Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje z dojenčkom na letalo?

z dojenčkom na letalo?

Živjo punce!

Čisto informativno me zanima, če ima katera izkušnje potovati z letalom z majhnim dojenčkom starin 2-3 mesece? Je dobro, ni dobro, na kaj je potrebno paziti…? Kolikšna starost je minimun za dovoljenje za na letalo? Čeprav je moja zlata pikica mala še v trebuščku, malo razmišljam vnaprej. Tisočkrat vam hvala za vsako informacijo!!!!

Pobožajte trebuščke in uživajte v brcikah!! :))

Nina

Jaz sem bila zaradi življenja v tujini z najstarejšim sinom kar nekajkrat na avionu in to ni bil niti najmanjši problem. Prvič je bil star manj kot 3 mesece. Na avion sem ga nesla v lupinici in ga vedno imela na sedežu poleg sebe. Vedno sem pri čekiranju prosila za sedež čisto spredaj v letalu, ker imaš tam pred seboj največ prostora. Pri vzletanju in pristajanju sem ga imela pri sebi v naročju pripetega. Stevardesa ti da poseben pas, ki ti ga pripne na tvoj varnostni pas in pa okoli otroka. Med vzletanjem in pristajanjem sem ga poskušala dojiti, ker to dojenčku pomaga pri izenačevanju pritiska v ušesih.
Pri meni ni bilo nikoli nobenega problema. Na srečo niti jokal ni ipd. Vedno sem bila na avionu z njim sama brez moža, pa so mi stevardese vedno priskočile na pomoč (ali pa potniki – vendar razen redkih izjem vedno tujci). Čez nekaj let sem šla na avion tudi sama s triletnikom in dvomesečnim dojenčkom in sem “preživela”.

[url=http://www.babysfirstsite.com][img]http://www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/101889.birthday.png[/img][/url]

Elana,
resnično se ti zahvaljujem za tele informacije, si me kar lepo potolažila.. Slišala sem še namreč, da otrok šele od 3 mesecev dalje razvije imunski sistem in da ni dobro, če je prej v večji množici ljudi. No, ena mi je še rekla, da je slišala, da je otrok na takšen način oglušel..Ima še katera kakšne izkušnje?
Pozdravčke vsem!

Nina

Mene tudi zanima, kako je s potovanjem tako majhnih otrok. Midva planirava let čez Atlantik, ko bo pikec star 2 meseca, če bo seveda vse v redu in če bo pediater dovolil.

Živjo,
ja, tudi midva planirava let čez Atlantik na Kubo… Sedaj pa zbiram mnenja. Mala bi bila takrat stara 2,5 meseca.. Kje se še lahko pozanimam?

Jaz nameravam vprašati pediatra. Sem pa že razmišljala, da bi poslala vprašanje na forum Pediatrija, kjer odgovarja pediatrinja Tanč. Meni se z inf. še ne mudi tako zelo, ker imam PDP šele v decembru. Kdaj pa potujete vi?

Jaz imam rok konec novembra, potovanje bi naj bilo pa v prvi polovici februarja.. Malo imam pomisleke, vendar upam, da mi jih bodo ovrgli! 🙂 Kdaj imate pa vi namen potovati?

mi bomo tudi potovali čez atlantik in sicer na karibe,naš pikec bo takrat star 8 mesecev. po moje sam let ni problem,malo me je samo strah da bi tam kaj zbolel oz. da bi dobil kakšno reakcijo na njihovo hrano.
samo letenje pa po moje ni nič takega;kaj pa otroci raznih zvezdnikov?! oni so non stop na letalih.

Jaz imam rok konec decembra in nameravam na pot v februarju. Sem malo prebrala in ugotovila, da je največji problem izenačevanje pritiska med vzletanjem in pristajanjem. In posledično to lahko vpliva na sluh. Takrat naj bi otroku ponudil nekaj za piti. Ker bo to moj prvi otrok, ne vem kako bo izgledalo, če se ravno takrat ne bo hotel dojiti.

Res naj vas ne skrbi kako bo na letalu in če je lahko kaj narobe ipd. Na letališčih sem videla veliko majhnih dojenčkov. Kot sem napisala jim med vzletanjem in pristajanjem ponudite nekaj za popit ali jih pa podojite, pri nas je bila tudi duda takrat v redu. Dojenček sam ne ve kako izenačevati pristisk v ušesih in s pitjem mu pa lahko to pomagate storiti.

Ko je bil moj otrok že malo večji, sem mu pa za na avion vedno kupila novo igračko in mu jo pokazala šele na avionu, tako da je imel v času leta nekaj novega in zanimivega za igro.

Meni je na Canadairu bil še največji problem, če se mi je dojenček pokakal, ker je tam tako malo prostora, da ga previješ. Sicer pa do aviona prideš z vozičkom, pred avionom voziček oddaš in na avion vzameš, če je v njem dovolj prostora samo lupinico. Če imaš še kaj ročne prtljage (torba s plenicami itd) ti pa že drugi pomagajo nesti.Jaz imam s tem samo pozitivne izkušnje. Ko je bil otrok že večji mu pa tudi nisem nikoli dovolila, da bi hodil po letalu ali da bi vstal s sedeža ipd. Sploh ni vedel, da to lahko počne. Res pa je, da leti niso bili daljši od 2 ur.

[url=http://www.babysfirstsite.com][img]http://www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/101889.birthday.png[/img][/url]

Tudi pri meni bo to prvi otrok in komurkoli omenim to možnost, ima negativno reakcijo, češ, kaj mislim mučit ubogega dojenčka…

Pa kaj je z vami? Kaj pa ima 2,5 mesecni otrok od tega, da 10 ur leti v avionu in pristane na Kubi??? O , moj bog. A ne mores s tole Kubo malo pocakat? A ves da taki majhni otroci nimajo sposobnosti uravnavati pritiska v glavi in da jih prav boli v usesih med vzletom in pristankom?

Nazadnje sem letela v Dominikansko republiko. Tja 11 ur, nazaj 8 ur. Na letalu so bili tudi otroci. Od cist negodnih dojenckov, do takih malo vecjih in tudi takih ze prav velikih. Med njimi je bil en cist mali dojencek, ki je na poti nazaj od 8 ur tulil priblizno 6 ur. Drl se je tako ogabno, da je malo manjkalo, pa bi se mi zmesalo. Nekateri potniki so se zaceli pritozevat posadki. Jih cist razumem, ker je bilo neznosno. Starsema je bilo seveda nerodno in sta se opravicevala, ampak zakaj pri bogu milem mores novorojencka vlačit iz Amsterdama v Dominikansko republiko in nazaj?? Ce ze mores it na letalo si vsaj zberi tako destinacijo, kjer polet traja max 2 uri. Ne pa Kuba. Lepo te prosim. Prizanesi otroku in drugim potnikom.

In ena pravi, da sam polet z letalom ni nic. Kako ste nekateri neodgovorni. Ze meni, ko sem odrasla oseba, je 8 in vec ur v letalu muka, kaj sele otroku. In otroci zvezdnikov? Ti se derejo v svojih in ne javnih letalih.

Glede na to, da sem že letela čez Atlantik ne bi NIKOLI na tak let spravila dojenčka. Ja in tudi takrat je bil z nami dojenček, ki je od 10 urnega leta 8 ur tulil. Sem pa letela z 10 mesečno hčero 2 uri in je bilo ravno za zdržat. Drage mamice, razmišljajte tudi o časovnih pasovih, ki tudi na vas ne bodo vplivali ravno lagodno.

Jaz sama izkusenj se nimam. Imam pa sodelavke in Juzne Afrike in Indonezije, ki so v casu porodniske z dojencki starimi od dva do tri mesece letele domov. Brez problemov, so rekle. Le pri vzletu in spustu so jim dale flaske zaradi pritiska. Na daljsih letih dobis tudi manjso kosaro od spredaj (pred sabo), kamor lahko polozis otroka.

Ali ima katera še kakšno pozitivno izkušnjo?
Hvala!
nina

Mene pa samo zanima kaj boste imeli od izleta na Kubo z malim dojenčkom? In kaj bo imel dojenček od tega? Pa let gor al dol. A ne bi raje počakala še kakšno leto in bi si potem, enkrat ko bo mali malo večji, privoščila res lep izlet od katerega boste nekaj tudi imeli.

Prve mesece se še navajaš na starševstvo in takrat so najlepši trenutki, da se posvetiš sebi in otročku in začneš uživati družinsko življenje. Za moje pojme izlet na Kubo ne spada v ta čas.

Sicer je pa odločitev seveda tvoja.

Dojenčku je pa res vseeno, kje je… :))

Moram povedat, da je to službeno potovanje brez obveznosti, kjer greva oba in me zanima, če bi to izkoristila (seveda z dojenčkom) ali ne… Naslednjo leto namreč takšnega potovanja ne bo…
Sedaj le zbiram mnenja in sem vsakega vesela!
Hvala..
nina

pa še to, da sem prepotovala že vse celine in vem kako tako dolga pot izgleda. Zanima me pa samo, kako takšno pot prenese 3-mesečni dojenček..

Hja od vseh teh zadev bi me se najbolj zanimalo kaksna bo zdravstvena oskrba dojencka na Kubi, ce bi zbolel. Otrok namrec takrat se ne bo cepljen proti nicemur. Upam, da ga dojis, vendar ni hec ce bi slucajno dobil drisko …. Skratka, bolj kot vsa vprasanja o letenju bi me mucilo vprasanje: Kaksna bo zdravstvena oskrba na Kubi, ce bo otrok zbolel. Vse drugo boste ze nekako preziveli.

New Report

Close