Najdi forum

Se vam je že kdaj zgodilo, da ste ostali brez glasu? To se dogaja moji hčerki- ni več najstnik. Ko gre s prijatelji v lokal, kjer se kadi, ostane brez glasu. Ona sama ne kadi. To traja 3-4 dni in mine. Imate kakšno idejo, kako to preprečit? Razen, da ostane doma.
Hvala in LP!

To se meni dogaja že od kar pomnim v povprečju dvakrat na leto. In žal je očitno to podedoval tudi sin, saj je pri 3,5 letih bil že 3 krat brez glasu. Ne hodimo po zakajenih prostorih, niti to ni posledica kakšnega prehlada. Kar tako, iznenada začne grlo nekaj praskati in v enem dnevu sem brez glasu. Potem dva, tri dni samo piham, četrti pa se ponavadi spravim nazaj v normalno jakost. Nimam predloga kako se temu izogniti, ker pa do sedaj še nisem opazila drugih posledic, pa jaz to vzamem malo bolj za zabavo, saj imajo ta čas vsi okoli mene pred menoj mir.

Jaz sem imela ful probleme s tem. Opravila sem različne preiskave; dobila tudi napotnico za foniatra – ta je ugotovil, da imam probleme z glasilkami. Moram delati vaje za glas, pravilno dihati, se izogibati glasnemu in pretihemu govorjenju, cigaretnemu dimu,….. Sedaj je malo bolje; vendar moram zelo paziti na glas. In tudi sama hitro opazim, ko mi začne moj glas ˝štekati˝ – potem sem raje tiho.

Mislim, da se je pametno pogovoriti z zdravnikom!

S takimi problemi se spopadam tudi jaz. Tudi pri meni niso ugotovili razloga za izgubo glasu, pa sm dala vse žive preiskave. Sedaj ob takih prilikah vzamem 5 kapljic 31, ki mi očitno očistijo glasilke in poleg tega, da lažje diham, se glas dokaj hitro povrne. Občasno pa te kapljice tudi grgram, takoj ko začutim, da me v grlju nekaj praska oz. ščemi.

lp

New Report

Close