Najdi forum

No komaj se je začela šola in že imamo učne težave, ki se sicer vlečejo za nami že od prvega razreda. Hodi v 4. razred in sedaj je veliko več domačih nalog. In tukaj nastane problem. Otrok, ki naj bi te domače naloge naredil recimo v pol ure ali pa v eni uri, zanjo porabi 4 ure ali več. Sedi ob zvezku in ne naredi nič. Ne pomaga niti to da gre stran za nekaj časa … ko se usede nazaj se problem ponovi.

Že 3 leta hodim z njim na Center za svetovanje otrokom, mladostnikom in staršem. K psihologinji in defektologinji. Dobila sva kar nekaj zadev za delat, ampak s temi vajami ni nič bolje. Še vedno med branjem zamenjuje črke, jih izpušča ali pa besedo preprosto ugiba. Prav tako je med pisanjem oziroma prepisovanjem. Ko mora tekst, ki ga dobi od učiteljice ali pa je napisan na tabli, prepisati mu manjkajo črke. Med samim učenjem ni nikoli na miru. Ali se preseda ali se praska. In z mislimi, glavo ni nikoli pri stvari. Logične matematučne naloge mu delajo največje preglavice, saj imam občutek da prebrani tekst ne razume. Ne ve kaj naj naredi. Šele ko mu jaz razložim kaj mora narediti se tega loti. Na samem centru so mi sicer rekli, da otrok nima nekih posebnih težav, da je edino kar mu “šepa” koncentracija. On je cca. 15 minut skoncentriran, potem pa mu vse “pade dol”.

Jaz pri 2 šoloobveznih otrocih žal nimam vedno časa z njim sedeti 4 ure. Če pa ga pustim samega … pa riše v zvezek ali pa se sprehaja gor in dol … ali pa se nasloni z glavo na roko in odtava z mislimi.

Torej mamice ali pa očki, ki imate podobne težave … pomagajte mi!!! Prosim!!

Rakica,
a ima vaš otrok odločbo o usmerjanju? Glede na opisano bi najbrž potreboval tudi določene prilagoditve pri pouku.

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

Ne odločbe nima. Na žalost. Saj so mi rekli, da je ne potrebuje, da je potrebno samo veliko vaje. Ampak nama zmankuje časa za vaje in domače naloge. Jaz osebno pridem domov ob pol petih in se potem z njim učim ali pa delam domače naloge do devetnajstih. Imava vmes tudi pavze ampak je potem še težje nazaj za knjige. Sedaj pa iščem vse možne odgovore, da na centru “pritisnem” na psihologinjo in defektologinjo. V šoli sicer imajo neke usmeritve ampak so le te zelo splošne. Pač da rabi malo več časa in tolerance. To pa v 4 razredu ne gre tako čez. Preveč je nalog in učenja. Jaz pa sem popolnoma obupala. Še dobro, da z mojo mlajšo nimam podobnih težav, saj sama z njima ne bi mogla izdelat šole. Bi lahko pustila službo in bila doma.

Rakica,

kaj pa pravi na otrokove težave učiteljica?
Če ne gre drugače, poiščite drugo mnenje.

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

Včeraj sem bila na svetovalnem centru. Pogovorila sem se z defektologinjo. Otrok ima disleksijo. Podati moram vlogo za usmerjanje.

Učiteljica je seznanjena z njegovimi problemi in moram reči, da mu gre zelo “na roke”. Defektologinja bo sklicala sestanek z šolo in bo podala določene usmeritve kako je potrebno z njim delat oziroma kako naj se mu prilagodi program.

Jaz sem tudi imela take težave pri obeh.hči je bila nemirna,drugi pa je tudi imel težave pri slovenščini tako kot tvoj.Pojdi v šolo in prosi naj ti napišejo da otrok potrbuje pomoč.To je izobraževalni program s prilagojenim izvajanjem in dodatno strokovno pomoč s otroci s posebnimi potrebami.ZAVOD REPUBLIKE SLOVENIJE ZA ŠOLSTVO.Po domače IP.Ne mislit da je ta program zanič,ni.Jaz moram priznati da od takrat ko ga imam sem krepko manj obremenjena kot prej ker sem morala pri obeh sedeti zraven in pomagati(nisem jima delala nalog sam razložit je bilo treba)Verjemi pa da lahko dobi pomoč iz predmetov ki mu delajo težave.Recimo tvoj ima težave pri matematiki,slovenščini in bo sigurno imel tudi pri angleščini.Te programe izvajajo učiteljice na šoli in pedagoginja tudi šolska.
Ta IP pa poteka tako.Trenutno ima še 5 ur,kasneje zmanjšajo na 3 ure zato ker so zakon spremenili.Res je da med uram nekaj manjka.vendar zelo pomaga saj snov ki so jo imeli lahko večkrat ponovi(razlaga)ker je sam v razredu in se mu tovarišica cela posveti.Naš je pri slovenščini zelo napredoval čeprav ima še težave.Poskusi.Upam da sem ti kaj pomagala.Drugače pa ti lahko dam številko in pokliči tja in se pozanimaj.
Tukaj je številka zavod za šolstvo:04-280-29-10.

New Report

Close