Najdi forum

avtorski honorar

Pozdravljene

Sem na porodniskem dopustu in ker imam pridno Pikico bi lahko zraven pisala, denar nam bi prisel se kako prav, ker razmisljava o nakupu lastnega stanovanja. Zanima me, ce lahko poleg porodniske prejemam se avtorski honorar? In do kaksne visine? Imate kaj izkusenj?

lp
Pika

Hojla!

Glede na to, da sem sama nekako v ‘teh vodah’, mi ni poznan nobeden zakon, ki bi mi prepovedoval prejemati avtorski honorar, če zanj skleneš pogodbo (30.9. sem končno dobila tudi knjižnično nadomestilo :o) in ga bila zelo veseeeeela).
Sicer ne vem, kakšno pisanje imaš v mislih (članki, zgodbe, romani, etc…), in kje misliš objavljati, vendar pa tukaj kakšnega ‘velikega’ denarja ni * ali pa sem samo jaz tako naivna, kolikor ga pa je, moraš pa zelo paziti s kom in kako se dogovoriš za plačilo. Sama sem resnično bila veliiiiika naivnica… :o(

lp

MC

************************************* Človek, ki ne dela napak, običajno nič ne dela!

tudi sama sem free lancerka. avtorske pogodbe pa lahko normalno podpisujes tudi v casu porodniske.
visina? ne vem, kako se porodniska tretira pri davcni napovedi…

A lahko delaš po avtorski pogodbi in si prijavljen na Zavodu kot brezposeln?

Lahko

Za PikaPoKo:
– poleg porodniške LAHKO prejemaš avtorski honorar
– ne glede na višino honorarja, ti gre v dohodninsko osnovo
– o najvišji “dovoljeni” višini ne vem, vse je odvisno od pogodbe
– po mojih izkušnjah, honorarji niso za “obogateti”. No, vsaj jaz ne bogatim z njimi. Mi pa marsikdaj olajšajo preživetje. Tako za dušo kot za v žep…

Srečno!

New Report

Close