Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Obračanje glavice v desno

Obračanje glavice v desno

Pozdravljeni,

Z iskalnikom sem si že skušala pomagati, a konkretno odgovora na moje vprašanje nisem zasledila.

Gre za to, da je moj 7 tednov star otrok pred cca. 10-14 dnevi začel ob nošenju v naročju glavico nenenhno obračati proti desni strani (kot da bi želel nekaj videti desno od moje rame, nekako je njegov liček na mojem levem bicepsu – če ga nosim tako, da je glavica na levi). Tudi ko ga obrnem tako, da je glavica na npr. drugi, desni strani, jo spet obrača in tokrat spet proti desni strani… Torej verjetno ne gre za to, da bi nekaj gledal. Tudi ko se dojiva, se zgodba ponovi. Na levi strani tako (ker se obrača na desno) ni težav, na desni strani, pa prvotno spet gleda nekam v desno in mi šele po tem, ko ga z bradavico po desnem ličku nekako “namamim”, obrne k meni v levo. Ali še počakam kakšne mesec do obiska pri pediatru in se bo situacija popravila sama od sebe, ali pa bi morala na pregled že prej?

Tudi ko leži na hrbtu, večkrat leži tako, da ima glavico obrnjeno v desno, včasih tudi v levo. Pri pasenju kravic večinoma položi glavico dol na desni liček, na levo skoraj nikoli. Res pa je, da npr. ko gre spat, lahko leži tako na desni, kot levi strani.

Ne vem, ali se mi samo dozdeva, vendar se mi zdi, da odkar se je pojavilo to, tudi kravice pase tako, da ga nekoliko zanaša v desno, pa tudi glavico, kar se prej ni dogajalo. Tudi če ga nosim tako, da imam glavo na prsih in gleda naprej, je zdaj glavica nenadoma nekoliko nagnjena na desno, prej pa je bila navadno v sredini?

Zdaj tudi bolj pazim na handling, vendar me te nenadne spremembe skrbijo.

Prosim za pomoč.

Hvala in lp.

Pozdravljeni, lina7,
kot opisujete, gre verjetno za položajno zadevo. Verjetno je položen tako, da v posteljici gleda proti vam, če je tako, ga polagajte na drugo stran-glavico tam, kjer je sedaj imel nogice. Sedaj se bo moral obračati na svojo levo, še vedno pa bo gledal v vas. Potrebno je sitmulirati obračanje tudi v levo, da preprečimo delovanje enega od refleksov (atonični vratni refleks na ekstremitete), ki pri obrenjeni glavici vzpodbuja tudi uvijanje trupa v to smer.
Če vam ne uspe, se pogovorite s pediatrom.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close