Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina IZVID- HIPERTIREOZA

IZVID- HIPERTIREOZA

Pozdravljeni!

Med porodu in nekaj tednov prej so mi ugotovili visok tlak in hitro bitje srca. Ker se stanje ni izboljšalo so me poslali na ponoven pregled, kjer so mi ugotovili malo povečano ščitnico, nato so mi še pregledali kri in vodo. Dane dobim izvid – HIPERTIREOZA.
kRVNI TESTI SO SLEDEČI: L 5.3, E 4.42, hb 128, HT 0,383, MCV 86,6, MCH 29,0. MCHC 335, RDW 15,0 HDW 25,8 TROMBOCIDI 330. MPV 6,5, TROMB.. MPC 294, ERCI MAKROCITI 0,3 ERCI MIKROCITI 2,3, ERCI. HIPERKROMNI 1,0, ERCI. JIPOKROMNI 0,6, UREA 4,6. KREATININ 65, NATRIJ 135,5, KALIJ4,93, KALCIJ LON 1,2658, KLORIDI 98, TSH 0,012, FT3 11,79, FT4 32,71. Prebrala sem ,da gre za povečano ščitnico. Vprašala bi vas, če se morda spoznate, kako je povečana. Bom morala na tablete? aja, še to. Najvišja vrednost tlaka je bila 178/102, nato nekje 160/45, utrip pa 118.
Naročena sem še na 24 urno merjenje tlaka, jemala propanolol, sedaj ga ne več.
Lepo prosim za razlago

Spoštovani!

Na vrsti bo zdralvjenje ščitnice, ki preveč deluje. Sam tlak je trenutno vzporedni problem in niti ne vem, čemu so se zapčičili najprej v to. Dokler dojite vam bodo verejtno morali še naprej dajati zdavila za umiritev tlaka in ritma, vendar bo slej ko prej potrebno jemati zdraivla, ki zavirajo dleovanje ščitnice, ali pa uporabiti radiojod. oboje pa bo možno po dojenju, ali pa ga bo potrebno prekiniti. Odvsino od vašega počutja in splošnega stanja. Nočem vas strašiti, vendar je stanje takšno, a bo najbrž ob nižanju TSH in dodatnih znakih zaradi povečanegadelovanja ščitnice zdravljenje treba začeti čim prej. Sicer ni življenjsko nearvna bolezen, je pa precej nadležna, dokler se delovanje ne uredi na tak ali drugačen način.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Najlepša hvala za tako hiter odgovor, vendar mi ni jasno, zakaj je povečana saj nimam tipičnih znakov za obolelo ščitnico, le hiter srčni utrip. Ne hujšam, kvečjemo obratno, edino kar opažam je , da me roke in noge, ter mišice bolijo. Sem utrujena, edino kar me jezije, da sem zelo pozabljiva, včasih hočem kaj povedat pa se ne spomnin stavka. Prve tri tedne po porodu sem imela vsak dan vročino. Nisem mogla vstat. Nato pa so se začele težave z dojkami, zato sem morala dojenje prekiniti. Ali mislite da se je ščitnica povečala po porodu? ali so odstopanja velika. malo sem brala o ščitnici, samo so tako različni rezultati, da mi ni čisto jasno. Ali bi lahko bilo od epiduralne, ali pa splošne narkoze, ki sem ju prejela po porodu?

Hvala še enkrat, raje vprašam vas, ker ko pridem do zdravnika vse pozabim. Aja, pa še to, zjutraj imam zelo zatečene roke, ali je tudo to znak za obolenje?

Spoštovani!

Nekaj težav je zaradi ustrujenosti ob večjih obrtemenitvah zaradi otroka in posvečanja predvsem skrbi za otroka. Dela p jih je lahko zaradi že nekoliko pretiranega delvoanja ščitnice. Tirolog bo opravil dodatne preiskave, k ibodo pokazale, v katero smer naj bi šlo zdravljenje, če bo potrebno. Res pa so znaki mešani. Najpogosteje se moteno delovanje ščitnice pojavi kot avtoimuni odziv zelo verjetno an kkašno infekcijo in ne na kaj drugega.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close