Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja prometna nesreča in policija

prometna nesreča in policija

Pozdravljene!
Zanima me, če kakšna ve ali v primeru prometne nesreče pri kateri ni prišlo do povzročitve telesnih poškodb ni upravičen klic na policijsko postajo in pravica do zapisnika. Zgodila se nam je lažja prometna nesreča z otokom v avtu v kateri so bili trije avtomobili precej poškodovani. Povzročitelj je bil zelo vinjen, na prihod policije smo čakali pol ure čeprav je postaja oddaljena 500 metrov od kraja nesreče. Policaja sta nas po prihodu nadrla, da se v takem primeru njih ne kliče. Ob našem odgovoru, da je povzročitelj zelo vinjen in se želi v takem stanju odpeljati naprej je rekel, da to ni njihova stvar naj si že izmenjamo kupončke, izpolnimo poročila in nehamo težiti. Zanima me ali je zakon zares tako napisan, da v takih primerih policija nima nobenih pooblastil za ukrepanje. Ne razumem, včasih te skoraj v zapor spravijo zaradi napačnega parkiranja ali minimalne prekoračitve hitrosti potem pa taka izkušnja v Ljubljani.

Jaz bi storila isto kot vi. Poklicala policijo. Ali je to zakonsko urejeno ali ne, ne vem, mislim pa, da oni morajo priti, če jih pokličeš.
LP, Meti

Če želiš uveljavljati kasko zavarovanje, je obvezen policijski zapisnik.

V takem primeru bi tudi jaz poklicala policijo.

LP

Če želiš, lahko pri nas še vedno tudi za najmanjšo prasko pokličeš policijo in oni so dolžni priti. Kar za sabo potegne to, da nekdo faše kazen za prekršek. Če pa si ti povzročitelj in ne rabiš zapisnika, potem je tebi bolj ugodno, da se zmenite sami, ker ti v tem primeru ni treba plačati kazni.

LP

IrenaK

Groza, če kljub pijanemu vozniku policija noče ali se ji ne ljubi ukrepati.

Jaz sem poklicala policijo v primeru, ko nisem bila povzročitelj nesreče, hkrati pa je povzročiteljica trdila, da sem jaz kriva. Policija je kar dolgo hodila, so mi pa že ob klicu povedali, da bo za čakat… Na žalost me je potem nadrl in začel ustrahovati še povzročiteljičin mož, ki je znan slovenski mladinski pisatelj.
Meni niso policisti nič težili zakaj in kako, premerili so vse in dali gospe še listek za prekršek. Se je pa najbolj čudil vsej zgodbi povzročiteljin zavarovalničar, je rekel, zakaj si nismo samo kupončkov zamenjali?

Če zadeva ni čista in ti težijo imaš vso pravico poklicat policijo, drugič naj ti sami povedo po katerem členu katera zakona niso dolžni priti. Meni se zdi, da so te le malo ustrahovali.

Ker je povzročitelj bil vinjen, mu sledi kazen za prekršek CPP.
Napiši pritožbo na policijsko postajo, v vednost jo pošlji Policijski upravi Ljubljana.
Seveda so zopet dokazali, da dec dedca ščiti!

Mi smo bili v isti situaciji, udeležen je bil celo en tujec. Tudi nas so najprej nadrli, potem pa sem jaz zaigrala strašno naivko, da nimamo pojma, kaj je treba narediti (po svoje je bilo to res) in sta se policaja malo omehčala – pomagala sta izpolniti papirje, vendar od sebe nista dala nič uradnega, ne žiga, podpisa, zapisnika, karkoli. Pa je vseeno šlo – tudi kasko, pa tuja zavarovalnica itd. Samo dolgo je trajalo.

Mi smo vedno pokicali policijo,ceprav je bila le materialna skoda in nikoli ni bilo tezav. Policija je zaradi nas tukaj in ne obratno! To se bodo morali nauciti tudi tisti njihovi predstavniki, ki so na to pozabili. Skoda, da ste naleteli ravno na take.

Jaz sem imela pa enkrat prometno nesrečo, pa tudi na željo povzročiteljice nismo klicali policije, ampak smo sami napisali poročilo o nezgodi in to. Končalo se je pa tako, da si je povzročiteljica kasneje premislila in je krivdo zanikala (ker je imela še ene stare grehe). In ker ni bilo policijskega zapisnika, je zavarovalnica krivdo pripisala obema. In sem bila precej na škodi.

Če se mi še kdaj zgodi kaj podobnega, kličem policijo, pa tudi če bo samo majhna praska! Če jih pokličeš, morajo priti. Takole na lepe oči pa jaz ne padam več, me je izučilo. :(((

Za prometno nesrečo, v kateri ni telesnih poškodb, NI NUJNO, da pokličeš policijo. Če je bila policija obveščena, je dolžna obravnavati nesrečo.

Lažje je, če se sam zmeniš, sploh če si kriv, ker se izogneš kazni (beri plačilnemu nalogu…) s strani policije. Drugo pa je, če imaš kasko – potem potrebuješ policijski zapisnik (zavarovalnico zanima, ali je kdo vozil pod vplivom alkohola – potem kasko ne prizna in neke take finte)

Od patrulje pa je bilo zelo nesramno in nekulturno, kako so se obnašali.!!

Po prigodi znanke tudi jaz za najmanjšo nesrečo kličem policijo.
Njej se je zgodilo tole.
Na Cankarjevi v Ljubljani, sta se še z eno žensko butnili z ogledali. Škode minimalno, težko reči kdo je kriv. Cankarjeva je res ozka ulica, kjer se dva avtobomila težko srečata. Druga voznica je na vsak način skušala prevaliti krivdo na prijateljico, ta ji ni hodela dati kar tako kupončka, ampak je želela poklicati policijo.
Potem se je ženska premislila in prijateljico vprašala, če se strinja z delitvijo krivde, vsaka plača škodo na svojem avtu in to je to. Prijateljica je pristala.
In čez nekaj dni se pri njih doma pojavi na vratih policaj, ki išče prijateljico zaradi pobega z mesta nesreče. Jo je una prijavila. Težav do konca in naprej.

Lola -------------------------------------------------------------------------- Ne more biti učitelj, kdor ne zna biti učenec /B. G. Morales/

Rešitev je, da obe izpolnita evropsko poročilo, ki ga obe stranki tudi podpišeta… pol nimaš več kaj spreminjati…

New Report

Close