Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Včerajšnja Trenja in dopust

Včerajšnja Trenja in dopust

Ste gledale včeraj Trenja? Včasih sem kar rada pogledala kakšno tako oddajo, za včerajšnjo pa se mi zdi, da so jo malce tematsko pihnili mimo.

Najbolj čudno mi je bilo, ker so kot gostjo predstavili mamo 6-ih otrok, ki ju z možem preživljata z dvema povprečnima oz. manjpovprečnima plačama in jamrata, da zdaj že 3 leta niso šli skupaj na dopust. Ja, ljudje božji, za 6 otrok pa tudi malo boljša povprečna plača ne bi zadostovala.

Ne me napadat, tudi mi letos ne gremo na dopust, pa kljub temu nimam 6 otrok.

Pustimo na strani tiste, ki so res socialno ogroženi, pa kljub temu nimajo toliko otrok.

Tudi sama bi imela toliko otrok. Kaj je lepšega kot imeti okoli sebe vrvež razposajenih otrok, vendar ne moreš potem od države pričakovati, da ti bo vse te otroke živela in cele družine pošiljala na brezplačne počitnice.

Prosim, ne gre za nobeno pravokacijo, zato me ne napadajte zdaj vse povprek, pa vendar smo starši moralno obvezani skrbeti za otroke in ne jih samo “delati” oz. imeti pač toliko kolikor “jih bo dal bog”….

Ne vem, no… ampak kar je preveč, je pa preveč… se vam ne zdi? Vsak naj jih ima toliko, kolikor si jih pač lahko “privošči”… malce grdo je tole zvenelo, pa vendar upam, da me boste razumele kaj sem mislila s tem stavkom povedati.

Bravooooooooooo SandraD Točno tako je!!!!!!!!!

Potem pa pride jamrati, da ne morejo živeti.

Kako se pa lahko j***** lačni???????? Zakaj pa toliko noge drži na razen. Jaz bi jih tudi, če bi imela možnosti (pa te možnosti odpadejo).
Tko!

Lp, Tia

sem gledala zadnjih 20 minut in se strinjam z direktorjem Kompasa, pa s Tajnikarjem in Pintarjem … treba bo začeti razmišljati in ne samo čakati kaj ti bo kdo dal … pa informacije iskat na vseh možnih mestih in si narediti prioritete v življenju.

najlažje je biti pasiven .. čakat in šimfat … ampak od tega še nihče ni preživel …

B.

Mi imamo 3 otroke-na morje hodimo-in otroci znajo med sabo deliti.Ta večji punci dobivata žepnino in ko kupujemo kavbojke ali adidaske,jaz določim,koliko sem pripravljena dati npr.7000in kar je višek dasta sami zraven.Otroke je treba že zgodaj navaditi,kako se dela z denarjem…Za več kot 3 otroke bi se težko odločila in sicer predvsem iz finančnih razlogov.Želim,da nihče od otrok na tem širnem svetu nebi čutil pomanjkanja.
P.S Trenj pa nisem gledala(sem služila dinarčke-drug petek gremo na morje)
LEP SONČEN DAN VSEM

Bravo ženske!

Brez trdega dela ni jela.

Pri nas dela mož doma – tudi sobote in nedelje, tudi ponoči, tudi sama mu pomagam.

Ne gre nam slabo, posebej dobro pa tudi ne.

S poštenim delom nisi bogataš!

…saj lahko tudi na kulturen način poveš svoje mnenje.

To je pod nivojem!!! Saba vzgoja…

Lp,
Ana

Pardon, slaba vzgoja!!!

Lp,
Ana

ja tudi moj mož dela ponoči Petke in svetke-zato si tudi vsako leto lahko privoščimo dopust.
Če pa bila sama z 72.000 sit porodniške in dvema otrokoma,bi si sigurno našla še kakšno službo in bi vsaj otroka poslala na morje-definitvno.
Res pa je da kadim in če ne bi in bi dajala te tolarje na stran bi sigurno si lahko privoščila veliko več.
Torej dokler imamo denar za luksuz ga imamo tudi za morje.
ne poznam nobenega od naših kolegov, da letos ne bo šel na dopust,pa nima nihče bajne plače.
Torej to je prioriteta-hvalabogu če je lahko!!!

Gospa, ki je bila povabljena v oddajo Trenja in ima 6 otrok, ni nič prosila in ne zahtevala od nikogar. Oba z možem pridno delata, ona je trgovka. Če pa je odgovorila, da ne more DRUŽINA SKUPAJ NA DOPUST, to ni nobeno jamranje ampak samo odgovor na zastavljeno vprašanje. Vsakdo gre rad skupaj z družino na dopust, ne pa da otroke pošilja v kolonije, kar je le nekakšen izhod v sili, toliko, da se država pokaže v najlepši luči, kako skrbi za revne otroke, ko jih pošilja v kolonije. Raje naj poskrbijo tisti, ki so za to pristojni na različnih ministrstvih in ki se niso hoteli udeležiti Trenj, da bi bilo omogočeno v naši državi ljudem za pošteno delo dobivati pošteno plačilo in ne tako obdavčevati dela, kot je prav povedal prisotni privatnik.
Jaz to družino s šestimi urejenimi otroci, iskreno občudujem. Kot je mamica povedala, njeni prvi trije fantje vsake počitnice pridno delajo, da si zaslužijo za knjige za šolo. Mislim, da bi morali vsi podpreti take junaške starše, ki si upajo imeti več otrok, ki rastejo v skromnosti, v pridne in poštene državljane. Brez naraščaja bo v bodočnosti nam vsem trda predla. Od tistih scrkljančkov, enega ali kvečjemu dveh,ki morajo dobiti vse, kar si zaželijo, če le zacepetajo z nogami, si država že ne bo opomogla. Država že (sramežljivo) bije plat zvona, vendar samo s pomislekom – kdo bo delal za naše pokojnine, ko ni otrok? – O komentarjih Tajnikarja, Pintarja in lepega gospoda s Kompasa pa raje ne bi. Kako so se izvijali, da ne govorijo o konkretnih primerih ampak samo na splošno. To pa je statistično govorjenje, ki pravi, da v povprečju vsi jemo klobaso s kislim zemljem, eni pač samo kislo zelje, eni pa klobaso.
Prispevek Sandre, Tie..pa ni vreden komentarja in naj se zlasti Tia zamisli nad svojo grobo izjavo.

Tudi jaz se strinjam, da ne moreš imeti otrok kolikor jih “bog da”, kajti moraš misliti tudi na to kako jih boš nekoč preživljal (hrana, šola….). Kajti današnje življenje je vse prej kot poceni. Pomisliti moraš tudi na to, kako se bodo nekoč počutili tvoji otroci, ko bodo gledali svoje sovrstnike in stvari, ki si jih oni ne morejo privoščiti. Tako pač je. Današnji svet temelji predvsem na materializmu in medsebojnem tekmovanju.

Lp

Janja, jaz pa te sprašujem, kaj ti pomeni priden DRŽAVLJAN????
Ali je priden državljan tisti, ki samo dela, zaradi dela si ne privošči višje izobrazbe, sistem ga z delom tako obremeni, da se tudi ne nauči priti kam višje in na boljše????
Za takšne državljane, hvala lepa. Res je, da so to ubogi revčki.

Pridni državljani smo vsi, dokler se držimo zakonov in pošteno plačujemo državi.
Pridna ni le in samo država, do nas “ta pridnih”.

Vse je relativno. Ti fantje pa so kratko rečeno samo pridni in občudovanja vredni (danes so takšni mladinci prava redkost).

Lep pozdrav. A.

Tudi jaz se strinjam. Najlažje je štancat otroke, preživljati jih je pa težko. V tem ni kaj občudovati. Če bi dotična družina imela npr. 3 otroke, bi mogoče lahko šli na skupni dopust.
Dejstvo, da otroci rastejo v revščini, še ne naredi iz njih poštenjake in skromneže. Velikokrat take situacije vodijo v kriminal. Poznam moškega, ki je kot otrok doživljal revščino v številčni družini.

Družina naj ima toliko otrok, kolikor si jih lahko privošči!

lp,
Mija

da, otrok ne moreš imeti in nekaj pričakovai, da boš dobil kar tako z lepega – ampak: ste sploh poslušali?

Gospa je govorila o tem, kako njeni otroci spoštujejo denar, ker ga nimajo na pretek, kako si sami prislužijo kak tolar, kako … ej, moram priznati, da je hudo, če ne morejo skupaj na dopust, ampak obenem pa občudujem to družino, ki vzgaja dela in skromnosti vajene ljudi

Tudi jaz in mož sva s 15. leti začela delati med počitnicami – potrebovala sem nove kavbojke, želela sem leviske, mama mi je dala za pol, pol pa jaz …
Pred nedavnim pa je bilo ravno govora o tem, kam s 15letnim fantom – mislim, da je dela med počitnicami med dijaki dandanes premalo – to so krivi starši, ki jim dajejo vedeti, da je dovolj, če si relativno uspešen v šoli, in jim za vse ostalo privležejo vse k ta zadnji. Otroci potem nimajo želje, pač pa zahteve
T.

Janja, brez zamere, ampak moj namen ni bil blatenje te familije. Tudi sama jo občudujem, da si je “privoščila” toliko otrok, ker se zavedam, da je otroke najlažje spraviti na svet, veliko težje se je potem ukvarjati z njimi in jih vzgajati, da postanejo dobri ljudje.

Gospa res ni prosjačila, naj jim kdo pomaga iti skupaj na dopust. Je pa jamrala, koliko morajo dati za hrano… Kapo dol… govorila je le o kruhu in mleku (koliko to znese), o obleki ni omenjala ničesar, pa vendar bi na to morali misliti prej.

Dejstvo pa vendarle ostaja: vsak se mora sam znajti. Kot je rekel Polič ko so ga vprašali ali bi financiral eno ogroženo slovensko familijo, da bi šla na dopust, ker si sama tega ne more privoščiti. Pa je odgovoril, da mu ni problem financirati, še bolje pa bi bilo, če bi tej familiji pokazal kako priti do denarja (seveda s trudom) in ne s čakanjem na denarni dež…

Kolikor si že zatiskamo oči, denar leži po tleh, le znati ga je treba pobrati oz. delati z njim…

Bi lahko še diskutirali na to temo, pa zdaj nimam časa… pa tudi moje mnenje (po predhodnicah sodeč) ni osamljeno.

Temo nisem odprla, da bi se zgražala, pač pa da bi slišala tudi mnenje forumovk na to temo…. nisem tako grozna oseba, za kakršno si me prikazala. Vsakemu bi iz srca privoščila tak ali drugačen dopust (še posebno, če so tu vključeni otroci).

Lep in sončen vikend vsem skupaj!

Tia, zelo nesramno.

Jaz sem bolj malo gledala, ampak gospo sem razumela malo drugače kot ve.

Tudi jaz sem na začetku pomislila, pa kaj za vraga ti je bilo treba imeti 6 otrok. Ampak kot sem razbrala iz njenih izjav, se ona ne pritožuje nad državo in ničesar ne fehta (kot naprimer prosjači gospod Sladič v isti oddaji z dvema otrokoma), ampak se bori za boljše plače in višji standard.
Res je, da 6 otrok tudi s povprečnimi plačami težko preživiš, ampak precej lažje kot z dvema podpovprečnima dohodkoma.
Drugače pa ta gospa otroke lepo vzgaja in rada poprime za vsako delo.

Druga stvar pa so cene:
Ko se je naš mulc rodil, je stal 1 kg kruha cca 100 sit. Danes stane 1 kg kruha cca 500 sit, kar pomeni 5 x več. V teh sedmih letih pa se naš OD ni povečal za 5x! Moj osebno se je za 2x. Pa je to samo kruh, kje je še vse ostalo!
In zato v glavnem tudi jaz bentim čez državo! Da teh naših politikov ni sram, da v tako majhni državi ne moremo živeti spodobno, urejeno in srečno vsi! Pa tako malo nas je!

Gospa s 6 otroki ima popolnoma prav!
Ona jih ima pač 6 in jih težko prehrani. Jaz imam enega, pa ga težko preživljam. Zakaj?!
Zato, ker je vsak dan vse dražje, delamo po cele dneve, plače pa so usrane, ker vse pobere država!
Primer:
Na 120.000 neto, plačamo državi 100.000 dajatev in davkov. Pa kateri delodajalec bo dal delavcu spodobno plačo, če mora potem državi odšteti enako vsoto?!

Ponavadi takšnele poste samo preberem in grem mimo, mimo tega pa ne morem. Sicer sem gledala trenja samo delno pa vendar dovolj da sem ujela kako je hotel tisti ušpičeni dir. Kompasa povedat ljudem da se ne znajo organizirat.
On bo zdej ljudi učil da se je treba organizirat in čez celo leto tuhtat na dopust. Ja pa ljudje božji kako naj človek ki mu zmanjka denarja za plačilo položnic da vsak mesec “na stran” 5.000 SIT. In ko z regresom ki ga dobi najprej poplača dolgove……

Pa včasih v kakšnem postu berem se mu ni ljubilo učiti…..zdej pa jamra da nima dovolj.. Ali se vam zdi da so vsi ljudje enako sposobni in inteligentni? Ali je inteligenca vse? Nekdo je mogoče s težavo naredil kakšno poklicno šolo in po moje si vseeno zasluži pošteno plačilo ( če pošteno dela) ki mu bo omogočilo dostojno življenej. Saj ne morejo biti vsi samo ekonomisti, pravniki,……….. Tako moderno je biti v današnjih časih manager… Ampak nekdo mora tudi nekaj narediti da imajo potem gospodje managerji lahko tako bajne plače……in si na koncu še delijo nagrade za uspešno vodenje podjetij…. In kmalu bodo prišli časi ko bo zmajkalo dobrih delavcev ki znajo nekaj narediti s svojimi rokami….

O izjavi tistega direktorja pa: saj veste s polno r…. je lušno sr…..

al kako je že enkrat rekla ena cesarica: nimajo kruha? ja potem naj pa potico jedo

pa lep dan

jaz bom pa kar pod mojim stalnim nikom :))

tudi jaz nisem gledala vsega .. sem pa ujela od vseh (s polno ritjo nafilanih gospodov) … da so se strinjali da en del populacije pač je v tako hudi finančni stiski … da si dopusta dejansko ne more privoščiti (še česa drugega ne, ne samo dopusta!) … vendar pa se je govorilo na splošno in o rezultatu ankete …. da pa več kot polovica slovencev letos ne bo šla na dopust (točnega % žal ne vem) … ampak halo? … jaz ne poznam prav nikogar ki nebi šel na dopust … pa niti slučajno se ne gibljem v krogu kakšnih višjeslojnih menežerjev ali kaj podobnega …

gospod iz Kompasa je lepo povedal da je eden izmed štirih otrok matere samohranilke, da ne bo šel na dopust, ker enostavno nima časa (verjetno hodi na dopust v drugem letnem času 🙂 … jaz Kompasa niti slučajno ne zagovarjam … z agencijami načeloma ne hodimo na dopust ker smo si sposobni sami zorganizirati točno to, kar je nam všeč za malo denarja.

je pa res da so počitnice, dopust, potovanja v našem življenju prioriteta … smo se sposobni marsičemu odreči za to in res je tudi da jaz imenujem dopust/počitnice že podalšan vikend v slovenskem kempu 🙂

B.

Tia!

Preberi še enkrat, kar si napisala in se vprašaj, kakšen človek si…….

New Report

Close