Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Ostra bolečina v gležnju

Ostra bolečina v gležnju

Pozdravljeni!
Včeraj se mi je zgodilo nekaj čudnega. Zvečer me je kar naenkrat začel boleti gleženj – ostra bolečina in občutek, kot da je vkleščen živec. Bolečina je prišla iznenada, nisem nič nerodno stopila. Na nogo lahko stopim samo tako, da hodim po zunanjem delu stopala, sicer pa je bolečina prehuda. Bila sem prepričana, da bo čez noč minilo, toda zjutraj je bilo isto, če ne še hujše.
V teh dneh sem bila v bolnišnici na obisku na revmatološkem oddelku. Ali je možno, da bi se česa nalezla?
Dojim tudi 8-mesečnega sinka – ali bi bolečina bila lahko povezano s kalcijem?
Hvala vam za vaš odgovor.

Nataša.

Spoštovani!

Ali je po tem času že minilo? Včasih se lahko pritisne na del sklepne ovojnice in povzorči tako težavo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani,
Šele zdaj sem videla, da ste mi odgovorili na moje vprašanje.
Bolečina se še vedno pojavlja – občasno in iznenada. Resnično imam takrat občutek vkleščenega živca (čeprav verjetno ne gre za to). Zaboli me na notranji strani gležnja, bolečina se širi navzgor. Čez 5-10 minut popusti. Včasih je ves dan vse v redu, včasih pa me ta ostra bolečina preseneti enkrat ali dvakrat v istem dnevu.
Prosim vas za mnenje – naj stopim do zdravnika, ali bo morda minilo samo od sebe? Sem namreč ena tistih ljudi, ki običajno obiščejo zdravnika šele takrat, ko je res nujno in nevzdržno. Strah pred belimi haljami pač…

Spoštovani!

Dvomim, da vam lahko zdravnik (tudi ortoped) kaj velikega pomaga. Zaenkrat poskušajte z masiranjem in previdnim razgibavanjem. Ob bolečinah pa s hlajenjem.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close