Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Prvič sam v vrtcu – mami je hudo!!!

Prvič sam v vrtcu – mami je hudo!!!

Pozdravljeni!
Nas mali soncek je danes prvic sam v vrtcu. Prejsnji teden sva ga z mozem uvajala in je bil kar precej na naju navezan. Vsake toliko je prisel po malo carte. Danes pa sva ga prvic pustila za 4 urce samega tam in sem kar nestrpna, kako bo, ko me bo z ockami iskal in me ne bo nasel. Kako bo jokal… smrk…
Zanima me, kako ste ostale mame sle skozi to obdobje? Kdaj naj ga prvic pustim, da bo tam spal. Danes se ne upam… Sluzbo imam pa taksno, da mi dovoljuje se kak dan poskrbeti za uvajanje malcka v vrtec.
Prosim za kaksno vzpodbudno besedo!
Lep dan, Tejca

Dobro jutro!
Tudi moj 2,5 letnik je danes prvič v vrtcu, uvajali smo se prejšnji teden. Zjutraj ga je peljal oči, ker bi meni verjetno počilo srce ko bi ga morala pustiti tam v joku. In seveda je jokal… in zdaj sem v službi in se mi para srce in ne vem kako bom zdržala…..

Verjetno je vsaki mami hudo, ko otroka prvič pusti samega – pa vendar ne SAMEGA, tam so vzgojiteljice, varuške, ki dobro poznajo svoje delo in se otročkom maksimalno posvečajo. Vsaj pri nas je tako. Zato, draga mamatejca, pomiri, zaupaj osebju in predvsem samo sebe prepriačj, da je malčku v vrtcu lepo.

Še par dni, pa ti bo pomahal in poslal lupčka. Pogumno!

Evo še eno uvajalko:)) In to dvojno uvajalko. Starejša hčerka je bila namreč od 1-3let pri privat varuški, ki pazi 5, 6 otrok. Danes pa je šla prvič v vrtec, k tej isti varuški pa je šel prvič 14m sinko. Ma, danes je bilo še vse OK. Obema je bilo vse novo, zanimivo… V varstvu bosta le nekaj ur itd.
Skrbi pa me prihajajoče obdobje, ko bosta ugotovila, da le ni vse prima, da varstvo traja kar 9 ur, da… Me prav skrbi, kako bo pri nas v naslednjih mesecih.

Ampak – če se je tavelika lahko navadila na varuško, se bo tudi na vrtec, in … če se je tavelika lahko navadila na varuško, se bo nanjo navadil tudi tamalčke. Brez kančka stresa pa ne bo šlo.

Verjamem, da vam je hudo. Ampak zaupati morate, da so vzgojiteljice tam zato, da bodo otročke najprej potolažile, potem pa zaposlile, in da jim bo dobro.

Zdravo!

Naš sonček je danes že tretji dan v vrtcu. Vsako jutro že doma reče, da ne ge v vrtec, a žal … Enako je bilo tudi danes. Ko prideva tja, najprej solzice, nato pa gre k vzgojiteljici in ji začne pripovedovati, kaj vse je delal. Nato pogleda mene in zopet malo solzic. Jaz nato rečem adijo in hitro grem. Ko mine kakšna ura na telefon in povprašat, kako je z njim. In vedno isti odgovor: Nič ne joka, igra se.

Torej: vsem mamam je hudo, ko damo sončke stran od sebe, a oni so pogumnejši kot me. Lahko mu damo vse, a tega vrveža, ki je v vrtcu, mu ne moremo In ravno to naši sončki potrebujejo!

Mamatejca vse bo v redu, verjemi!

Lep dan, Tana.

Drage mamice!
Verjamem da vam je hudo svoje malčke pustiti v varstvu, še posebej če otrok v začetku joka. Tudi sama sem mamica (hčerka je sicer stara šele 6 mesecev), sicer pa sem tudi vzgojiteljica, seveda trenutno na porodniškem. Povem pa vam , da je zdaj vašim otrokom v vrtcu že lepo. Sigurno se že lepo igrajo in našli so si že tudi prijatelje. Res je, da se vmes spomnijo tudi svojih mamic in vsake toliko pridejo vzgojiteljice vprašat, kdaj bo mamica prišla. Nobena mamica ne verjame, kako hitro se otrok v vrtcu zaigra, čeprav je še pred nekaj trenutki neutolažljivo jokal za vami. To bo mogoče še nekaj dni, tednov… Odvisno od posameznika. Imeli smo že primer, ko je otrok zjutraj jokal tudi po pol leta (ne se ustrašit). Verjemite pa, da jim je v vrtcu lepo. In seveda nam lahko malo bolj zaupate. Vaši malčki so na varnem, s prijatelji in ljubečimi vzgojiteljicami, ki jih imajo rade.
Torej drage mamice, obrišite si solze in bodite srečne.
Pa še nekaj. Poskusite se zadržati (vem, težko je) in ne jokajte pred vašimi otroki, ko odhajate, saj je potem njim še huje in sprašujejo, zakaj je mamica žalostna!
Hvala če ste to prebrale! Lep pozdrav!
Vzgojiteljica Klavdija.

Še ena, ki ravno joka pred ekranom, ko je prebrala Klavdijino sporočilo. Komaj čakam, da bo ura 12, da grem iskat sina. Vem, da je v dobrih rokah in da je res fajn, če hodi v vrtec, vendar njegov jok ko odhjam mi para srce.

Mene tudi stiska pri srčku, ampak vem, da je moj sonček sedajle nasmejan in se lepo igra. Vse je OK! Mislite pozitivno,bo bolje boste videle.

Lp,
T.

Zelo dobro si napisala!

Tudi mene je bilo sprva zelo strah. Na sreco nas malcek tako uziva v vrtcu, da ga med vikendom komaj pregovorim naj kak dan pocaka:))

Najlepsa hvala za te lepe besede. Najpomembneje je zaupati vzgojiteljicam in biti sam odlocen, saj tako otrok vidi, da si ti miren, potem je tudi njemu lazje.
Hvala vsem, ki ste me potolazile!
Lp, Tejca

Joj, kako sem jokala, ko sem šla prvič iz vrtca, kjer sem pustila prvorojenko. Ona je bolje prenašala vse to. Tako je ta svet narejen. gledati moraš tudi na to, kaj vse bo tvoj otrok v vrtcu tudi pridobil

no, mi smo imeli srečo, kar se vrtca tiče… ‘uvajali’ smo se samo en dan, ker že prvi dan ni hotel čez dve uri domov. je morala mami počakat, ker je gospodič ostal še na kosilu. ta miceni je šel pa direkt v jasli, takoj pri enem letu in tudi ni bilo večjih problemov, čeprav je bil v varstvu polnih 9 ur.
večkrat sem opazovala starše, ki so s svojim obnašanjem samo še slabšali situacijo… preveč crkljanja, pa objemanja, pa ‘samo še malooo…’ – jasno, potem pa cirkus. treba je biti odločen, čeprav vem, da je težko. in pa malo manj egoističen, vsaj jaz imam občutek, da je večina mamic prepričana, da je najboljše za otroka, da je samo pri njej, da nihče drug ne zna poskrbeti zanj ipd…, pa temu ni tako! in tisto, da otrok nikoli in nikdar ni bil pri nikomur drugemu v varstvu, kot tudi velikokrat berem, tudi ni najboljše.
veliko mamic otroka pretirano naveže nase… jaz jih nisem nikoli privezovala nase, vedno sta lahko šla na počitnice k babici, k sorodnikom, k prijateljem, in glede na to, da sta moja mulčka že malček starejša, vidim, da sem ravnala prav.

New Report

Close