Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja odpadanje las po porodu

odpadanje las po porodu

Mamice!

Kdaj po porodu so vam začeli odpadati lasje? Ali vam sploh so?

Hvala.

Mislim, da že konec prvega mesca in so mi izpadi kar dolgo. Bila sem skoraj kot topoli, ki zdaj cvetijo. :)))))))))))))))))

Zanimivo! Meni pa so na veliko odpadali med nosečnostjo in sedaj 9m po porodu imam ogromno novih malih las, ki mi rastejo.

Po treh mesecih, torej pred enim tednom! Sem pa dobila med nosečnostjo zelo bujne in bolj goste!
Mogoče bi bilo bolje” izpadati” kot odpadati(:::LOL:::)!
Lep pozdrav

Frizerka mi je razložila, da je to normalno. Ko se maternica obnavlja, koristi neko snov, ki je pomembna za rast las. Zato nam lasje izpadajo.
Toda ne sekiraj se preveč, čez čas ti bodo normalno rasli naprej in prav tako gosti kot prej :o)

Začeli so nekje 3 mesece po porodu in še vedno na veliko izpadajo. Ležijo vsepovsod. Čudno, da še nisem plešasta.

Meni so začeli intenzivno izpadat 4 mesece po porodu in zdaj to traja že skoraj cel mesec. Izpadanja se kot je meni znano ne da preprečit. Nekatere namreč investirajo v ampule in podobne preprečevalce izpadanja. Jaz sem jih precej radikalno skrajšala in upam, da bo kmalu konec.
lp. m

Ja meni so tudi začeli odpadati tam okoli 5 meseca in sem skoraj obupala, ker so bili lasje povsod še pri njegovem lulčku sem našla kak las.
Grozljivka.
Ampak še dobro, da imam goste lasje tako, da ni panike….zaenkrat.

So se mi pa začeli zelo mastiti….včasih sem ji prala na 5 dni…zdaj pa bi jih že drug dan prala….in, da ne govorim o tem, ko moj sonček papa in popljuva ima mami čist umazane lasje, da so čisto trdi kot, da bi si dala močan žele.
No sej bo bolje.

Lp

Meni sploh niso izpadali, na sreco! V bistvu ni bilo nobene spremembe.

Meni so potem tako smesno zaceli poganjati novi na robu lasisca…ko so bili dolgi samo kaksen cm, sem imela res smesen frufru…kot da sem si jih nekaj pozgala… Predno je ta narastek zrasel…hehehe…
Aja, mislim, da so mi izpadali (kar v sopih) kaksna 2-3m po porodu… ampak se je kmalu uredilo… Srecno! S.

Hallo!

Živi obup! Povsod po stanovanju so samo moji lasje! Posesam, pometem in ko se že naslednjič ozrem zagledam na tleh las. Prav bolesno vedno pregledujem Tiino dudo, vedno predno ji jo dam v usta in igrače, ki si jih tako vneto tlači v usta. Najbolj me je namreč groza, da bi kakšen las zašel v njena usta.
Izpadati so mi začeli nekako pet mesecev po porodu. Zdaj je od tega devet mesecev in pri meni se stanje še vedno ni nič umirilo.
Med prvo nosečnostjo so se mi lasje precej manj mastili in bolj svetili kot ponavadi, zdaj pri drugi pa teh sprememb ni. Mogoče še pridejo a najrajši od vseh bi si želela, da se to z izpadanjem konča.
Kakšen recept ali je potrebno res samo čakati, da mine samo od sebe?
Lepo nočko!
Vallery!

Meni so začeli odpadati štiri mesece po porodu in so izpadali skoraj eno leto. Bila sem popolnoma obupana. Izpadanje se je končalo, ko sem začela uporabljati Vichy-jev šampon in neko tekočino za masažo lasišča, tudi Vichy.

lp
Nina

Tudi meni že kakšen teden odpadajo lasje kar v šopih. Res groza! Sem 4. mesec po porodu. Upam, da se mi bo stanje uredilo, ker tole je živi obup. Imam zelo dolge lase in res jih je vsepovsod po stanovanju.

Meni so začeli izpadati kar kmalu po porodu (že 1. mesec), izpadali so v celih šopih. Najbolj me je bilo strah, da jih bo miškolin ponoči med dojenjem pojedel. Ko je bil miškolin star 5 mesecev pa se je stanje normaliziralo.

Kot Svea sem tudi jaz do nedavnega hodila okoli s prav smešnim frufrujem. Zdaj je narastek že toliko velik, da še nekako zgleda.

Maja

New Report

Close