Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Zavarovanja AO + kasko zavarovanje, nakup novega avtomobila in prenos

AO + kasko zavarovanje, nakup novega avtomobila in prenos

POzdravljeni,

moje vprašanje je malce bolj “zakomplicirano” 🙂

Imela sem prometno nesrečo (nič kriva), moj avto je bil ocenjen kot totalka, odločila sem se za nakup novega (rabljenega), tu pa se mi pojavi nekaj vprašanj glede zavarovanja.

Trenutno imam pri AO bonusa 15%.

Za moj poškodovani avto sem imela zavarovanja urejena kot sledi:
– AO poteče februarja 2008 in ga odplačujem na obroke preko trajnika,
– kasko zavarovanje je bilo sklenjeno naknadno (nekaj mesecev kasneje) in mi je poteklo ravno te dni, zaenkrat ga še nisem podaljšala, ker sem se odločala o možnostih.

Odločam se na kup močnejšega avtomobila.

Zdaj pa me zanima:

– kako je z obstoječim zavarovanje, ki v resnici še ni bilo odplačano in ki poteče februarja – kako izvedejo ta prenos / povračilo zavarovanja?

– ali to novo AO zavarovanje sklenem samo do februarja in doplačam razliko za močnejši avto ter nove tablice?

– kako je z “napredovanjem” v višji bonitetni razred, kdaj napredujem?

– kasko najbrž normalno vplačam takrat, ko avto registriram, oz. ga vplačam samo do februarja?

Tole je zame čisto preveč zapleteno. Res potrebujem pomoč 🙂

Hvala.

Pozdravljeni, poskušala Vam bom odgovoriti na Vaša vprašanja, videla boste, da ni taaakooo komplicirano:)))

– kako je z obstoječim zavarovanje, ki v resnici še ni bilo odplačano in ki poteče februarja – kako izvedejo ta prenos / povračilo zavarovanja?

Ker je vaš avto ocenjen kot totalka , ga kar najhitreje odjavite iz prometa. Upravičeni ste do povračila razlike cestne takse.(Zahtevajte obrazec za povračilo). Na osnovi odjavljenega prometnega dovoljenja Vam bodo na zavarovalnici, kjer imate zavarovanje zaključili tudi zavarovalno polico. Ker plačujete na obroke, se Vam trajnik prekine in se naredi obračun do dne , ko ste avto odjavili.

– ali to novo AO zavarovanje sklenem samo do februarja in doplačam razliko za močnejši avto ter nove tablice?

Če boste kupili novo vozilo, ga boste zavarovali za celo leto. Če kupite rabljeno vozilo, ga boste zavarovali do skadence ( do dne, ko avtomobilu še velja tehnični pregled in je plačana cestna taksa). Te podatke boste razbrali na zadnji strani prometnega dovoljenja.Pri rabljenem vozilu Vam ni potrebno kupovati novih tablic, ker te lahko ostanejo na vozilu.Vaših tablic ne morete več uporabiti !!

– kako je z “napredovanjem” v višji bonitetni razred, kdaj napredujem?

Za “napredovanje ” v višji premijski razred je potrebno imeti vozilo zavarovano 11 mesecev, to pomeni, da boste vi sedaj v vsakem primeru imela še 11.premijski razred ( 15 % popusta).

– kasko najbrž normalno vplačam takrat, ko avto registriram, oz. ga vplačam samo do februarja?

Tudi pri kasku je odvisno, katero vozilo boste kupila.Če kupite novega, boste zavarovanje naredila za leto dni, v primeru rabljenega je pa to odvisno od Vas. Ker kasko ni obvezno, si sami določite. Lahko do skadence in potem po preteku vse skupaj naredite za celo leto, če pa želite, lahko avto registrirate takoj za celo leto. Meni osebno to ni všeč, ker je potrebno potem preveč gruntat, kdaj kaj poteče.

Upam, da vam je sedaj stvar kaj bolj jasna, če ne, me prosim še vprašajte.

Lep poletni pozdrav

****************** Andreja, zavarovalni zastopnik 051-399-125

Pozdravljeni,

hvala za vaš hiter odgovor. Stvari so mi bistveno bolj jasne, imam pa samo še nekaj vprašanj :).

Odločam se za nakup rabljenega vozila, ki pa je – kolikor je meni znano oz. če sem prav razumela – že odjavljeno iz prometa (šlo je za testno vozilo). Ali to pomeni, da ravno tako vplačam vse skupaj do skadence ali gre potem zavarovanje za celo leto?

Pri serviserju / zastopniku vozil so mi ponudili, da vse, tudi zavarovanja, uredijo namesto mene. Ali se to res da oz. se mi zdi, da se to pri mojih plačilih in obrokih preveč zaplete?

Obrazec za povračilo cestne takse pa najbrž dobim tam, kjer uredim AO in kasko (za kasko se bom odločila, ker gre le za 10 mesecev staro vozilo)?

Pa še nekaj glede napredovanja v višji bonitetni razred – kdaj konkretno bom torej jaz lahko napredovala v višji bonitetni razred, če mora biti vozilo za to zavarovano 11 mesecev? Šele avusta 2008 ali morda celo novembra 2008? Pri tako dragih zavarovanjih vsak odstotek popusta nekaj pomeni.

Dobro jutro,

včasih so pač potrebni hitri odgovori:))…ćez teden dni Vam vse skupaj ne bo nič koristilo..

– že odjavljeno iz prometa (šlo je za testno vozilo). Ali to pomeni, da ravno tako vplačam vse skupaj do skadence ali gre potem zavarovanje za celo leto?
Če je vozilo odjavljeno, boste morala plačati zavarovanje in cestno takso za celo leto.( razen, če niso naredila povračila cestne takse, potem gre vse do skadence. )

Pri serviserju / zastopniku vozil so mi ponudili, da vse, tudi zavarovanja, uredijo namesto mene. Ali se to res da oz. se mi zdi, da se to pri mojih plačilih in obrokih preveč zaplete?
Nič se vam ne more zaplesti, saj imajo prodajalci vozil isti program za zavarovanja kot zastopniki. Prav tako Vam bodo odprli trajnik in boste imeli plačila na obroke.Če imate svojega zastopnika, Vam vseeno predlagam, da vam zavarovanje naredi on, da se imate v primeru škode na koga obrniti. (Ko jaz naredim zavarovanje, se s tem tudi zavežem, da zavarovancem pomagam ob škodi.)

Obrazec za povračilo cestne takse pa najbrž dobim tam, kjer uredim AO in kasko (za kasko se bom odločila, ker gre le za 10 mesecev staro vozilo)?

Obrazec boste dobila tam, kjer boste odjavila svoje poškodovano vozilo.

Pa še nekaj glede napredovanja v višji bonitetni razred – kdaj konkretno bom torej jaz lahko napredovala v višji bonitetni razred, če mora biti vozilo za to zavarovano 11 mesecev? Šele avusta 2008 ali morda celo novembra 2008? Pri tako dragih zavarovanjih vsak odstotek popusta nekaj pomeni.

Vas popolnoma razumem. Žal se obveznega zavarovanja ne da prekiniti brez odjave lastništva ali prenosa le tega na drugo osebo ( kupoprodajna pogodba) Če se sklene zavarovanje za krajši čas( npr.za pol leta) pa je premija višja.Zato mislim, da boste šele naslenje leto lahko uveljavljala dodatnih 5 % popusta.Vem, da boste tukaj na izgubi, toda žal le tako.
To zelo občutijo preprodajalci vozil, ki vozila prijavljajo in odjavljajo, tako da nikakor ne pridejo do bonusa.

Lepo Vas pozdravljam, želim srečno vožnjo z novim vozilom, da bo avto služil tistemu, čemur je namenjen…:)))

****************** Andreja, zavarovalni zastopnik 051-399-125

Pozdravljeni,

še enkrat hvala za odgovor.

Od kod pa ste sicer in ali ste omejeni “prostorsko” omejeni glede zastopanja?

Imam sicer “agenta”, ki pa mi zadnjič ni vedel niti povedati, če mi iz moje kasko police pripada nadomestni avto ali ne (oz. ni imel časa preveriti, kar seveda razumem, samo nekako pričakujem, da me tudi pokliče kasneje ali pa da se dogovoriva za kako uro, ko bi šla lahko skupaj čez moja vprašanja).

Lep pozdrav,

Saša

Jaz nisem nič “prostorsko” omejena, delam po celi Sloveniji,” pridemo tudi nadom, hehe:))) “

Lahko me pokličete na 051 399 125, ali mi pišete po mejlu : [email protected].

Pozdravčka
A.

****************** Andreja, zavarovalni zastopnik 051-399-125

New Report

Close