Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Nevralgija trigeminusa

Nevralgija trigeminusa

Pozdravljeni!!!

Prosila bi Vas. če mi lahko nekaj več napišete o Nevralgiji trigeminusa III. veja (od česa pride, zdravljenje, …).

Hvala ter lepo pozdravljeni!!

Manca

Spoštovani!

Grez t.i. vnetje, oz. okvaro dela nitja, kar povzroča napačen občutek oz. bolečino. Najpogosteje se vzroka ne najde, lahko pa je v ozadnju vnetje dela tkiva, ki potem pritisne na živec, vnetje samega živca, granulom…

Vleče se različno dolgo. Navadno govorimo o tednih ali mesecih.

Pomaga karbamazepin – tegretol.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!
Pred mesecem in pol sem dobila diagnozo nevralgija trigeminus. Odpravljena sem bila s tramalom z izjavo, da bo mogoče kdaj minilo.Tramal je bil “blažev žegen”. Ker se nisem sprijaznila z bolečino, sem poskusila z
akupunkturo. Že po prvem obisku je bolečina znatno pojenjala, v roku 14.dni je bolečina izginila. Občasno se mi še pojavljajo bolečine po par minut (bolj kot neprijeten občutek). Pomaga mi tudi gretje obraza s kamilično soparo, žvečenje brinovih jagod. Kako preprečiti, da se stvar ne bi več ponavljala? Imate še kakšen nasvet (poleg izogibanja stresu in uživanju zdrave hrane z veliko vitamina b)?

Vsem s podobnimi bolečinami želim, da bi jih čim prej pregnali.

Srečno!

Spoštovani!

Zdravilo izbora pri nevarlgiji trigeminusa je tegretol.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Žal ne Tegretol, ne Lyrica nepomagata. Preverjeno. Po slabih petih let od potrditve diagnoze, lahko povem le to, da najbrž res edino pomaga le kirurški poseg. In pa soočenje z bolečino, njeno prepoznavanje. In jasno, v najhujših trenutkih protibolečinske infuzije.

Ne vem če sem v pravi temi..

Že vsaj tri mesece se mi ponoči pojavlja bolečina na mestu nekaterih zob (več zob, različno, zgornja in spodnja čeljust) in pripadajoče bolečine obraza – danes me boli v centru ušesa od zunaj navznotri, in okoli obrvi – zunanja stran obrvi nad in pod obrvijo – nad učko. Včasih čutim kako izgleda moja učka ker čutim točno vse okoli nje, včasih je bolečina samo na bradi in del čeljusti ali čeljust+pri nosu.

Zobodravnica pravi da nima veze z njenim delom oz. z zobmi-en zob sem prosila da odpre, ker je nad njim bilo boleče meso in na dotik kot žepek z bolečim gnojem. Ko je to odprla in malo počistila korenino, tega gnojnega žepka in bolečine ni več, sedaj je začasno zaprto, ampak ona že nekaj časa trdi da je to nevralgična bolečina – živec. Tri točke na obrazu levem se mi je dotaknila in je res razlika, boli samo na levi strani, ona pravi da je to to.Aja 4 mesece nazaj sem naredila ortpan zobovja in tam ni bilo videti nobenega vnetja in nič nenavadnega, zato zobozdravnica pravi da je pri njej vse ok. Osebna zdravnica pravi, da je prehlad in da bo zginilo samo od sebe. Pila sem nalgesin takrat ko je bolelo še po dnevi, sedaj je samo še ponoči – takrat ko se z čem dotaknem obraza na tej strani, pokrijem z pouštrom obraz itd. Bolečina ni pekoča in ni zbadajoča kot sem nekje brala. Je topa in delno utripajoča. Z nežnimi pritiski na druge dele obraza se bolečina malce umiri in zgine ko vstanem, če sem v ležečem položaju se stopnjuje. Ali je to res ta živec, kaj moram narediti da to zgine? Bojim se da mi ne poškoduje oči, da ni kako skrito vnetje ali kaj takega. Sicer sem imela glavo slikano ene 6 let nazaj, če bi bilo kaj hujšega bi bilo verjetno takrat vidno?

Hvala za nasvet

Spoštovani!

Nevarnosti za poškodbo oči v tej situaciji ne vidim.

Zdravnica naj vam predpiše zdravila za nevralgijo, in jih vzemite pred spanjem. Mogoče vam olajša življenje.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Roberttt,

Kaksen kirurski poseg imate v mislih?

Hvala za vas odgovor.

lp

Pozdravljeni

Moja babica boleha z to boleznijo, prej je vzamljala Lyrico zdaj pa Tegratol, je še kakšna možnost za kako blokado?
Hvala

Spoštovani!

Do tu seže moje znanje, več pa bo izvedela v protibolečinski ambulanti ali pri nevrologu.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni
To temo sem odprla, ker je imela trigeminus moja babica, ki je bolehala več kot 20. let. Pa je tudi jemala Tegretol Lyriko vsa mogoča zdravila in ji ni pomagalo nič. In jaz sem jo naročila oz. zmenila sem se z enim zelo dobrim strokovnjakom prof. dr. in sem jo odpeljala in brez posega od tistega dne, babico ni več niti 1x ne kaj bolelo. Prej se mi je pa valjala po tleh od bolečin, vpila jokala ni da ni . No, pa ta naš prof. dr. je naredil čudeže.
lp,

Prosim, če mi zaupate priimek prof ki je pomagal vaši babici.Hvaležna..lp

Pozdravljena ga. Enaaa,

Lepo prosim, če mi lahko posredujete kontakt vašega pro. dr.

Vnaprej se vam zahvaljujem.

Danjela

G. Janko Kerstnik vi ste modelator te strani. Imate mogoče kontakt ga. Enaaa ? Rada bi stopila v stik z njo.

Lep pozdrav,

Danjela B

Spoštovani!

Kolikor vem, je priajva anonimna, vsaj jaz nimam dostopa.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Vprašala bi ali se ta bolezen da pozdraviti,in kakšne so lahko posledicein ali je smrtno nevarno.Hvala l.p.

Spoštovani!

Vnetje trovejnega živca se pozdravi sama od sebe. Na žalost pa dolžine okrevanja ni mogoče napovedati.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."
Objava čaka odobritev

New Report

Close