebi jemala to ni tako grozno. Včasih je sploh nobena ni jemala (še nedolgo nazaj) pa so se ravno tako večinoma rojevali zdravi otroci.

Samo glede folne kisline.

Najpomembnejša je v obdobju 5 in 6 teden nosečnosti in v tem času nekatere (neredne menstruacije, še ne naredijo testa, ker se sploh ne počutijo noseče ali so prepričane da itak niso noseče) sploh ne vedo za nosečnost.
Fajn je da se jemlje že prej. Dobi se seveda nekaj malega tudi iz hrane, res pa je da je hrana vedno manj kvalitetna, tako da argument ”včasih pa niso jemale” je mal tko…

Jaz osebno sem fejst fejst trepetala v obdobju čakanja na pregled za spino bifido pri našem malčku. Pa sem jemala folno od četrtega tedna naprej redno. Hvala ta zgornjemu, da je vse ok.

lp

New Report

Close