Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina “nevroticne” bolecine

“nevroticne” bolecine

Spostovani

Ze dalja casa imam tezave z zdravjem.

Kaksna 3 leta imam topo bolecino v desni meci in “nevroticno” bolecino v predelu obeh goleni , gre za bolj pekoce senzacije, ki so bolj povrsinske.

Bolecine niso stalno iste, vsasih je bolje in spet slabse.

Imam za sabo ze kar nekaj preiskav :
– pregled Likvor-ja brez posebnosti.
– mri, ct hrbtenice, brez posebnosti
– mri mozganov, vratne hrbtenice- brez posebnosti
– EMG – 3x brez posebnosti
– mozgansko ozilje (slikanje z kontrastom) – sicer prirojena nenormalnost v poteku ozilja , vendar po besedah zdravnice nic posebnega.

Zadnje 3 tedne pa imam tezave tudi z glavo. Pod obrazom in zgornji delom glave imam nekaksen pritisk , pekoco bolecino, ko se dotaknem obraza, potegnem z prstom po kozi imam cuden bolec obcutek.

Sicer sem imel od vzema likvorja , slikanja ozilja obcasne tezave z glavo vendar ne vem ce je to vzrok mojih tezav , saj so bile te preiskave opravljene pred 1 letom.

Ali imaste kaksno idejo kaj bi lahko bil vzrok mojih tezav.
Kljub stevilnim obiskom pri zdravnikih se vedno ne vem kaj je narobe , tudi vec ne vem na koga se lahko se obrnem /kaksne preiskave se naj opravim.

Hvala

Lep pozdrav.

LP

Spoštovani!

Kljub številnim preiskavam o svojih težavah niste dosti povedali, niti o delu in starosti. Najprej bi pomislil na vpliv krčnih žil in ob tem zastajanju tekočne v mečih, kar lahko pvozroča tudi opisane senzacije.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Star sem 31 let, imam delo v pisarni ki je sicer sedece (vendar ne celotni del. cas) vendar se bolecina pojavlja tudi ponoci in cez vikende.

Trenutno imam najvecje tezave z glavo, mocne bolecine pod obrazom, skalpom (pekoce stiskanje…).

Res vec ne vem kaj naj naredim

Hvala

LP

Spoštovani!

Krče bi kar pripisal krčnim žilam in zastoju tekočine v nogah. Seveda bi moral to videti zdravnik, da bi lahko predlagal uporabo povojeva lai posebnih elastičnih nogavic.

Pri glavobolu pa je odovsno od dolžine trjanaja posameznega napada to lahko migrenskega tipa ali glavobol v rojih. Slednji je izjemno hud in traja le do 15 minut. Opišite ga.

Lep poozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Hvala za odgovore.

Glede glavobola: to ni tipicen glavobol. Boli, pece, stiska med pod obrazom , lasiscem. Gre za povrsinsko bolecino , pri dotiku imam cuden obcutek.
Tudi ko premikam obrazne misice je prisotna cudna bolecina (senzacija)
Vcasih me tudi srbi pod kozo.
Bolecina je prisotna skoraj 4 tedne (24 ur dnevno). Sicer pa sem ze jeseni 2004 opazil da je glava obcutljiva na dotik (kapa, kol. celada…).

Hvala

LP

Spoštovani!

Ali je torej boleča stranska stran čela tudi na dotik? Po eni strani bi to lahko bil galvobol zaradi vnete arterije na sencih – arteritis temproalis.

Druga možnost bi bila nevralgija trigeminusa, ki povzroča tako “čudne” bolečina, kot pri zobobolu, a niso nujno ves čas prostone. Sproži jih lahko tudi določen gib. Bolečina je pri tem navadno omejena na del obraza.

Bolečina v lasišču, povezana s premikanjem glave, pa bi bila lahko posledica draženja katerega od živcev v vratu.

Zanesljivega odgovora vam žal ne morem dati.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close