Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja tiste, ki ste rodile v Izoli

tiste, ki ste rodile v Izoli

Nekaj me zanima, če je res. Pred nekaj meseci mi je povedala sodelavka, ki je rodila v Izoli, da tam izvajajo nek program po meri otroka in zaradi tega, ko so jo morali zašiti po porodu, ni dobila nič za olajševanje bolečin. Se pravi, so jo zašili kar na živo. Je to res? In če je, se vam zdi normalno?

ko sem jaz rodila, mi niso dali nič proti bolečinam, z obrazložitvijo, da sem že enkrat rodila in, da vem kako boli.

Hja, vsepovsod se najdejo “modeli”. Mene je po porodu v LJ šival en mlajši dr., ki mi je sicer dal injekcijo lokalnega anestetika, ampak ni počakal, da prime. Začel je kar šivati, jaz pa zavpila. In je rekel, da me že ne more boleti ter mirno šival naprej. Lahko povem, da sem čutila vsak zbodljajček, vsako grozno sekundo, ko je vlekel nitko skozi luknjico v koži… To bile so najbolj boleče minute mojega poroda! No, po končanem šivanju je injekcija “prijela”…

Vem, da nisem odgovorila na tvoje vprašanje, ker niamm pojma, kako je v Izoli. In ne zdi se mi “glih” normalno. Še zobar počaka, da anestetik prime…

čao

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

aja, še za šivanje. to delajo na živo. sem imela samo tri šivčke, pa sem mojemu skoraj roko odtrgala, tako je bolelo.

Jaz sem pred 21-tim meseci rodila v Izoli. Lahko rečem, da to sploh ni res, da vse tako delajo in da ne dajo nič za bolečine.
TO NI RES PUNCE!

Bog ne daj, da bi hvalila porodnišnico Izolo, ampak tam so zelo prijazni in zelo je urejena porodnišnica Izola…..
Mislim, da se lahko marsikatera porodnišnica skrije od Izole.

Lep dan
Doroteja

Dobro se z dobrim vrača:-)))

No, meni 26.1.2001 niso dali nič in ne mi o tem, da se izmišljujem.

Rodila sem v Po in moram povedati, da mi je bilo šivanje hujše kot porod…da o bolečinah potem ne govorim. Babico sem sicer prej vprašala, če kaj dobim proti bolečinam in je rekla, da ja…polili so me z nečim hladnim in to je bilo to?? Še zdaj ne vem ali me je hotela samo potolažit ali to “proti bolečinam ” ne učinkuje. No, ampak sem še pozabila kako dejansko boli.

Mislim, da nisem dobila ničesar, pa tuid čutila nisem nič.
Sicer pa sem bila “pod dozo” že zaradi poroda.
Kako pa čutite bolečino šivanja, ko pa je po porodu tam spodi itak ena sama bolečina???

Grozno! Nisem še rodila, ampak ko berem tukaj, kaj vse počnejo, kako so nekateri zdravniki brezbrižni, me prav mine vse. Po nekod se obnašajo, kot da smo 100 let za luno. Res nimam besed, no. Kaj jim je res tako težko dati eno ubogo injekcijo??????????? Me prav zanima (še posebno ko so moški zdr. taki), kako bi oni reagirali, če bi njih na živo šivali.

Draga Edith!

Šivanje presredka vedno poteka “na živo”, razen če je raztrganina prevelika – takrat dobiš injekcijo. Vendar ti svetujem, da se s tem ne ubadaš, saj boš samo bolj živčna.

Jaz sem leta 2000 rodila v Izoli – dobila se 2 notranja šiva in tudi brez sredstev proti bolečinam – saj tako nič ne čutiš, ko je vse raboleno od poroda. Letos sem rodila v Postojni (z epiduralno – bilo je kot na dopustu!!!) in nisem bila nič šivana.

BTW: ta “program po meri otroka” je pa zaradi tega, ker je izolska porodnišnica prijazna novorojenčku. Če se hočeš izogniti vsem nepotrebnim nevšečnostim, se odloči za Postojno, saj nima brez veze naziv (ki smo ga dale mamice seveda): Mamicam prijazna porodnišnica!

Rodila sem v Izoli, aprila 2004 z epiduralno. Pri šivanju so mi povečali odmerek epiduralne in šivanja nisem čutila.

Čeprav sem med nosečnostjo slišala kar nekaj zgodbic o Izolski porodnišnici, je moja izkušnja z Izolsko porodnišnico je pozitivna.

New Report

Close