Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Tiščanje v prsih

Tiščanje v prsih

Spoštovani. Že približno dva tedna občutim tiščanje v prsih, ki je še posebej izrazito ponoči in ob jutrih. Zdajle recimo, v tem vlažnem jutru, komaj diham in tiščanje je na meji bolečine. Včeraj sem bila pri zdravniku. Šla sem na slikanje pljuč. Slika sicer še ni bila odčitana, ampak je bilo rečeno, da ni nobenih posebnosti. Na pljučih ni nič slišati. Kaj bi še lahko bilo? Moram reči, da sem imela občutek, da me zdravnik ni vzel preveč resno, da me je sicer poslal na slikanje, ampak če bo slika normalna, bo rekel, da mi nič ni. Jaz pa se počutim grozno. Psihično zagotovo ni. Sem bila na urgenci, kjer so mi dali tudi tablete za živce (za vsak slučaj, če bi bilo potem kaj bolje, pa ni bilo). Kakšni so simptomi astme in kako se jo diagnosticira? In če ni astma, kaj bi lahko bilo?

Lep pozdrav

Spoštovani!

Zakaj ne bi bilo psihično?

Če vas boli ob premikanju, spremembi položaja prnega koša in na pritisk, gre lahko za bolečino prsne stene, ali spremembe na hrbtenici.

Če je tiščanje, kot bi vam nekaj leglo na prsni koš in se počutiti, kot bi ne mogli s polnimi pljuči vdihniti ali izdihniti, gre lahko za tesnobo.

Če je slabše pri naporu, da imate občutek, da ne morete zadihati, potem bi lahko šlo za bronhitis ali astmo, vendar bi se po vsej verjetnosti ponoči zbujali zaradi kašlja, ki bi vas spremljal tudi podnevi.

Slikanje pljuč je v vsakem primeru odveč. Pomembna je tudi starost in delo, ki ga opravljate?

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Stara sem 33 let, opravljam pa delo za računalnikom. Jaz si tesnobo prestavljam kot stanje, ko te spremljajo negativne misli oziroma te nekaj teži, pri meni pa tega ni. In bolečina je prisotna ves čas, se pa čez dan nekoliko umiri in se poslabša, ko zvečer ležem. Sicer sem pa vedela, da boste najprej rekli, da je psihično, ker je pač za tovrstne težave značilno tiščanje v prsih in vas glede tega razumem. Za konec naj povem še, da sem pred tremi meseci prebolela pljučnico, vendar moj zdravnik ne vidi povezave.

Lp, Renata

Samo kot informacija, ceprav bo pot verjetno dolga: mene je tiscalo iz hrbtnega dela na prsni kos 9 mesecev. Bolecina je postajala vedno bolj pekoca, stalna, podnevi in ponoci, ni bila vezana na polozaj, bolelo me je tudi v jamici ob zelodcu (ne pod zlicko, malce nizje).

Opravila sem 4xUZ abdomna, gastroskopijo, slikanje pljuc, UZ dojk, vaginalni UZ – vse BP. Na misice in zivcevje se pomislila nisem, ceprav sem raziskovala natancno, kaj bi lahko bil vzrok tiscanja. Zdravnik me ni jemal resno, na urgenci sem koncala 4x s tiscanjem, da mi je sapo jamalo in me oviralo pri dihanju. Koncno so me usmerili k nevrologu, ki mi je opravil EMG in postavil diagnozo: kronicna misicna tenzija in posledicna interkostalna nevralgija z vnetjem dolgega torakalnega zivca. Dobila sem zdravila, malce mocnejso masazo (pa vendar ne kiropraktika), drugace pa mirovanje v casu terapije, brez telovadbe ali dviganja bremen.

Manja

Manja, saj je, kot bi brala svojo zgodbo. Tudi meni se zdi, da prehaja bolečina iz hrbtenice, boli me v predelu lopatic in v jamici tik pod rebri. Če moderator dovoli, bi ti pustila mail, pa se mi javi na [email protected].

Lp, Renata

Tudi jaz imam popolno racunalnisko delo (cedalje tezje sem sedela, kar skupaj me je vleklo, tako, da sem ze slonela naprej na mizi) in tudi jaz nisem mogla lezati na hrbtu, kasneje tudi ne na levem boku. Cez dan, oziroma ob hoji je vcasih prislo do prehodnega olajsanja, zvecer pa se je bolecina vrnila z vso pekoco mocjo.

Bolecina je bila tezko opisljiva, se tezje dolocljiva – vedela sem samo, da me boli nekje v sednjem delu hrbta, tisci pa v prsih in nekje blizu zelodca.

Manja

Pri meni je bila ista zgodba in imam diagnozo kot Manja.

Tako, da lahko verjameš dr. Kersniku, da je to izvor psihe…..
lp,

Sicer bi lahko bila res tudi psiha, le da menim, da je tukaj bolj kriva nepravilna, če ne celo zelo grda, drža za računalnikom (več ali manj lastne izkušnje). LP. Karmen

Spoštovani!

dolgotrajno sedenje v togem (pa še mogoče nepravilnem položaju) res povzroča številne bolečine.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close