Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja spanje na hrbtu ali boku

spanje na hrbtu ali boku

Vem, da se v tem času najbolj priporoča spanje dojenčkov na boku. To smo pri prvem sinu uspešno prakticirali do nekje 3 meseca, dokler se ni začel sam obračat na hrbet.

Je pa problem pri drugem. Star je 3 tedne in kadarkoli ga dam spat na bok, bo tako intenzivno mahal in krilil z rokami (v spanju seveda), da bo slej ko prej pristal na hrbtu. In pol lepo zadovoljo spi. Pa ga podložim pod hrbtom in se mu uspe skotat, sicer ne čist ampak na boku pa več tudi ni.

Se pač tolažim z dejstvom, da so nekoč itak dajali otroke na hrbet spat. Me pa zanima če katera od vas daje otroka spat na hrbet ali je dajala?

Jaz sem našega ta malega dajala na bok le prvih nekaj tednov, samo se ni preveč dobro počutil v tej poziciji. Potem sem ga neaj časa dajala na hrbet … in nato smo kmalu (mislim da v enm trtjem ali četrtem tednu) dokončno prešaltali na trebušček in od tkrat skoraj vedno zaspi na trebuščku. Le tu pa tam ga dam na hrbet, a se mi sredi noči zbudi … ga takrat prevalim na trebuh in tako spi dalje do jutra .. :))))

Živjo,

No po hrani dam našo spat na bok, drugače pa tudi na hrbet. no trebušček ji pa nekako ne dogovarja.

Čeprav v porodnišnici je pa spala na hrbtu, pa ni noben nič rekel. v bistvu mi je patronažna rekla, da naj jo dajem na bok.

Pa je bilo vse ok.

Čao

Sem novopečena mamica in nočem bit preveč pametna, ker večinoma itak jaz sprašujem tule gor, ampak o hrbtu in trebuhu tole:
ko sem bila v porodnišnici je moja “cimra” svojo hčerkico položila na trebuh (v posteljico) in ko je prišla pediatrinja je rekla, da otročki pod nobenim pogojem ne smejo ležat na trebuhu (še posebno je bilo to mišljeno, če so brez nadzora!), ker so premalo predihani. Pri tem je dodala, da po novem tudi hrbet ni ustrezen.

No, to je vse kar lahko napišem. Tudi naša precej krili in brca med spanjem, zato ji jaz podložim kar dve v rolo zviti plenici.

Oj,
naš mali ( v pondeljek bo tri tedne) tudi ignorira zapoved spanja na boku in če je le možno se prekucne na hrbet …
V porodnišnici in patronažna so rekli, da mora do enega meseca spati na boku, na trebuščka pa le pod nadzorom…se zadeva tolk spreminjajo, da imaš občutek, da so zdaj eni drugačni dojenčki.
…pa eni, da je široko povijanje nujno, drugi ne; enkrat se lulček obrača gor, drugič dol; dodajanje čajčka dojenim ja, drugič sploh ne…grrrrrrrrrrrrrr

hojla Koka

naša 3 mesečnica je bo 2 meseca mirno in veselo spala na boku,
zdaj pa po kriljenju in brcanju pristane na hrbtu ali vsaj na pol (medenička na boku, prsni koš na hrbtu)
pediatri pa pravijo da je najbolje na boku, ker lažje podre kupčka oz. če bruhne se mu ne zaleti, ampak lepo samo ven steče…naša ped. pa je rekla, da naj jo dam v posteljico na bok, potem pa ni hudega če se obrne na hrbet…
nekje sem prebrala, sa so američani naredil raziskavo in so ugotovil, da je manj smrti v zibelki, če otrok spi na boku in ne na trebuhu, patronažna mi je pa rekla, da pri nas ni bilo takih raziskav…

poskusi ga obložit še od spredaj z eno rolco, mogoče bo zdržalo.

🙂

Samo za primerjavo…
Zivim na tujem…. pri nas priporocajo spanje na hrbtu… Babica se je skoraj “zgrozila”, ko me je videla polagat malega na bok… kot sem videla lezat dojencke “pri nas doma”… Eh, kdo bi vedel…:))
Tudi pri nas zelo odsvetujejo polaganje na trebuh… Lp! S.

V SONNE KATALOGU SEM VIDELA KRASEN PRIPOMOČEK ZA SPANJE DOJENČKOV NA BOKU, KI SE IMENUJE BABY-FIX. KATALOG SEM DOBILA V KIKI-CELOVEC, SAMEGA BABY-FIX-a PA NISEM VIDELA ŠE NIKJER, TUDI NA SPLETNI STRANI http://WWW.DR-SONNE.AT NE!

New Report

Close