Najdi forum

hipotekarni kredit

Z možem sva v končni fazi zidave hiše. oz nama manjka samo še celotna notranja oprema. Predvidevavam, da nama bi zadostoval kredit v vrednosti
cca pet miljinov sit.
Pregledala sva že vse situacije in kot kaže bova lahko to speljala le, da bova vzela hipotekarni kredit. (ker sva že obremenjena s krediti in nebi mogla drugače dobiti takšno vsoto na navadne stanov.kredite.)
Zanima pa me slednje:
Katera dokumentacija se mora ponavadi predložiti?
Koliko stane cenitev objekta?
Kakšne izkušnje imate? Kje se najbolj splača?
Za odgovore se vam že naprej zahvaljujem!
lp

Če sem prav razumela…imata OD že oba polno zaseden s krediti?

Če je odg. JA, potem tudi hipotekartni kredit ne pride v poštev. Prav tako, četudi zastavita hipoteko, se ugotavlja vajina kreditna sposobnost, kar pomeni, da se vama pri izračunu upoštevajo tudi obremenitve, ki jih že imata.

Pri teh kreditih pa je potrebo večina zneska črpati na podlagi predračunov, ne dobi se samo gotovina!

Lp

Ne osebni dohodek ni v celoti zaseden, ampak ostaja premajhen znesek
in zato bi navadnega kredita dobili manj pa še poroka težko dobiš, zavarovanje pa je ful drago.
Prav zato me zanima koliko ponavadi pride znesek cenitve objekta, ker me to zanima tudi za staro hišo. Ali je kakšna razlika če se oceni hiša stara 40let ali novogradnja?
Da pa moraš kredit porabiti v večini s predračuni mi je pa znano ja:((
lp

Natančne informacije o hipotekarnih kreditih vam bo lahko posredoval finančni svetovalec na št. 041 449 861.
LP

Kredita lahko dobiš samo v okviru preostanka na OD, tudi če zavaruješ s hipoteko…

Sicer pa ugodno rešitev želim, mogoče je pa to res odvisno od banke!!!

🙂

Predhodnice- to ni res.

Hipotekarni kredit ni odvisen od OD, temveč od vrednosti nepremičnine!
Bodo pa taki krediti pri nas na voljo predvidoma v novembru.

LP

Hja, … odvisno od banke. Na nekaterih bankah pač ne gre!!!

🙂

Po vsej verjetnosti pod imenom ‘hipotekarni kredit’ v naših bankah tržijo nekaj drugega-? Vsekakor je to poimenovanje zelo napačno!
Pravi hipotekarni kredit je odvisen LE od vrednosti nepremičnine in jih pri nas ŠE NI. Zagotovo pa vem, da bodo na voljo v novembru oz. konec tega leta.

LP

In kje je to pr “vas” če smem vprašat. Midva planirama to itak za drugo leto
in zato iščem najboljšo rešitev.
Tudi sama sem smatrala da je hipotekarni kredit vezan na vrednost hipoteke in ne na OD?

Anny, ali mi lahko poveš kdo bo ponudil pravi hipotekarni kredit?

Hvala in lep pozdrav,

Natalija

Sama nisem strokovnjak za to, sem se pa pred kratkim o tem pogovarjala s finančnim svetovalcem- zgoraj sem vam napisala tel. št., pa ga same vprašajte, kaj natančno vas zanima. Dal vam bo preverjene in zanesljive informacije.
Mene osebno tak kredit zanima, ker bi rada dobljen denar naložila.

Lep dan(-:

Hahaha, spet ena varuianta finančnega svetovalca…

Kaj ni malo nazaj Deja K propagirala nekaj takega?

Vezava kredita brez vračila glavnice z vlaganjem v vzajemne sklade?

Dajte, gospe, preden greste v to, pozanimajte se, kaki so donosi vzajemnih skladov, koliko obljubljajo BNP skladi in kakšne so obrestne mere…

Ko sem šel zadevo preračunavat, sem ugotovil, da vam svetovalci poberejo cca 15 % donosa , drugače povedano, obrestna mera je za cca 15 % p.a. višja, kot propagirajo. Preračunaval sem tisto varianto BNP.

Drugače pa je klasičen hipotekarni kredit kredit, ki ga dajejo hipotekarne banke (to pozna zahod). Denar dobijo s prodajo obveznic na trgu, z njim financirajo izgradno hiš oz. stanovanj in potem stanovanja prodajo tako, da vpišejo na ta stanovanja hipoteko.

Z vračili anuitet pa se poplačujejo anuitete obveznic. Predvsem je pomembno, da pri takih kreditih vedno sodeluje država.

Hipotekarni krediti pri nas niso možni zaradi stanovanjskega zakona. Problem je v tem, da če nekdo ne plačuje obveznosti iz kredita, ni enostavne variante za izselitev neplačnika.

Na tem področju imamo še ostanek socializma – stanovanjska pravica je močnejša od lstninske. Tako da v bistvu lahko lastnik stanovanja odpove kredit, neplačnika pa nemore izselit…

Ne nasedajte finančnim svetovalcem…

Za vaju mislim, da bi bilo ceneje razmisliti o kaki sell and lease back varianti, kot variante vezanih produktov…

No, za kredit dvomim, da ga bosta dobila, odvisno od vajinih plač… Tako da je to tako specifična situacija, da bi vaju itak osebno obravnavali.

Za sell and lease back pa potrebješ ZKI, mlajši od 30 dni, cenitev (cena je stvar dogovora, odvisna od vrednosti nepremičnine), zaračunajo ti jo od 30 do lahko tudi nekaj sto tisoč SIT, ali verigo pogodb, če nepremičnina ni vpisana v zemljiško knjigo, dokumentacijo o plačah in drugih dohodkih ( pri SLB štejejo v dohodke tudi druge prilive, ki so dokazljivi.

No pa pojdi, očitno je to moderen izraz še k finančnem svetovalcu na banko ali leasing hišo…

No, da bo informacija bolj natančna:

http://www.financnosvetovanje.s4u.org/financniportal/hipotekarni.htm

New Report

Close