Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Tezave z obrazom

Tezave z obrazom

Spostovani!

Pisem Vam z zeljo da mi svetujete pri naslednji tezavi. Ze nekaj let se mi pojavljajo problemi z obrazom in obrazno mimiko. Naprimer ko se smejim me zacnejo boleti misice v licnicah. Dostikrat pa dobim isto bolecino ko se nakremzim ob pogledu v sijoce sonce (dobim nekaksen obcutek zivcnega trzanja misic). Iz istega razloga tudi tezko in pocasi spreminjam obrazno mimiko v druzbi. Najlazje mi je ko imam “nevtralen” izraz na obrazu, ampak to ne gre, ker se je treba kdaj pa kdaj v druzbi tudi nasmejati od srca, ampak to meni povzroca tezave.

Rada bi omenila se, da se trenutno zdravim za depresijo in socialno fobijo, in vcasih se mi zdi da imata socialna fobija in tezave s smehom v druzbi skupne korenine (ob pretiranem smejanju se moram zaradi nelagodja umakniti stran in narediti cimbolj resen obraz da se misice sprostijo).

Za odgovor se Vam ze vnaprej zahvaljujem.

Maja

Spoštovani!

Pojava ne znam razložiti. Če bi šlo za utrujenost mišic obraza in tudi npr. hrbta in okončin, potem bi bilo reba do nevrologa, da preveri nevromišično stanje.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani,

tudi jaz imam težave z obrazom, ki so se pričele po dveh mesecih zdravljenja z antidepresivom Coaxil. Občutek je takšen, kot da cela leva stran obraza “visi dol”. Levo lice pa tja do ušesa obliva toplota, ki jo na dotik ni čutiti. Ta toplota se včasih razlije v levo roko. Koža obraza je včasih pekoča. Vse to se pojavlja v intervalih, večkrat dnevno, v različnih jakostih, lahko pa se zgodi, da kakšen dan tega ni. Včasih se pojavijo mravljinci in ravno zaradi tega sem opravila pregled za folno kislino. Izvid je bil normalen. Začela sem obiskovati refleksno masažo stopal, kjer mi je bilo rečeno, da se je to pojavilo zaradi čustvenih težav. Ali je to res povezano samo s psiho ali je lahko kaj drugega?

Prosim za odgovor oziroma nasvet, kako rešiti ta moteči problem.

Spoštovani!

Lahko so te težave povezane s samo boleznijo, ali potencirani z zdravilom. Ker vas precej ovira, bi ga na vašem mestu zamenjal z drugim antidepresivom.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close