Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija vročina in izraščanje zob

vročina in izraščanje zob

Pozdravljeni,

moji 15-mesečnici izraščajo gornje štirice, vidim da zobki prodirajo ven, dlesen je rdeča in otečena. Včeraj in danes ima vročino med 38 – 39 st., poleg tega je precej neješča, pije veliko. Mažem ji s Calgelom in 3x sem ji dala že tudi Calpol (ko je bilo več kot 38,5). Ali menite, da je vročina povezana z zobki in koliko dni lahko vročina traja zaradi tega? Bojim se, da ne bi slučajno spregledali kakšno drugo bolezen.

Lp, TiBa

Pozdravljeni, TiBa,
vročina, še posebej tako visoka, ni običajna za izraščanje zob. Dajte punčki Calpol, mažite s Calgelom. Če bo jutri vročina še tako visoka, se raje pojdite pokazat, kot pa da bi kaj spregledali.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni dr. Tanč še enkrat,

deklici je danes čez dan vročina zrasla največ do 37,2, zato sem smatrala, da se bo stanje izboljšalo in nisva šli do zdravnice. Zvečer pa se je vročina zopet dvignila na 38.4 :((

Najbrž ne kaže drugega kot da jutri oddidemo k zdravnici,čeprav bo morda do zjutraj vročina spet padla – kaj menite?

Hvala za vaš odgovor in LP!

Ja, danes se le pojdite pokazat, to ni samo običajno izraščanje zob.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close