Najdi forum

Nespecnost malcka

Imam 13 mesecev starega fantka. Ponoci se se dojiva in to na dve uri. Zadnje par dni pa se mi zbuja na vsake dvajset minut. Ce ga dava v najino posteljo se premetava na vse konce in ni na miru niti sekunda. Zobki mu ne rastejo, bolan ni.

POjma nimam kaj ga muci.

Lep pozdrav!

Zdi se mi,da bi morali nočno dojenje prekinit!
Nam je pediatrinja svetovala,da je zadnji obrok nekje ob 21 uri.Čez noč nič,ker ko se enkrat navadi je konec.Naša ima 15 mesecev,čez noč ne dobi nič in jo lepo prespi.Je pa res,da jo ne dojim.

upam,da ti bo katera bolj pomagala.

l.p.Ninjetka ***************** Kdor ima dobro srce, ta ne potrebuje lepega obraza

Pri nas se je situacija drastično izboljšala, ko smo dali malčka pri desetih
mesecih v svojo sobo, ki je poleg najine, pa še ponoči sem ga nehala dojiti. Prav presenečena sem bila, kako lepo je to prenesel. Seveda sem vedno, ko se je ponoči zbudil, šla k njemu, a zbujal se je precej manj, zdaj, pri trinajstih mesecih, pa se zbudi največ enkrat na noč in takrat ga prinesem v najino posteljo in spimo naprej.
Pred tem je bilo pa grozno. Vsako noč me je bilo strah iti spat.

Če se zvečer lepo naje, čez noč ne more biti lačen. No, ta pripomba je bolj za tvoj občutek, da te ne bo strah, da trpi lakoto kot črnčki v Afriki. Za žejo mu ponudi vodo – če je res žejen, jo bo pil (ne ponujat soka ali sladkanega čaja, zaradi zob).

Pred spanjem ima en velik obrok velik obrok vecerje tako, da ni lacen. Spi tudi v svoji sobici. Vodo pa odklanja- ponoci noce drugega piti kot mije mleko.

Tudi pri nas je bilo podobno. Ko sem pri enem letu šla v službo, sem temu hotela narediti konec. Ukinila sem nočno dojenje, zelo kmalu (to je po kakem tednu) je že prespal celo noč. Pri tem je bil v veliko pomoč očka, ki je vstajal namesto mene. Dve, tri noči je bilo več joka, saj je hotel mamicino zizo, a se je odlično izteklo. Potrpljenje je nujno. Podnevi sva se dojila še vse do 17 meseca.
Upam, da bo tudi tebi uspelo!
Lep pozdarv.

New Report

Close