Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Cela glava bolna?

Cela glava bolna?

Spoštovani!

Že nekaj let imam tinitus, vendar mi zdravniki niso dali niti za poskusiti kakšno zdravilo, samo so rekli, da zoper tega ni zdravila, čeprav vem, da so.

Potrebujem tudi operacijo modrostnih zobov, saj mi korenine ležijo vodoravno. Glede tega bi vprašala ali naj grem na posamično operacijo ali pa v MB ali LJ, kjer operirajo tudi več hkrati? A bi lahko bila hospitalizirana zaradi tega (nekateri so!)?

Po novem pa se mi dogaja sledeče: pred dnevi nisem jaz opazila, pač pa moj mož, da imam eno nosnico odtečeno. In res, že nekaj dni, sicer pa ne vem točno od kdaj, ko malo bolj dvignem glavo, da se da videti v nosnico, vidim, da je z notranje strani v levi luknji nekako odtečeno oz. pač večja bunkica kot je na desni. Malo težko razložim, ampak to je mesto takoj na začetku luknje, v notranji strani, tam, kjer se ločita nosnici. Upam, da me razumete.
Sicer me to ne srbi, ne peče..čisto nič, le da je večje. Kaj bi to lahko bilo, ali je nevarno?
Poleg tega pa se mi zadnje čase dogaja, da me med spanjem nekako duši. Čutim, da je ena nosnica na pol zaprta, vendar zaradi tega bi še lahko normalno dihala. Tako me iz spanja prebudi dušenje oz. pač ne pridem do zraka in lovim sapo ter globoko diham. Najhuje je, da se takoj na prvo dušenje ne prebudim, pač pa počasi, ko že 4-5x ne morem dihati in se tudi na pol zavedam.

Razen tega imam tudi arahnoidno cisto v glavi, ki pa naj ne bi bila v povezavi s tinitusom, kar sicer težko verjamem, saj se mi je tinitus pojavil isti dan kot ostali problemi glede te ciste.

Bojim se, ker imam toliko težav z glavo oz. z organi na glavi. Kaj vse to pomeni?

Hvala in lp

Spoštovana!
Navedla ste kar nekaj vprašanj, ki pa niso le iz mojega ORL področja. Glede zob in ciste v glavi se prosim obrnite na zobozdravnika in nevrologa.
Spremembe, ki jih opisujete v nosu so najverjetne nosne školjke in to ni bolezen. Motnje dihanja vam morda povzroča kriv nosni pretin, alergija v nosu ali še kaj drugega, kar pa tako, le po vašem opisu ne morem s sigurnostjo trditi. Priporočam vam ORL pregled.
Glede tinitusa pa preberite še: Re: Piskanje v ušesu
(16.09.2007)
Lp, dr. IF

spoštovani!

uho, kjer imam tinitus in na tej strni cisto, sem si čistila z zvitim papirnatim robčkom-napravila sem taki špic. ker mi paše takšno čiščenje, saj me sprošča tisti občutek, pač paše kot da me čoha, sem dlje časa vrtela okoli nakar sem kasneje na robčku opazila rdečo barvo, verjetno kapljico krvi. osebna dr. je pogledala, pa je rekla, da je vse ok. pa me vseeno zanima kaj pmeni ta kri, ali sem se dotaknila in poškodovala bobnič. to se mi je že 2x zgodilo. ali je kaj narobe ali pa bo še in kaj bo, če si to večkrat delam, ker mi pač tko paše?

a lahko 100% rečete, da zaradi ciste se ni pojavil tinitus? namreč se mi je tinitus pojavil v istem dnevu kot vse bolečine na tej strani in občutek cmoka v glavi, torej te ciste, občutek pa je bil, d hoče ta cmok skozi to uho priti. namreč težko verjamem, da tinitus ni zaradi te ciste, saj sem šla na preiskave in ni vzroka za tinitus, razen zaradi stresa, ne živim pa stresno. a res 100% ni tinitus od ciste, lahko trdite z zagovotvostjo, da niti majhna možnost ne obstaja, da je tinitus zarad ciste?

namreč mi je orl dr. sprva rekel, ko mi odstranijo cisto, mi več ne bo šumelo v glavi. vendar mi ciste ne bodo odstranili, dokler se ne izkaže, da raste. namreč je prirojena in benigna.

čez koliko časa pa mi lahko začne rasti ta cista? po 1 letu, po pregledu ni nič zrasla. ampak ko so se pojavile težave, da sem čutila tak pritisk, prav cmok v glavi sem čutila, sem prepričana, da sem čutila cisto, sicer jo še danes ne bi odkrilil. in če je to priorjea, vem, da je rasla, ker se mi je iznenada začela huda bolečina in tinitus, pred tem pa nič..mogoče samo miruje in v 1 letu še nič ni zrasla, bo pa še.

a je čisto možno, da cista nič ne vpliva na uho? če zraste, ne morem pritiskati v ušesu ali v predelu ušesa in povzročiti bolečine, tinitus ipd.? kajti tako opažam, tako kažejo simptmi.

in zakaj imam občutek, da mi v tem ušesu nekaj skače, ko hodim bosa, ali ko me partner treska/masira po podplatih?

zato težko verjamem, da tinitus ni zarad ciste, namreč prvi orl dr. je rekel, da je, in več ne vem komu verjeti.

a mi lahko osebni dr. da kako zdravilo proti tinitusu?

če mi eno zdravilo ne pomaga, lahko probam drugo? čez koliko časa pa lahk probam drugo, če mi prvo ne pomaga?

prosim napišite mi vsa imena zdravil ,i se uporabljajo pri tinitusu, čeprav vem, da v večini primerov ne pomagajo, p vseeno lepo prosim. in za vse ostale odgovore.

hvala, lp

Spoštovana!

V medicini ni nič 100 %, zelo veliko ljudi ima tinitus, pa nima ciste v glavi, možno je da cista v vašem primeru ni povezano s tinitusom (odvisno je kje leži). To je le nekaj od odgovorov. Vaš primer pa je tako komleksen, da se ne da prek pisma rešiti. Za tinitus se uporablja Betaserc tablete.

LP. drIB.

Dober dan!
Že dolgo časa me neprestano boli glava. Moj zdravnik trdi, da so to samo migrene. Vendar pa sem toliko brskala po internetu in vseh možnih knjigah, da ni mogoče da bi bile to migrene, ki trajajo po tri- štiri tedne skupaj. Končno sem ga prepričala, da me je dal na CT glave. Tam so mi odkrili da imam arahnoidno cisto.
Prosim, če mi vsaj malo opišete kaj to pomeni.
Lep pozdrav in hvala za odgovor
Simona

Spoštovana!

Arahoidna cista je cista na eni od možganskih ovojnic. Če vas zlava boli stalno, priporočam pregled pri nevrologu, ki bo pojasnil vaše težave.

LP. drIB.

New Report

Close