Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Pri kateri starosti otroci spijo celo noč?

Pri kateri starosti otroci spijo celo noč?

Vezano na spodnjo temo: Spanje enoletnega otroka – živ obup! me zanima naslednje:

Kdaj, pri kateri starosti so otroci začeli spati večinoma celo noč, kljub prejšnjim »slabim« spalnim navadam?

Moja hči je stara že 2,5 let vendar se ponoči še vedno zbuja, vsaj ene 5x na noč!?
Želi mamico, lubčka, objem, vodo (spije točno pol požirka), ali pa je v postelji zgubila dojenčka s katerim spi,… Vedno najde kak razlog. S tem sem se sicer že sprijaznila in ji ustrežem, pa me vseeno zanima, kdaj bo zbujanja konec. Kako je bilo pri vas?

Zanima me seveda za tiste ‘nespančke’, ki so imeli ponoči težave z spanjem, uspavanjem,…?

Vem, da itak ni pri vseh otrocih enako, ampak približno, da vidim statistiko:)

Hvlp!

Mi smo še do pred kratkim skakali okoli triletnice, zdaj pa sta s sestrico (20 mesecev) šli v vrtec in sta tako utrujeni, da prespita celo noč. od 21 – 6ih zjutraj. Pa še takrat ni dovolj.
Če jih da spat mož, zaspita sami, in brez cmerjenja, ko pa sem na sporedu jaz, je treba nujno zraven dežurat če se samo malo premaknem zasitnarita (predvsem starejša).Očitno smo mame preveč popustljive.Osebno se šele sedaj zavedam, da to ni način in ju tudi včasih pustim malo pojokat. Ampak to ni nek žalosten jok, al pa zaradi bolečine…še solz ni. Ko pa pridem v sobo, se pa režita…

Otroci se zbujajo, dokler staršem ne poči film. Dokler boš pa ti za vsak vstajala, pa ona nima razloga, da bi nehala. Tako da … Še dolgo se ne boste naspali.
Drugače pa naj nerazvajen otrok od 5. meseca ne bi več rabil hrane in pijače za ponoči. Ergo …

Naš fant se je zbujal nekajkrat (tudi 10, ponavadi pa 3-4) na noč do približno 2,5 let. Skoraj vedno se je pomiril in zaspal že po nekaj požirkih vode (iz stekleničke). Ampak vstat sem pa vseeno morala… Govorim za normalno stanje, brez bolezni. Do približno 2 leta je bilo stanje konstantno, potem pa se je od 2 do 2,5 leta počaaaaasi, a vztrajno izboljševalo. Zdaj (3,5 let) prespi v kosu (če ni kaj narobe) od cca 21.30 do 5h ali 6h, in takrat (če se zbudi) popije 2 dl (že pripravljenega!) mleka in nadaljuje do približno 7h.

POZDRAVLJENE

Imam 20 mesečno hčerko ,ki ponoči ne spimo. Do 8 meseca so jo mučili vetrovi,potem zobki zdaj ima vse zobke razen kotjekov pa še vedno ne spi.Ona se vstane se pogovarja ,poje, hoče pit. Tako je vsako noč. Hodi v jasli ampak tudi tam spi sam pol urce.Čez dan je zelo aktivna pa je ne utrudi.

Starejši pri 3 letih, mlajši pri 6m. Starejši se pri 4ih še tu in tam ponoči vstaja (lulanje, voda, smuk v najino posteljo…) vendar naju z možem ne budi.
LP

Ojoj, še ena pametna, ki misli, kako je pametna, ker je pač imela to srečo, da so njeni otroci (ali pa je morda samo eden?) bolj zaspane sorte. Da ne rečem lene?

Tole se seveda nanaša na zgornji post od Bom ostra

Ja,res je zoprno,če otrok ponoči ne spi.Meni je bilo to najtežje,a smo preživeli,saj sta oba začela spati celo noč pri dveh mesecih.Je pa res,da jaz nikoli ponoči nisem dajala ne vode,čaja,le mleko,dokler sta pač ponoči jedla.

Ni kaj,tudi spanje se enkrat uredi,vsak otrok je “pojem2 zase.

Lp

A si res tako zavistna, da moraš moje otroke obkladati z lenimi, da se bolje počutiš, ker svojih ne moreš navaditi, da je noč za spanje, ne afnanje?
Pri enem sem mogoče še imela srečo, pri treh pa že težko. Ampak tam tudi luksuz, da za vsakega vstajaš, ga guncaš ter vlivaš v usta mleko, vodo in nevemkaj še vse, odpade. Potem sem lahko pokonci glih vso noč, da podelam vse. Ampak če so vaši tako navajeni in vam tako paše, pa veselo vstajanje še naprej.

Punce, ne se kregat.

Jaz moje res ne morem navaditi, da je noč za spanje oz. vem, da je razvajena, pa je ne znam ‘odvadit’.

Ampak vidim, da otroci tja od 3 let dalje pa le že bolje spijo, tako da upam, da bo tudi pri moji tako.

Res pa je, da tudi meni to bolj ustreza: mal zajokca, ji dam požirek vode, se obrne in zaspi. Če ne pridem do nje, pa iz malega jokca pride neznosno dretje, ki traja in traja in potem še pol ure traja, da se ihteče bitje umiri in še pol ure, da zaspi. Verjetno bi to morala prakticirat nekaj časa, ampak se mi je po 3 nočeh zroralo:(

OJOJ, še ena, ki misli, da so pridni otroci kar od Boga dani, starši pa pri tem nimamo nobenega vpliva

Še pri skoraj 5-ih letih ne čisto vsake noči. Pri nas sicer nismo kakih afen guncali in risank gledali ali kaj podobnega, spali pa vseeno nismo in še vedno ob vsaki luni kasiramo take in drugačne “vaje v slogu”. Mislim, da je ni metode, ki je nismo sprobali, edino, v kar smo se prepričali je, da jok in spanje ne gresta skupaj. Še smo živi :)))

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

moj sin je začel spati celo noč pri 2,5 letih (sedaj star 4,5 let). res pa, da od nekdaj zgodaj vstaja. sploh ni važno, ali je delovni dan, dopust, vikend, on je pokonci (in mi z njim) ob 6 – 6.30:)

Tako kot so ti povedale že mamice pred mano je to pri vsakem otroku različno. Naša do leta in pol ni spala celo noč nikoli, bila sem že čisto izmozgana pa je kar naenkrat začela sama spati. Sedaj pri 2,5 letih samo še včasih, če je za večerjo kaj slanega, hoče požirek vode in se obrne in zaspi. Ne moti je niti če ropotamo po sobi, prej pa nisem upala še vode na wc-ju spustit ponoči.
Pa sva imela neke teorije, pa v svojo sobo itd, pa ni bilo nič drugega kot jok. Če bi vedela, da bo sedaj tako enostavno jo prestavit v svojo sobo in veliko posteljo, bi nikoli ne izvajala “tistega mučenja” in joka, ki smo ga dali čez, ker sem pač slišala da večji je otrok težje se navadi spati v svoji sobi (jok brate).
Čisto sem zašla s teme, povedati hočem samo da delaj po svojem občutku in ne poslušaj vsega kar ti trobijo “pametne” mamice.
Pa en deževen pozdravček!

prvi od 2 meseca,drugi od 1 meseca

in katere so po tvojem mnenju “pametne” mamice?
Seveda tiste, ki delajo drugače kot ti, a ne?

in katere so po tvojem mnenju “pametne” mamice?
Seveda tiste, ki delajo drugače kot ti, a ne?[/quote]

Hehehe, najbrž res. Take, ki delajo kot ona, pa so pametne brez navednic.

Naš 7-mesečnik se ponoči zbuja cca 3x. Spat gre ob 20.00, zbudi pa se cca ob 23.00, 02.00, 05.00 ob 07.00 pa vstanemo. Ponoči se hoče samo dojiti. Četudi ga jaz ali partner nosiva, nič ne pomaga. Sem pa včeraj rekla, da je pa sedaj dosti. Ko je ob 22.30 začel jokati, sem mu ponudila dudico, pa ni hotel (tako, kot vedno), pa sem ga pustila, da je jokal, v roke pa sem mu potisnila ninico (plišastega zajčka). To je trajalo 50 min, potem je zaspal. Pa se je zbudil ob 03.30, parkrat pojokcal in spal dalje, pa se je zbudil ob 04.30, zopet malce pojokcal in spal dalje, potem pa sem ga ob 05.00 podojila. Bomo videli, kako bo danes zvečer.

in katere so po tvojem mnenju “pametne” mamice?
Seveda tiste, ki delajo drugače kot ti, a ne?[/quote]

Hehehe, najbrž res. Take, ki delajo kot ona, pa so pametne brez navednic.[/quote]

Ne, oprosti, ni tako. “Pametne” so tiste, ki takoj agresivno zatrobijo, da drugi nimajo pojma in samo razvajajo svoje otroke, čim se nekje plaho pojavi tema, ki resno sprašuje v zvezi s svojo težavo, ki jo je zaznal(a). Klasifikacija “pametne” ni dovolj opisna, treba bi bilo reči nestrpne, zoprne, nekonstruktivne in neprijetne.

New Report

Close