Najdi forum

Vnetje pokostnice

Sin (28 mes.) je 10 dni šepal (jaz sem imela občutek, kot da ga boli desno koleno ali morda gleženj, čeprav mi je ves čas zatrjeval, da “nič boli”), zato sem ga danes peljala na pregled k njegovi pediatrinji. Takoj, ko ga je videla hoditi, je dejala, da gre najverjetneje za vnetje pokostnice in da je izvor šepanja v kolkih. Vprašala me je še, če je pred tem bil kaj prehlajen in res je bil.
Ker o omenjeni težavi ne vem nič, prosim vse, ki imate izkušnje s tem, da mi malo poveste, v kolikem času se je zadeva izboljšala in če so možne kakšne posledice. Hvala vsem in lep večer!

Mojca

bolezen se imenuje sinovitis oz. synovitis.
Mi smo bili z napotnico na ortopediji, da so z ultrazvokom pregledali kolk. Vidijo se lise tam, kjer je vneto oz. izliv.
Simptomi:
ni oteklo, predel ni toplejši, nič ni vidnega, niti nima vročine.
Ker je infekcija virusna ni zdravila. Pozdravi se približno v 10 dneh. Če dobi vročino, TAKOJ k zdravniku, da s preiskavami izločijo bakterijsko vnetje, ki je pa veliko nevarnejše.
Ne vedo zakaj se pojavi. Najpogosteje ga dobijo fantki v starosti od 3-10
let. Rado se ponovi.
Naj počiva. Mi ga nismo pustili, da bi skakal, malo več smo ga nosili. Šepati je nehal po 10 dneh.

Najlepša hvala za tvoj odgovor – morda veš, kaj se lahko zgodi v primeru bakterijskega vnetja?

LP Mojca

mislim, da so potem posledice v primeru nezdravljenja lahko trajne. Pa različne posledice na organih…
Malo še pobrskaj po netu za informacijami. Tole prehodno vnetje pa se imenuje Transient Synovitis.

New Report

Close